ПОМОЩ !!! Висока температуреа !

  • 3 054
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Педиатърката отказа да дойде у дома, а бебето има 38,9 .
Обадихме се на Бърза помощ, чакаме ги
Как се смъква такава температура ? Много съм притеснена

# 1
  • Мнения: 46 429
Имате ли Нурофен? Свещички Ефералган?
Едно от двете давай, което имаш!
Ако нямаш нищо- намокри кърпи- 50:50 хладка вода и оцет, слагай на свивките на крачетата и ръчичките и на пъпа!
Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз също съм за оцета.Иначе лекарства и педиатъра то сигурно ти е препоръчал

# 3
  • Мнения: 6 164
Кърпа с оцет на челото + чорапки напоени обилно в оцет.

Ако не смъкне, или пък продължи да вдига, /не дай си Боже/, направо под хладка вода - смъква рязко поне за малко! Докате дойде БП ще овладеете положението.

# 4
  • Мнения: 1 288
една приятелка ми каза за царевично брашно и оцет. намазват се крачетата, после се обуват чорапчета. а в това време кърпи оцет на челцето и ръчичките.
дано вече е дошла бърза помощ и да се е оправило детенцето! стискам ви палци!

# 5
  • Мнения: 3 835
Много е малко бебето. По добре изчакай лекарите. За оцета, да, но да е разтворен във вода. Много други рецепти знам, но за толкова малко бебенце........Ох, стискам ви палци, направо се притесних!!! Praynig

# 6
  • Мнения: 6 461
Имате ли Нурофен? Свещички Ефералган?
Едно от двете давай, което имаш!
Ако нямаш нищо- намокри кърпи- 50:50 хладка вода и оцет, слагай на свивките на крачетата и ръчичките и на пъпа!
Успех!
Peace
Оправяйте се бързо. Peace

# 7
  • Мнения: 186
И аз пожелавам бързо оправяне на малкия бебо Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Потърсете друг лекар. Бебето е много малко.

# 9
  • Мнения: 3 116
Хей, как сте ?

# 10
  • Мнения: 1 104
Слагайте кърпи с оцет... Боже какви лекари има?! Дано всичко да мине!

# 11
  • Мнения: 112
Възмутена съм от отношението на лекарите. Било нормално.
Сега пак има 38,6 . Слагам кърпи. Не съм спала ничто секунда , нито снощи, нито през деня. Днес пак се очертава същото

# 12
  • Мнения: 21
Намокри едни чорапчета с вода, а след това обилно с оцет, изстискай ги и ги обуй на детенце.След това му завий крачетата с нещо и така два-три пъти, като повтаряш процедурата след като позасъхнат чорапките. Дано да свалите температурата. Не слагай нищо за охлаждане на челцето на бебето, топлината обикновено се дърпа към краченцата, а не към главичката.

# 13
  • Мнения: 7 803
да не би да го претопляш  Rolling Eyes какво точно казаха лекарите

# 14
  • Мнения: 902
Раzбра ли се причината zа температурата?Колкото и да се чудиш , доктора и тука не би дошъл,само ако е над 39,00 .. 38,5 все още било само повишена телесна температура...стискам палци.. при нас лично най добре се повлияваше температурата с Нурофен .. свещички или сироп,или Ефералган.
Пиши как  е бебо.

Общи условия

Активация на акаунт