за кърменето на поискване и "предлагане"

  • 516
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Това определение прочетох някъде из форума и то описва нашата ситуация. Например когато бебка е сукала в 10 часа, а искам да излезем на разходка в 12 и давам да суче без да проявява признаци на глад, защото знам, че след 30 минути или час ще иска да суче, а навън духа страхотен вятър и не ми се ще да се кърмим по пейките. И така детенце си заспива след 10-15 минути и спи 4 часа. Друг случай е когато се прибираме от разходка и и давам да суче, но след час вече съм гроги и ужасно ми спи. Лягаме и двете на спалнята и пак и давам да суче и така успявам да подремна малко с нея.
Не се бях замислила дали е правилно и нормално, просто го правех. Преди два дни обаче една приятелка ме обвини, че така я храня на сила и я прехранвам. Аз се защитих, че просто предлагам на детенце, не я кърмя насила, ако тя не иска няма да засуче. В интерес на истината, обаче детенце ми е отказало да суче само 2-3 пъти за 4 месеца. Дали наистина е правилно?
Малко офф, но от 2 дена се буди през 2 часа нощем и се приспиваме на гърда, само че им губя реда. До сега давах една и съща гърда в рамките на 2-3 часа, но нощем в просъница изобщо не помня коя гърда в колко часа съм дала. Вие как се оправяте?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 846
 Аз правех същото, за да се застраховам преди да излезем. Правилно си отговорила на приятелката ти - ако не е гладно , детенцето няма да суче.
А за нощното редуване на гърдите: аз лягам на дясната страна и давам дясната гърда. На следващото хранене давам лявата, като лягам на лявата страна. Мисълта ми е ,че по-лесно се помни на коя страна си лежала, отколкото коя гърда си давала последно.(това го казвам, ако кърмиш легнала на една страна и редуваш само гърдите, без да се въртиш и ти). Дано си ме разбрала. Simple Smile Но и да дадеш една и съща гърда 2 пъти, не е фатално. Peace

# 2
  • Мнения: 1 947
  Хехе, lady, и аз така правя и не смятам, че може да се прехрани бебето. Я как хубаво си спинка навън в студа нахранена. Simple Smile
Аз му казвам кърмене на поискване, когато мама поиска. Mr. Green
  Нощем понякога също ги обърквам, но по принцип тази, която е наред, става по-голяма и се усеща разликата. Иначе научих
удобна поза - както си лежа на едната страна да прелагам и двете гърди. Wink Наричам ги "горна" и "долна".  Joy

# 3
  • Мнения: 4 242
Браво че си се доверила на майчинския си инстинкт и разбира се не си сгрешила!
Точно това е кърмене на поискване, не е задължително само бебето да поиска, може да поиска майката да предложи например (аз съм давала когато видя че прави дълга пауза, или когато гърдите ми са препълнени, когато трябва да излезем, а времето не позволява кърмене навън и т.н.)
Няма как да прехраниш детето, то ако не желае няма да суче, така че давай си спокойно.
За редуването, и аз много пъти съм изтървала реда, но попипвам леко коя е по пълна, понеже винаги кърмя само от една гърда, си личи коя е била предлагана последно Grinning

# 4
  • Мнения: 742
И аз така правя, и Криската не се оплаква, а и на мен ми е по-спокойно Hug

Колкото до нощните будения-възможно е да ви започват зъбки Rolling Eyes Криската също си нарушава режима, когато я мъчат зъбките, и започваме да се "храним" на час и половина. Явно детето има нужда от гушкане и успокоение...Тези периоди отшумяват и след дни отново си възвръща режима Hug

Така, че спокойно!Продължавай в същия дух  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
 О да и аз така правя. За да съм сигурна като излезем че не са гладни, въпреки че много често почти не искат да ядат. Аз така и нямам никакъв график на кърменията така че не виждам проблем и аз да им предлагам. Засега няма оплаквания  Wink

# 6
  • Мнения: 481
Благодаря за окуражителните думи Hug. Явно ще продължаваме така, че и на двете да ни е удобно.
Относно позата за нощното кърмене, и аз я открих тази поза, в която легнала на една страна да давам долна и горна гърда и точно затова им губя реда  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 171
И аз точно така правя.  Peace Нищо обаче не може да накара моята Гери да суче, ако не е гладна, така че никога не съм се притеснявала, че бих могла да я прехраня. Нощем бебка суче доста - и аз бъркам гърдите, но пък и денем ги бъркам, но тя така или иначе предпочита едната гърда повече, защото вероятно кърмата слиза по-бързо, отколкото при другата.

# 8
  • Мнения: 8 242
И аз го правя тоз номер, само дето не минава особено  Rolling Eyes Господина явно хич не обича да му казват кога да яде и или ми гука или пищи, ама за ядене и дума не ще да става, ако сам не се е сетил  Crazy
За гърдите - и аз ги правя понякога горна и долна, ама омалявам цяла нощ на една страна да спя.. та се въртя около него като пумпал  Mr. Green .. А ако давам само едната цялата нощ накрая вече се изнервя човека, че е изял всичко та ща не ща се сещам, че е ред и на другата.. Такива работи при нас  Blush

# 9
  • Мнения: 549
и аз така правя,а относно реда на гърдите местя пръстена на ръката-като е на лявата давам лява цица ,като е на дясната дясна цица.Така няма начин и като съм сънена да се объркам.

# 10
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
"На поискване" на английски е "on demand", буквално преведено "при търсене", т.е. теоретично няма нищо общо с "поискването" на майката, а само с това на детето.

Едва ли обаче има кърмеща майка, която да не е предлагала самоинициативно гърда. Дали заради дълги паузи на нехранене, дали за облекчение на гърдите, дали заради разходките или заради несигурност по отношение подаваните сигнали от бебето. За мен интуицията е най-доброто, което може да се следва в случая.  Аз лично гледам да не прекалявам с моите "поисквания".

Общи условия

Активация на акаунт