Зелени акита..от какво?

  • 2 371
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Тази вечер за първи път виждам бебка да ака зелено. От какво може да е?
Само на кърма сме, не съм яла нещо кой знае какво различно, за да е от него. Днес цял ден беше много неспокйна, спа много малко и накрая към 18 часа й дадох капки против колики, защото ми се струва, че много се засилиха, тя не спря да се пъне и да пръцка. И след около 30 минути заспа непробудно.
От какво може да са зелени акитата? Утре ще я заведа на лекар!?

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 517
значи от нещо което ти си яла  Wink
виж
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2329

# 2
  • Мнения: 100
Много сори за първото мнение,моля да ми простите.
Зелените изпражнения по принцип казват че с бебо нещо не е на ред смисъл че може и да се разболява ,но не е много сигурно.
Щерката като малко бебче също имаше зелени акита ,но не всеки път беше знак че е болна.Карла е права че може и да е от това което тиси яла.Но за по сигулно ако искаш се обади на доктора.
Дано всичко да е ок.
Целувки от нас с Анастасия.

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Според нашия лекар - от коликите. И ние го имахме този проблем като по-малки. Не се притеснявай много, но все пак нека си я види лекар. Успех!

# 4
  • Мнения: 5 228
Най-вероятно е от коликите, а може и да е от претопляне или преохлаждане.

# 5
  • Мнения: 3 663
Аз гласувам за коликите. Ние също си акаме зелено. Даже от няколко дни. Но не мисля, че е настинала...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз пък гласувам за окисляване от въздуха. Понякога тази промяна в цвета става в пампата преди да я видиш, понякога толкова бързо, че е още в червата преди изхождане. Ако бебето иначе е здраво, изобщо не се тревожи. Мая акаше почти редовно зелено първите месеци.

# 7
  • Мнения: 713
Понякога ако детето суче предимно предното мляко, което е богато на лактоза, акитата стават зелени.

# 8
  • Мнения: 161
акитата са зелени, поради бързото преминаване на яденето през червата. Само по - дъртите баби веднага вдигат врява, че нещо детето е болна /пример свекито/.

# 9
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Clar4e
акитата са зелени, поради бързото преминаване на яденето през червата. Само по - дъртите баби веднага вдигат врява, че нещо детето е болна /пример свекито/.


Аз за това пуснах темата, свеки изрази мнение, че детето сигурно е настинало (за което не виждам никакви признаци), иначе аз изобщо нямаше да се впечатля от акитата, освен това не бяха чак толкова зелени, имаха лек оттенък, ама тя като се вгледа и аз се панирах.

# 10
  • Мнения: 161
аз затова и дадох пример със свеки. Моята е вещица даже първата ми тема във форума беше да се оплача на другите мами и добре , че бяха те иначе още щях да съм паника. Аз даже се консултирах с детски гастроентеролог или там нещо си и той ми го каза , разбира се има вероятност и да е настинка но щом няма признаци не е.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 284
Моята Алекс е на 3,5 месеца. Повече от месец акото и има зелен отенък. Вече нямаме колики, не може да е настинала толкова дълго време. Според мен няма нужда да се притесняваш. Разбира се консултация с лекар няма да попречи.

Поздрави!

# 12
  • Мнения: 834
При нас също е зелено, но ние акаме на 2 дни и педиатърката каза че от нередовното акане! Само да кажа че сме на адаптирано мляко

# 13
  • Мнения: 102
При нас акото е понякога зеленикаво, понякога жълто-кафяво, а напоследък като почнахме зеленчукови пюрета е кафяво.
Бебка е добре и се храни добре. Мисля,че не е обезпокоително че се променя цвета. Обезпокоително е когато в акито се вижда слуз, поне така са ми казвали, но засега не съм виждала.

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние също акаме зелено.
пише по книгите, че да се притесняваш си струва ако е зелено, но рядко - като размито, а не гъсто както си е при нас.
може да е от чайчета -за колики, за сън, ако пиете такива
може да е от капките - срещу рахита или тези за зъби ако ги пиете
може да е и от това което си яла щом кърмиш
така или иначе е нормално - ако сте настинали ще вдигнете температура и би трябвало да ви боли корем според мен...
ако е друг коремен проблем - пак би трябвало да е съпроводен с болка - помисли колко от коремните болести при възрастните минават без болка?! аз не измислих нито един...а нали малките са като нас...
така чие според мен няма причина да се притесняваш

всичко добро от Надя и Дани, който е от партията на зеленоакащите бебета вече 2-3 седмиси  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт