може ли още малко помощ (Правителствена болница)

  • 748
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Ходих при джи пи-то за да ми обясни каква е процедурата като забременееш, че нещо хич не ми е ясно. Обаче пак нещо не схванах.
Обясних й, че съм се насочила към Правителствена болница (бременна съм в 5 г.с.) и тя ми каза, че там мога само да родя, но трябвало да ме хоспитализира лекар от някоя поликлиника.
Добре де, ама аз съм чела тук из форумите, че в Правителствена не приемат изследвания от друго място...
Някой дали може да ми разясни схемата малко по - подробно.
Съвсем в началото съм с тези неща и съм доста неориентирана
Мерси предварително Hug

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 10:16 от Reza

# 1
  • Мнения: 3 089
записването в ЖК става обикновено към 12 г.с. имаш много време да решиш и да разучиш. специално за правителствена, нищо не мога да кажа.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Първо си намери гинеколог, който да следи бремеността ти. Като дойде време за раждане  вече ще си добила достатъчно инфо къде, какви са условията и цените за раждане. 

# 3
  • Мнения: 1 104
За да се запишеш на ЖК, ти трябва направление от личния лекар. По принцип ЖК е безплатна и не би следвало да плащаш почти нищо.Ако избереш да те наблюдава лекар на частна практика, тогава вече си плащаш. Относно раждането - като си избереш гинеколог с него ще обсъдите тази възможност и вариантите.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Много Ви благодаря!
Сега ми стана малко по - ясно.
само не мога да си обясня, защо не може един лекар да те наблюдава от началото до края newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Моя приятелка роди в Правителствена - значи тя  през цялата бременност ходеше на безплатни консултации в една поликлиника. После отиде в Правителствена, там си направи изследвания , плати си за тях и после за самото раждане. Това е, успех за напред  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Благодаря на всички. Само искам да ви кажа, когато избирате гинеколог за ЖК, никога не избирайте д-р Цачева от 7-ма поликлиника. По нейна вина, загубих най- желаното нещо в живота ми. Не съм вярвяла, че има толкова некадърни лекари... да кървиш и да ти каже, че това е нормално.....
Желая на всички успешен избор
 cry cry

# 7
 Здравей по повод въпроса ти искам да ти кажа, че можеш да си водиш бремеността къде си поискаш. За правителствена болница мога да те посъветвам , аз ходя там защото съм контингент и ми е безплатно, иначе ако не си трябва да си плащаш за всичко и е доста соленичко поне според мен. Там си водя бремеността но няма да раждам там. Просто съм малко разочарована...между другото моята кума в събота роди. Искаше да роди там, но когато отишли и вече била с 3 см. разкритие те и отговорили, че ИМАТ ПРОБЛЕМ С КАНАЛИЗАЦИЯТА И РОДИЛКИ НЕ ПРИЕМАТ...последното го оставям без коментар....

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
Ружке слава богу, че мен навремето не ме върнаха Simple Smile
И аз бях контигент. 2001ва раждането в Правителствена излизаше към 700лв, поне толкова поискаха на съседката по легло. Изследванията са отделно.
Има гинекология и в Правителствена.

# 9
  • Мнения: 339
Аз родих в Правителствена преди 40 дни. Нещата седят така: там не ти водят ЖК по здравна каса,т.е. може там да ти следят бременността, но ще си плащаш за всеки преглед, ултразвук, изследване и т.н. Най- добрия вариант е да се запишеш някъде на ЖК по здравна каса, за да си използваш всички неща. Съветвам те към 5-6 месец  да си продължиш консултациите там-ще ти направят картон и т.н. Задължително искат поне последния месец да си наблюдавана там и всички изследвания преди раждането да са оттам. Не чакай обаче до последния месец, защото доколкото знам  имат капацитет за определен брой раждания за месеца -не много голям, а и се запълва от жените, които са с картони там, така че ако се появиш в последния момент могат и да ти откажат.Това е!Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт