кърмене и запек

  • 1 552
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
ЗДр, майчета, знаете ли какво мога да взимам за запек, без това да се отрази на кърмата? в болницата след раждането ни даваха "дермол", знаете ли дали може от него?

# 1
  • Мнения: 1 559
Може да включиш в диетата си:
- повече течности (2,5-3 л дневно)
- чай за бебета и бременни Блевит Л срещу запек
-овесени ядки, мюсли
- круши, сливи
-тиква
- Активия

Иначе може да си вземеш и Дуфалак (пие се по схема), който изписват и на бременни и на бебета.

# 2
  • Мнения: 254
Искам да ти кажа че през цялата бременност се видях в чудо със запека - абсолютно нищо не ми помагаше - не храни, не лекарства. И точно в 9 месец си оправих стомаха със овесени ядки - всяка сутрин сварени със сиренце. Даже и Хуск не ми действаше изобщо. Но упорствах с овесените ядки - подействаха ми на 5 ден - и след това си ходех редовно всеки ден и сега около 2 седмици след раждането нямам никакъв проблем.

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Дуфалак. Давам Дуфалак и на шушката, защото е много трудна с това пусто акане, та от листовката знам, че е подходящ за кърмачета и бременни и най-важното е, че към него не се привиква!

# 4
  • Мнения: 747
Darmol- пастили! /в коя болница го дават- изненадана съм/.За мен по-добро от него няма. Дуфалак ми раздува много червата. Сега пробвам пак със сена- и то има ефект. Иначе диетата и на мен не ми помага. Май трябва наистина да поупорствам с овесените ядки.

# 5
  • Мнения: 112
Само Овесени Ядки, сутрин на закуска помагат

# 6
  • Мнения: 539
Прасчо, ще пробвам дармол-а.И на мен добре ми подейства след раждането. Даваха ни го в Шейново.

Общи условия

Активация на акаунт