Наблюдение и раждане в Шейново

  • 646
  • 11
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте, мамчета и всички бъдещи майки!

Много ме интересува как върви процедурата по едно раждане в Шейново - наблюдение на бремеността, раждане и престой в болницата, след раждането. Как се заплаща? Горе-долу как са ориентирани цените в тази болница? А докторите как се отнасят с бременните и родилките? Никога не съм стъпвала там, а чувам абсолютно разностранни коментари, така че моля ви - нека тези от вас, които имат личен опит споделят тук с всички нас.
Благодаря предварително!

А, и честит рожден ден на всички рожденици днес  Hug

 Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Аз мога да те ориентирам само за цените, тъй като там съм решила да раждам. За лекарят който съм си избрала - 150 на болницата за неговият избор, 150 за упойка и 500лв.

# 2
  • Мнения: 14
Здравей.Аз ще споделя само това, което знам.Раждах там и да ти кажа, че много зависи на какъв екип ще попаднеш.Аз бях при д-р Мишел и съм много доволна.Въпреки, че нещата с моето раждане бяха много инцидентни.Аз нишо не съм плащала и никой нищо не ми е искал.Но разбрах че само за епидурална упойка си плащаш 150 лв.Иначе, ако си раждаш нормално, без уговорки с никой раждането нищо няма да ти струва.Трябва само да си носиш един пакет памперси около 10-15 бр. и един пакет мокри кърпи  /някакви не скъпи/,разбира се може и един пакет дамски превръзки, ако можеш да търпиш такива /ако имаш конци ще ти е трудно/.Общо казано е това, ако имаш други питанки не се притеснявай да питаш.
И успешно раждане Peace  Peace  Peace

http://community.webshots.com/album/555189695oHGPXy

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 17:06 от Мама Аничка

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 700
Здравей, аз раждах в Шейново без предварителна уговорка и без заплащане съответно. Очарована съм от отношението на целия персонал. Единствено нещо от което не съм доволна е че ме шиха стажанти някакви и имам прихлупване на шева, който доста време ме болеше след това. Но приемам, че така се е случило и че е бял кахър.
Успех ти желая Peace

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
на всички много благодаря!
С една дума, без прадварителни уговорки си излиза безплатно (както е в Майчин Дом).

На Диди 79 искам да кажа само нещо набързо - мен ме шиха с 3 външни шева и единия конец остана и го носих 6 месеца след това - гинеколожката ми не знаеше явно как да ми помогне. Ходих при друг гинеколог, изписа ми паста за 2 лева! и ми мина на 4-я час - конеца падна сам. Пастата беше йодасепт. Ако това може да ти помогне нещо - дано!

В Майчин дом е много хубаво да се роди, но не ми харесва, че веднага ти дават бебето, докато още си с парещите болки и силното кръвотечение - на мен ми го дадоха още като ме изкараха от родилната зала - както си лежах на количката в коридора... А всичко ме болеше до смърт в този момент.

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Раждах в Шейново точно преди два месеца и един ден без предварителна уговорка и без заплащане. Очарована съм от отношението на целия персонал.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Първото родих в Шейново. От гинеколозите забележки нямам- платих тогава 100лв за избор, 100лв за упойка, 300 на доктора. Но не съм доволна от педиатричното отделение. Не ти носят бебето и никой не ти казва защо. Никаква помощ от акушерките. С малки изключения бяха доста груби. До бой бях стигнала. Mr. Green
Второто родих в Св. София. Гинеколозите също са добри. Пак раждах с уговорка- 500 за избор, този път без упойка;30лв на ден за ВИП стая.  Много съм доволна обаче от педиатрите- всяка сутрин заставаха и рецитираха колко е наддало, какво му е, какво не му е. Акушерките са много мили и ти помагат за кърменето по всяко време. Дават ти го само, ако ти искаш. Ако си уморена е при тях.

# 8
  • Мнения: 499
Мами, които сте раждали без уговорка, бихте ли споделили при кой лекар родихте?

# 9
  • Мнения: 1 925
Честно, да ти кажа, всичко е относително. Ако си избереш лекар и си ходиш при него на консултация и после се разбереш да те изражда - ок. АЗ лично първоначално бях решила да се запиша на тяхната Женска консултация и отидох. Отношението беше повече от отвратително, никакво внимание не ти обръщат, все едно си на конвейер, направо са си груби. Всеки път те преглежда различен лекар, викат те на месец и половина. Аз излезнах от кабинета почти разревана. Отказах се и се записах във Вита, където разликата е от тук до небето в отношението. Знам, че по всяко време мога да разчитам на лекаря си ( следи те само един ) и той винаги е отзивчив, когато му се обадя.  Peace Според е много важно отношението.   Peace

# 10
  • Мнения: 300
Аз също раждах в Шейново без уговорка с нито един лекар и останах много доволна. Нищо не съм плащала, за упойка нямаше време при мен. Не съм ходила на консултации там и за това нищо не мога да ти кажа по този въпрос. А относно педиатрите и информацията за бебетата винаги можеш да отидеш в педиатрията и да попиташ никой не ми е отказал да отговори на въпросите ми.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Два пъти лежах в Шейново преди да родя и това бе причината да си търся друго място за раждане.  В 8-я месец искаха да ме израждат, защото съм изглеждала като в 9-я добре, че успях да ги разубедя. И в началото на 9-ти месец ме пратиха за консултация там, заради едро бебе, а лекарката която ме преглежда ме успокои, че всичко е наред с бебето и въобще не е едро както предполагала моята докторка. Изкара го 3,400 и две седмици по -късно родих 5,180кг човече. Акушерките се държаха арогантно... Банята като се запуши се наложи 4 дни да газим до глезен във вода - добре, че след това ме изписаха.
А най-неприятното е, че бебето е при акушерките и ти го носят под час. Тъпчат го с АМ и никой не те пита дали не искаш да кърмиш. Не се и сещат да ти покажат как да го държиш, кърмиш или да го гледаш.

Общи условия

Активация на акаунт