Отслабване и бебеправене...? Съвместимо ли е?

  • 1 054
  • 11
  •   1
Отговори
Привет,

на последния преглед, гинеколожката ми каза че е желателно да отслабна поне с около 10 кг., защото е възможно причината бебето да не се получава е да е свръх теглото!

Някой чувал ли е подобно нещо?

Мисля си и друго...ако започна да вземам Златно чудо или някакъв друг препарат за отслабване дали няма да навреди на опитите за забремениаване, както и на самото бебе ако се получи (до като се установи).

Моля ви, ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем, споделете Simple Smile

Благодаря

# 1
Ами от моя личен опит, когато ми се случи някакво рязко отслабване и голяма загуба на тегло ми се нарушава цикъла. И става по-оскъден. Но при мен въпроса е че аз съм с нормални кг и съм падала доста под нормата и тогава съм имала смущения в цикъла. Мисля ако започнеш да се храниш по-умерено и спазваш някаква лека диета, а не някаква драстична и съответно поне малко спортуваш няма да е неблагоприятно за бебеправенето. Дори напротив ще се тонизираш.

# 2
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Наднорменото тегло може да се дължи на хормонални проблеми - поне при мен беше така.
Гинеколожката ти добре ти ги е наговорила тия неща, но не е направила необходимото за да види каква точно е причината за завишено тегло и за неуспехи при бебеправенето.
Аз се обърнах към ендокринолог и диетолог за да направим необходимите хормонални изследвания (5-те репродуктивни хормона + инсулин) и да ми бъде изготвен подходящ хранителен режим.

Винаги съм била противник на диетите и хранителните добавки, които "помагат" за сваляне на килограми. За себе си намерих баланса между здравословен хранителен режим и малко повечко спорт и движение.

Лично при мен, след сваляне на над 13кг. цикъла стана по-редовен, не толкова обилен и болезнен, дължината му се регулира на 28-30 дни.

# 3
Може и да влияе,но пък от друга страна колко пълни жени забременяват и раждат без проблем!

# 4
  • Мнения: 11
sedna ,аз имам приятелка ,която е 130 кг и забременя без никаккви проблеми.при мене от пазене на диета се получи спиране на менстроацията.дойде ми с лекарства.

# 5
  • Мнения: 235

  Щом има съмнение за нещо е добре да се провери. Обърни се към специалист, направи си нужните изследвания и мини на режим, ако се налага.  По принцип, навсякъде чета, че наднорменото тегло не е от полза.

 

# 6
  • Мнения: 769
Аз съм противник на всякакви диети а още повече на разни хапчета и препарати за отслабване (без лекарско предписание). Ограничаване на тестеното, сладкото, газираното, алкохол и цигари с движение и малко спорт не съмнено ще се отрази благоприятно.

За протокола сестра ми забременя 85-87кг, (ръст 158см)

  Щом има съмнение за нещо е добре да се провери. Обърни се към специалист, направи си нужните изследвания и мини на режим, ако се налага.  По принцип, навсякъде чета, че наднорменото тегло не е от полза.
 

Съгласна съм!

# 7
  • Мнения: 2 261
Единствено мога да ти кажа,че евентуално при по високи стийности на килцата,се завишава стойността на един хормон,а може и повече да са .Това е андростендион.Той е отговорен за разпукването на фоликула. #2gunfireКогато неговите стойности са по високи не  е възможно разпукване .Фоликула се одебелява,ципата де ,не се пука и става на киста.Когато си на диета или спаднат килцата пада и неговото ниво.Това е обяснение на доктор Сарджева,на която съм много благодарна.Точно тя ми овладя този хормон,а и други.Излекува ми и възел 16мм на щитовидна жлеза.Златна жена.   bouquet
 За тази цел съм пила три вида лекарства.И успях.А и  сега съм посвалила малко от тунинга отзад.То от хормони преди това и лежане  бях станала като кола от формула 1/спойлера бе страшен/.
Но все пак мисля ,че ако нямаш други проблеми ,килата не са проблем.Познавам доста девойки ,които с наднормено тегло са мами отдавна.УСПЕХ.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
Да, съвместимо е и дори понякога е препоръчително.
Послушай лекарката си и приложи някакъв диетичен режим, който и същевременно да е здравословен, да не те лишава от жизненоважните витамини, минерали и т.н.

# 9
  • Мнения: 434
Привет,

Нека и аз да разкажа малко. Имам подобен проблем. Бях бременна и в момента съм към края на периода си за пазене след спонтанен аборт. През това време спрях цигарите и качих доста. Вече месец и половина не пуша и като събера тези килограми и килцата докато лежах 2 месеца и нищо не правех преди и след аборта съм натрупала към 10кг. Имам да свалям поне още 5кг за да изглеждам добре та стават общо 15 кг. Ходя на аеробика, но смятам че след следващия М ще можем да почнем бебеправенето. НО искам и да отслабна. Въпроса ми е доколко аеробиката и диетите биха навредили на евентуална бременност. Страх ме е да не стане така че преди да усетя, че съм бременна да навредя на бебето с спортуване или диети или някакви хапчета за отслабване.

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
trex, а защо трябва да прибягваш до диети и хапчета за отслабване?
Един разумен и здравословен режим на хранене, заедно със спортуването по никакъв начин не биха могли да навредят при евентуална бременност.

# 11
  • Мнения: 769
Аз отдавна искам да се постегна малко, пък и и да сваля 5-7кг. Тръгнах на спорт преди една седмица... дано не ми изчезне ентусиазма...
За диетите съм писала по-горе - смята се, че затормозяват организма. По-добре да се намали (а по възможност и спре) белия хляб, мазните меса, сладкото, алкохола, цигари, газирано.. ако не за друго - за ТОНУС!

Наистина не мисля, че хапчета за отслабване са уместни при бебеправене, ама никак даже. По-разумно е да се въведе подходящ двигателен и хранителен режим.

Общи условия

Активация на акаунт