С бебе на 2 месеца на път със самолет

  • 838
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 638
Отварям нова тема,за6тото се притеснявам за пътуването с 2-месе4ното си бебе януари месец със самолет до Мюнхен.
Какви сса изискванията за пътуване на малки бебковци,4увала съм за стол4ета ThinkingИма ли специални места за бебковци,аз съм пътувала ,но не съм 4ула да има такива.
Дано тогава е меки4ко времето 4е ме е страх бебо да не настине.
Там 6те живеем с бебо и тати,дано вси4ко се нареди.
Благодаря за инфото ппредварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 438
Би трябвало в самолета да ти дадат кошче за бебето, в което то ще може да си спи по време на полета. Вземи му нещо за пиене ( за изравняване на налягането в ушите по време на излитането и кацането) или можеш да го кърмиш. Мисля, че имаш право на 10 кг багаж за бебето + количка (с количката отиваш до самия самолет, преди да се качиш по стълбите я сгъваш и я даваш на някой да я качи в багажното; като слезеш от самолета ти я носят веднага, за да не разнасяш бебето на ръце по летището). Ти можеш и да предпочетеш варианта кенгуру, защото сте малки още  Laughing Мисля, че щом ще пътуваш сама с него (т.е. без бащата), ще ти трябва и декларация от таткото. За това последното не съм много сигурна. А и за останалите неща най-точна и актуалан информация могат да ти дадат от авиокомпанията, така че ги разпитай подробно. Успех и лек път, няма да имате проблеми!

# 2
  • Мнения: 365
Аз доколкото знам кошчетата за бебета ги дават само на презокеански полети. На кратките полети самолетите са по-малки и май не дават. При всички положения трябва да кажеш предварително, че искаш такова, ако има и да ви сложат на първия ред. Ако искаш непременно да си носиш столче за кола, трябва да се платиш още едно място. Иначе ако има само свободни места. Аз пътувах с 5-мес. бебе с Луфтханза до Франкфурт, носех си столче за кола и въпреки че седалката до мен беше празна не ми дадоха да го кача, а го пуснаха на багаж.

Общи условия

Активация на акаунт