Плодови сокове?

  • 1 034
  • 18
  •   1
Отговори
Кога започнахте да давате сок от прясно изцедена ябълка и морков? Мен ме посъветваха да започна още след първия месец – първо по една лъжичка веднъж на ден и после увеличавам?!.........Как е при Вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Миличка, пусни търсачката, прочети в библиотеката за соковете и захранването и ще разбереш, че не би трябвало да даваш толкова рано сокчета. Като прочетеш всичко ще разбереш, че не трябва да слушаш педиатърката си почти за нищо (поне при мен е така)
Иначе на въпроса ти конкретно - още чист сок не е пил. Понякога слагам в овесените ядки някакъв прясно изцеден сок, но това е отскоро...
Кърми си на поискване и не давай никакви сокове, води и чайчета - кърма и само кърма денем и нощем и така до 6-тия месец!
Ако нямаш време да четеш само ще обобщя, че соковете са тежки  за недобре развитата храносмилателна система на бебетата по последни изследвания. Може да предизвикат по-силни колики, не дай Боже и алергии.
Природата го е измислила какво трябва да ядат бебетата и то е кърма...

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Според моето скромно мнение все още ви е много рано за сокове,пюрета,каши и т.н.Както те е посъветвала ludmilana пусни си търсачката,има безброй теми!

# 3
  • Мнения: 5 026
Кога започнахте да давате сок от прясно изцедена ябълка и морков? Мен ме посъветваха да започна още след първия месец – първо по една лъжичка веднъж на ден и после увеличавам?!.........Как е при Вас?
Не давай сокове толкова рано! Поне можеш да намериш много инфо по въпроса. Аз започнах след 2 месец, а тогава още не бях чела в този форум и се доверявах на педиатъра. Давах му 2 седмици и спрях-докарах му запек на бебчо.Както са те посъветвали останалите-пускай търсачката!

# 4
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Намерих нещо по въпроса,който те интересува!
Ето http://karmene.greatnow.com/sokove.html
Дано да помогна   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 381
Карайте 6 месеца само на кърма.После захрани с оризова каша, не със сок.
На 10 месеца сме и сок не пием.
Момичетат са ти дали линкове, прочети и статиите в библиотеката Peace

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако си решила да захранваш, по-добре първо с плодово пюре отколкото със какъвто и да било сок!

# 7
  • Мнения: 3 521
До 6тия месец само кърма и 1_2 лъжички(колкото иска) чиста вода...после каша, zеленчуково пЮре, плодово и от няколко седмици предлагам сок, но май не му е голяма фенка_предпочита настърган плод.

# 8
  • Мнения: 45
Добре дошла Grinning Не мога да кажа нищо повече,освен че подкрепям всички мнения!

# 9
  • Мнения: 4 629
Сокове все още не давам. Сънът ми яде достатъчно пресни плодове. Пие само вода и мляко  Peace

# 10
  • Мнения: 372
сокове не давам  Naughty, най-вероятно чак след 9м. или 1г.  newsm78
Както са те посъветвали виж в търсачката и библиотеката.
А и според мен, в кърмаческия няма да намериш мн. майки, к` да те посъветват да почнеш сокчета от сега  Simple Smile

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
С риск да ме линчуват тук, аз сокче дадох при навършени три месеца. Започнах с по 10 мл два пъти дневно сок от ябълка, а от няколко дена включих и морков, като ги смесвам. На ден пие по 20 мл сокче и е изключитално доволна. С такъв апетит го пие това сокче, че и аз започнах да си цедя за мен  Embarassed.

# 12
  • Мнения: 14
Аз започнах около 40-я ден, както ми препоръча педиатърката.Нямах никакъв проблем със захранването, нито по силни колики, нито нищо.Но искам да те предупредя че, ако бебето е само и единствено на кърма трябва да поотложиш сокчетата за малко по-късно.Има вероятност да се засилят коликите и бебчо да плаче много, имам и нагледен пример до себе си ... така че... Успех.  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 3 807
Аз още не съм давала сок на Дани.

# 14
  • Мнения: 1 737
Но искам да те предупредя че, ако бебето е само и единствено на кърма трябва да поотложиш сокчетата за малко по-късно.Има вероятност да се засилят коликите и бебчо да плаче много, имам и нагледен пример до себе си ... така че... Успех.  Wink
Защо така мислиш, би ли пояснила? Относно ранното захранване няма никаква разлика, дали детето е на кърма, или АМ и в двата случая ранното захранване уврежда незрелия бебешки стомах, който започва да се развива и променя след 4-тия месец. Води и до алергии, да не говорим, че витамините от въпросните сокчета не се усвояват а "изакват"поради същата причина.

Общи условия

Активация на акаунт