Помогнете - пак за буденето нощем!

  • 2 856
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте мами,

Сигурно много пъти сте обсъждали въпроса с буденето нощем но ви моля да дадете съвет и на мен.
Имам дъщеря на почти година и един месец. Откакто се е родила не спи добре нощем. Не съм имала нощ в която да не се събуди. Отдавна вече не я храня нощем а й давам само водичка. Имаше период в който само се пробуждаше давам й бибероната и заспива веднага. След пет минутки вече и изплюла бибата.

Но от около един месец вече постоянно е с бибероната в устата нощем, буди се и реве по 5-6 пъти на нощ. Вечер я приспивам вече без биберона но като се пробуди през ноща я давам защото иначе няма успокояване. Ох... хем не искам да й я давам хем се предавам нощем – ако разбирате какво искам да кажа. Взимам я при мен в леглото но пак е неспокойна и се буди.

Вечер й давам кисело мляко с бисквити. Четох във форума че на едно детенце му спряли млякото вечер защото ферментирало нощем и го боляло коремчето. И това ще пробвам пък да видим.
Аз ходя на работа от август месец и се усещам че напоследък не издържам вече. Постоянно ми се реве и съм изпаднала в някакво супер изнервено състояние. Просто не знам докога ще издържа в това състояние.

А забравих докторката ми даде хомеопатичен Кюетюд сироп и вчера най-накря се реших да й дам вечерта. Някой давал ли е такъв сироп и дали е имало резултат? Много се чудих дали да й дам, защото тя досега освен калпол нищо друго не и пила и се притеснявам да й давам нови лекарства.

Малко дълго стана но имам нужда да споделя с вас.

# 1
  • Мнения: 3 089
гери, твърдо мисля, че трябва да махнеш биберона. ако непрекъснато е с него, то е нормално, когато се го изтърве през нощта, да се буди. отстрани този дразнител пък да видим как ще е. за сравнителна инфо, петра също се буди поне 4-5 пъти на нощ. винаги е било така. реших проблема като оставих баща й да спи от страната с нейното легло  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 578
май е гладно детето

# 3
  • Мнения: 132
МОЖЕ ДА ВИ НИКНЕ ЗЪБЧЕ И ЗАТОВА ДА Е НЕСПОКОЙНА ПРЕЗ НОЩТА. КАТО ПОСЛЕДНО ХРАНЕНЕ ВЕЧЕРТА ПРОБВАЙ ДА ДАВАШ КАША ТЯ ЗАСИШТА ПОВЕЧЕ ОТ МЛЯКОТО.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами и моя син е така от както се е родил и да не те отчайвам, но при нас нищо не помогна, казаха ми, че до 3 година така ще е, и сега чакам да стане на 3. Няма нощ в която да не ни буди минимум 3 пъти, но има нощи ни буди и по 30пъти. Пие сок и пак заспива. Не е от глад, поне при нас.

# 5
  • Мнения: 6 461
Малкия ми син е на 1г и 2м
Той е по същия начин,не спи нощно време ,но пък не сучи биба постоянно.
Някои деца са така ,дано да отмине по бързо това бодърстване нощно време. Crazy

# 6
  • Мнения: 773
Ами какво да ти кажа и ние сме същата работа. Пробвала съм всякакви варианти - каша, кисело мляко, супа - леко, средно и много нахранен. Леко, средно и много облечен, както и завит. много изморен, малко изморен. Нищо не помага, буди се се поне по 4 пъти на нощ и това си е. Иска я вода, я биба, а понякога и нищо не иска, каквото му дам всичко хвърля и реве още повече. а забравих да кажа, че съм пробвала и всякакви варианти със леглото му, в крайна сметка сега е залепено до нашето, защото ми писна, а и ми е студено да ставам по сто пъти на нощ и да стоя до леглото му в опити да го приспя.

# 7
  • Мнения: 728
Ами какво да ти кажа и ние сме същата работа. Пробвала съм всякакви варианти - каша, кисело мляко, супа - леко, средно и много нахранен. Леко, средно и много облечен, както и завит. много изморен, малко изморен. Нищо не помага, буди се се поне по 4 пъти на нощ и това си е. Иска я вода, я биба, а понякога и нищо не иска, каквото му дам всичко хвърля и реве още повече. а забравих да кажа, че съм пробвала и всякакви варианти със леглото му, в крайна сметка сега е залепено до нашето, защото ми писна, а и ми е студено да ставам по сто пъти на нощ и да стоя до леглото му в опити да го приспя.

Абсолютно същата история е и при нас  Tired. Ще следя темата, дано някой е намерил разрешение на проблема.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами какво да ти кажа и ние сме същата работа. Пробвала съм всякакви варианти - каша, кисело мляко, супа - леко, средно и много нахранен. Леко, средно и много облечен, както и завит. много изморен, малко изморен. Нищо не помага, буди се се поне по 4 пъти на нощ и това си е. Иска я вода, я биба, а понякога и нищо не иска, каквото му дам всичко хвърля и реве още повече. а забравих да кажа, че съм пробвала и всякакви варианти със леглото му, в крайна сметка сега е залепено до нашето, защото ми писна, а и ми е студено да ставам по сто пъти на нощ и да стоя до леглото му в опити да го приспя.

И нашите легла са залепени, пробвах също, на тъмно да спи, на светло, пробвах да не му давам през деня да не спи за да спи вечерта - без ефект, да ляга по различно време, пробвах да давам нощем каши и т.н., но резултат нулев. Надеждата ми е да мине третата година.

# 9
Zdravei Gerygirl,

Nie 6te stanem na 1 godinka sled 4 dni no se budim no6tem pone po 10 puti otkakto zapo4nahme da vadim zubkite!Ve4e sme s 9 zuba i no6tite sa ni ko6marni!

Spim s biba i bez neia do kum 01.00 4asa sled tova zapo4va ada na mrunkane, rev, mestene pri nas v legloto i pro4ie!I men me uspokoi pediaturkata 4e taka 6te e moje bi do 2-3-tata godinka , taka 4e vuorujava6 se s mnogo turpenie i dano skoro vi e po spokoino!

A za hranata i az davam kiselo mliako s biskvita ili supa,ili 4asti4no adaptirano mliako, no efekta oak e su6tia!Uspeh ot men i pove4e usmivki

# 10
  • в баира
  • Мнения: 861
Не е нито до глад, сокове, биберони и т.н. Дъщеря ми не спа година и половина нощно време, а синът ми от както се е родил спи по цяла нощ.
Това будуване все пак спира по някое време (за успокоение на ставащите нощем).

# 11
  • Мнения: 239
Ние сме на година и три месеца и се будим минимум 4 пъти нощем. Като се роди около два месеца плачеше постоянно нощем и денем, след което започна да заспива в 10;00 и сутринта в 6;00 се събуждаше без нощно събуждане. Лятото започна един два пъти да се събуди, а сега има нощи в който дори не знам колко пъти ставам. Пие вода, после бибата и веднага заспива, но няма спокойна нощ.  успех на всички. 1crib

# 12
  • София
  • Мнения: 3 819
До три месеца ядеше и през нощта,след това до към 6-7 месец спеше по цяла нощ и след това започна да се буди абсолютно всяка нощ,понякога 5-6 пъти се буди.Пробвах какво ли не нищо не помага.Явно ще се наложи да почакаме докато поотраснат малко и започнат да спят през цялата нощ.

# 13
  • Мнения: 1 194
И дъщеря ми беше така-просто се бях отчаяла, че някога пак ще спим. Всички тези нощни неволи спряха от раз като стана на две години-хем преживя доста събития-роди и се братче, преместихме се в ново жилище-спи си като "пън" WinkМисля, че при нас проблема бяха зъбите, но никога няма да бъда сигурна. Просто с израстването нервната система на децата се стабилизира, сънят укрепва. Сега чакам да почнат кошмарите ooooh!
Опитай да и даваш вечер някаква друга храна-ние бяхме на тази възраст на каша; макарони, грис, супа...може да помогне.
Търпение! Hug

# 14
Здравейте и от мен. Като чета отговорите по темата хем се успокоявам хем се отчайвам - 3 годишна възраст ми се струва невъзможно далече. Моят син е почти на 7 месеца и при нас нощите са кошмар - спи до 12-1h и после минимум 5 събуждания, максимум - 15. Първо бяха коликите, после летните жеги, после газове при въвеждането на всяка нова храна. Тъкмо му посвикне стомахчето с новата храна и дойде време да въвеждам друга и пак отначало. И аз пробвах всякакви варианти - за час на лягане, облекло и всичко, което ми дойде наум - нищо не помага. Като се изморя да ставам го взимам при мен на спалнята(таткото спи в другата стая) та поне да си спестя висенето над леглото. Биберон почти не иска - успокоява се като пие вода. Но пък когато прекали му пропуска памперса, налага се да го преобличам, той се разсънва и се почва едно реване и приспиване.....Този проблем реших като за през ноща му слагам по-голям памперс. Вече стана почти 1 месец откакто започнах да му давам месно пюре и от няколко дни се събужда по-рядко. Даже на лекар го водих.  Казаха ми, че е напълно здрав и , докато поотрасне ще е така. Бебетата могат да спят на пресекулки и успяват да се наспиват. И понеже вече съвсем се "зомбирах" от това неспане решихме нещата така - петък и събота вечер мъжа ми спи с бебо, аз слагам тапи за уши и спя непробудно а те се оправят някак си. А в неделя вечер "командироваме" бебето на 1-етаж при свекървата(тя ходи на работа, но жертва 1 нощ).И така за мен остават 4 безсънни нощи и 3 , в които мога да се наспя и да се чувстван нормално. Идеалния вариат (освен да си спи, разбира се) би бил да мога да ги редувам , но и на това съм доволна. Така, че пожелавам на всички много търпение и сили да се справите с това изпитание. След поредната безсънна нощ, когато съм на границата на силите си и си казвам, че е твърде висока цената моят син ме превзема с най-широката усмивка, протяга ръце към мен  с "ма-ма" и вече съм забравила всичко и съществуват само искрящите му очи!

Общи условия

Активация на акаунт