Празнува ли се имен ден , ако детето не е кръстено ?

  • 5 071
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 187
В сряда е Архангел Михаил, Рая има имен ден. Бих искала да отразя празника , но имам някакъв спомен, че ако не е кръстена не трябва да празнува (това може и да е абсолютна глупост Embarassed).

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 09:02 от star

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В сряда е Архангел Михаил, Рая има имен ден. Бих искала да отразя празника , но имам някакъв спомен, че ако не е кръстена не трябва да празнува (това може и да е абсолютна глупост Embarassed).

Няма нищо лошо да се празнува.

# 2
  • Мнения: 4 187
Ах, чудесно  Flutter! Благодаря ти   bouquet.

# 3
  • Мнения: 5 577
Само това остана, Иван не е и няма да бъде кръстен, но на Иванов ден има купон.

# 4
  • Мнения: 2 407
Ние празнувахме на Никулден, а я кръстихме тази година Април.

# 5
  • Мнения: 4 187
Може би това е плод на някаква моя фантазия  Crazy. Чувствам се малко виновна, че все още не съм я кръстила, сигурно за това съм си го въобразила newsm78.

# 6
  • Мнения: 843
Ами дъщеря ми няма да е кръстена, додето не пожелае сама.
   Но именния и ден ще се празнува , при всички случаи:-)))  Даже първият и имен ден 8 септември / стар стил/ вече се  ИЗпразнува:-)

# 7
  • Мнения: 3 818
Ами дъщеря ми няма да е кръстена, додето не пожелае сама.
   Но именния и ден ще се празнува , при всички случаи:-)))  Даже първият и имен ден 8 септември / стар стил/ вече се  ИЗпразнува:-)

И при нас ситуацията е аналогична, празнуваме си с чиста съвест Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако питаш в църква, ще ти кажат, че не се празнува Confused. Имен ден има дете/или човек/, което/който е кръстено на светец и празнува на неговата дата. За да е кръстено на светец, това трябва да стане в църква и попът да го кръсти с това име.
Иначе нищо не пречи да се празнува, де Peace.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Може би това е плод на някаква моя фантазия  Crazy. Чувствам се малко виновна, че все още не съм я кръстила, сигурно за това съм си го въобразила newsm78.

Не е, аз какви ли не глупости не съм чувала, че първия имен ден не се празнува, че ..........


Важното е купонът да тече. А в България се прие от скоро Валентиновците да празнуват на 14.02.  Ами какво общо има с Изт. Православие. Ама купон има. И е готино, че имат - те имаха още един, ама не мога да се сетя кога.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
И моя син има тогава имен ден,не е кръстен,но миналата година празнувахме,тази също ще бъде така.Честно казано това ти твърдение за сефте го чувам. newsm78

# 11
  • Мнения: 3 740
Всеки повод за празнуване е добре дошъл.

# 12
  • Мнения: 2 498
Разбира се, че се празнува....

# 13
  • Мнения: 6 167
В сряда е Архангел Михаил, Рая има имен ден. Бих искала да отразя празника , но имам някакъв спомен, че ако не е кръстена не трябва да празнува (това може и да е абсолютна глупост Embarassed).

По принцип има някаква логика, да.
Но. Има много Но-та.
В България именния ден много години ( допреди 100ина години) е бил по-голям празник от рожденния ден ( хората не са знаели дати, нямало е регистри и тн). Тоест, деня Именния е бил
повече със светско значение, по-малко с религиозно такова.
така че мисля, че няма да гориш в ада, ако Рая има имен ден в сряда  Wink

# 14
  • Мнения: 4 473
star, празнувайте на воля! Hug Гери я кръстихме след 4-тия и имен ден. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт