помпа за изцеждане на кърмата...

  • 1 702
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
мами, ползвате ли помпа за изцеждане? необходима ли е и коя е най-удобната за ползване електрическа или обикновенна? моля споделете вашия опит

# 1
  • Мнения: 1 701
Аз ползвам ръчна на Авент и съм доволна.  Peace Необходима ти е в началото, за да стимулираш гърдите и след това, ако решиш, че не можеш да кърмиш по някаква причина или пък ако имаш повече кърма и искаш да я съхраняваш в хладилник.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 941
ръчна на Авент Peace

# 3
  • Мнения: 950
Аз ползвам помпа на Чико (не тази тип спринцовка, а с гумичка за помпане като при апаратите за кръвно). Удобна ми е, става сравнително бързо, има си шише 150мл (но може да събере 200мл) и биберон. Ползвам я понеже така я храня иначе не иска.

# 4
  • Мнения: 490
а за колко време се изцеждате с ръчната? и още един въпрос Embarassed
трябва ли след всяко кърмене да се изцеждат гърдите,ако има останала кърма или колкото си изяде бебето толкова,без да се цедя те ще се напълнят...

# 5
  • Мнения: 109
Ползвам ръчна на AVENT.Супер удобна е, защото изцеждането с нея става много лесно и бързо.На мен ми е много необходима, тъй като храня бебчето с изцедена кърма.

# 6
  • Мнения: 1 976
ръчната помпа на Авент е страхотна и наистина си заслужава парите. Не е необходимо да се цедиш след всяко кърмене, освен ако не искаш да стимулираш по - голяма лактация. Кърмата ти е толкова, колкото има нужда бебо. В началото винаги е повече и можеш да се възползваш от това да си замразиш кърма за "черни дни", дето се вика. и без да се цедиш, гърдите ще се напълнят. В един момент вече няма да можеш да цедиш количествата, които си цедила в началото, но това не трябва да те притеснява. Просто лактацията се регулира и имаш кърма, точно колкото за нуждите на бебо. По всички въпроси относно кърменето можеш да пишеш в кърмаческата тема. Там момичетата ще ти отговарят с най - голямо удоволствие и ще те посъветват при всяко твое притеснение!

# 7
  • Мнения: 109
Ами храня я просто със шише с биберон. Тя отдавна вече се е отбила за съжаление.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз ползвам помпа на Чико (не тази тип спринцовка, а с гумичка за помпане като при апаратите за кръвно). Удобна ми е, става сравнително бързо, има си шише 150мл (но може да събере 200мл) и биберон..............



Аз ползвах същата и съм доволна , но нямах и много кърма.Но помпа си е нужна според мен.Ако имаш възможност на Авент мисля че е по добра.

# 9
  • Мнения: 1 701
а за колко време се изцеждате с ръчната? и още един въпрос Embarassed
трябва ли след всяко кърмене да се изцеждат гърдите,ако има останала кърма или колкото си изяде бебето толкова,без да се цедя те ще се напълнят...

Вначалото ми беше ужасно трудно и се цедях по 2 часа...  Sad Сега се изцеждам за около 1/2-1 час в зависимост колко кърма имам.

# 10
  • Мнения: 942
ръчната помпа на Авент е страхотна и наистина си заслужава парите. Не е необходимо да се цедиш след всяко кърмене, освен ако не искаш да стимулираш по - голяма лактация. Кърмата ти е толкова, колкото има нужда бебо. В началото винаги е повече и можеш да се възползваш от това да си замразиш кърма за "черни дни", дето се вика. и без да се цедиш, гърдите ще се напълнят. В един момент вече няма да можеш да цедиш количествата, които си цедила в началото, но това не трябва да те притеснява. Просто лактацията се регулира и имаш кърма, точно колкото за нуждите на бебо. По всички въпроси относно кърменето можеш да пишеш в кърмаческата тема. Там момичетата ще ти отговарят с най - голямо удоволствие и ще те посъветват при всяко твое притеснение!
Peace

# 11
  • Мнения: 742
Аз ползвах на "Бейби Нова" като спринцовка е с биберон - страшно ми беше удобна Hug Цедях докато се научим да се кърмим и вече всичко е ОК:party:

Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 986
  А аз си мислех,че след всяко кърмене трябва да се доизцеждам с помпата Thinking/ако има какво,де Wink/-някой ми беше казал,че е необходимо,за да се предотврати появата на мастит newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 277
ръчната помпа на Авент! за мен това е истината...супер удобна ми е и наистина стимулира лактацията...определено мога да кажа, че в момента кърмя главно благодарение на нея - беба като се роди беше в болницата 18 дена, през които аз поддържах лактация само с помпичката...горещо я препоръчвам!

# 14
  • Мнения: 1 288
помпата на авент!  Peace първите месеци непрекъснато я ползвах. непрекъснато се борех със запушени канали и помпата много ми помогна да избегна мастити, защото винаги съм имала повече мляко, отколкото бебка хапваше.
дори когато пътувах нанякъде, все си я носех. много е полезна!

Общи условия

Активация на акаунт