Твърдо и зачервено място след ваксина?

  • 6 033
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Пробвах с търсачката, но ефекта беше това "Поради претоварване на сървъра търсената функция автоматично е изключена. Това е временно. Моля, опитайте пак по-късно. " реших да пусна тема.
В четвъртък, т.е. преди 4 дни ходихме до педито да сложи ваксинана Гери в ръчичката - тази, която е на 2 годинки - и идея си нямам коя от всички е. Снощи забелязах, че мястото на ваксината е зачервено /колкото 2 стотинки, например/ и на допир е твърдо. Нормално ли е това и признак на какво може да бъде? В първият момент си помислих, че е реакция, но досега не се е случвало подобно нещо и затова реших все пак да ви питам дали сте виждали нещо подобно  и дали да звънкам на педито ни Rolling Eyes Благодаря за отговорите ви Hug

# 1
  • Мнения: 1 455
И при нас така се е случвало.Намажи я с риванол,ще се успокои веднага.

# 2
  • Мнения: 8 917
И при нас така се е случвало.Намажи я с риванол,ще се успокои веднага.
Hug Много благодаря за експресният отговор - и аз се сетих за компрес с риванол / и първата вечер слагах/, но сега реших да попитам преди да действам Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 555
И на нас ни е ставало така и съм слагала реванол:)

# 4
  • Мнения: 1 883
И на нас - не се притеснявай   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 197
Не става от всички ваксини, явно тази е от "лошите". Ваксината за четвъртия месец при дъщеря ми имаше този ефект - стоя така твърдо и червено повече от седмица. А ние задължително слагаме компрес от реванол, отгоре марля, найлонче и бинт най-отгоре, който седи до следващата сутрин. Другите ваксини не бяха толкова зле.

# 6
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Нормална реакция от ваксината-не се притеснявай.И при нас така стана.

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
При нас при първата ваксина ДТК ръчичката беше червена от лакътя до рамото, а около мястото на убождане беше твърдо и синкаво!Направо бях изпаднала в паника ,но педито каза да слагам компреси с риванол и да не се притеснявам!На другия ден изглеждаше така както ти го описваш!

# 8
  • Мнения: 819
съвсем нормално е да се случи.Риванол и споко!

# 9
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви, момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт