медианна дискова херния

  • 5 450
  • 4
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Сестра ми е на 29години и е с доказана медиална дискова херния.Състоянието е доста зле-частична пареза и на двата долни крайника.В момента провежда мануална терапия,но без ефект(от 10дена).Другия вариант за който казват почти всички невролози е операция,но много ни е страх да я направи,защото има големи рискове.Много ще съм благодарна ако някой може да ми каже какви може да са последиците ако не се направи такава операция и дали има някой при който е била успешна.И къде във Варна може да се направи и добър специалист към който да се насочим(може и специалист в София,но сме от Варна).Искам и да попитам една такава операция поема ли се от здравната каса или не.Много благодаря предварително за отговорите.Пожелавам здраве на всички

# 1
  • Мнения: 17 407
При доц.Тодоров ли провежда мануалната терапия? Ако искаш пиши ми на лични.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 123
имам впечатление от д-р Тони Аврамов и доц. Кючуков от неврохирургията във Варна( окръжна болница) Много добри специалисти според мен - оперираха ме преди две години и то много успешно(става въпрос за гръбначен стълб).

# 3
имам впечатление от д-р Тони Аврамов и доц. Кючуков от неврохирургията във Варна( окръжна болница) Много добри специалисти според мен - оперираха ме преди две години и то много успешно(става въпрос за гръбначен стълб).


Здравейте!Преди 4 месеца чрез скенер ми установиха че имам медиална дискова херния H5-S1 (5 ти лумбален и първи сакрален прешлен).Много болки ,и ме лекуваха с НСПС(30 инжекции).Ходих в Павел бани.Правя  масажи и пия  аналгетици,но това нее решение.Моля  за  съвет и предложение за  лечение?

# 4
  • Мнения: 17 407
Хирургията не винаги  е решение. Физиотеарпия, екстензии -през 2-3 месеца, ако не е в остър стадий, и медикамнетозно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт