Какво искате да наследят децата ви от вас?

  • 1 324
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Кои от вашите черти на характера, искате да наследят децата ви?
На какво искате да ги научите?
Докато гледах вчера предаването за агресията в БГ училищата се замислих върху това, колко са се променили ценностите, как в днешно време качества, които вчера е било добре да притежаваш, то днес могат повече да ти навредят.
Та качествата, които моите деца да вземат от мен са:
 - амбициозността
 - способността да се радвам на малките неща в живота
 -  да рискуват и да не се страхуват от последствията
От друга страна не искам да са чувствителни като мен.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Сега ще трябва да се изтъкваме ли Wink - искам да е :
- умен
- красив
- забавен
- и най - вече скромен, като майка си  Mr. Green

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Е даа умен и красив...като майка си    newsm47

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Това,че не се отказвам лесно от замисленото,а забелязах,че тя има тази склонност Thinking,но все пак характери различни,аз съм водолей,а тя стрелец....искам да е организирана,каквато съм аз,харесва ми,че е мечтател като мен и винаги дава шанс на доброто,нека не се променя....Но каквато е такава,аз винаги ще я обичам,каквато и да стане и каквото и да наследи от мен Peace

# 4
  • Мнения: 8 505
Оптимизмът и лъчезарността ми.
Упоритостта (която при мен често достига до степен инат Blush ).

# 5
  • Мнения: 5 026
-красив
-умен
-щедър
-добър
-човечен...и много други неща, може и от баща си да вземе нещичко  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Косата! Слава Богу, май е взел точно моята, макар че всичко друго е на баща му Laughing
Искам да го науча на много неща - да бъде добър човек, да е любознателен, активен, щедър, амбициозен и т.н. Не бих казала, че всичко, което искам да стане, са все мои качества. Laughing
Не спирам да си мечтая и за момиченце - ще я направя глезла, точно като майка си hahaha

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Искам най-вече да стане Човек- да е добър, справедлив, да не е лигльо и глезанчо, да има чувство за хумор, да е красив, строен, амбизиозен, но това не са само мои качества Whistling

# 8
  • Мнения: 765
 От баЩа и искам да вземе силата да превъзмогва вси4ко , без да се взима на сериозно ; от мен вкуса към красивите неЩа и удоволствия в живота .

# 9
  • Мнения: 1 517
За 18-тия ми рожден ден баща ми ми прати картичка, в която пишеше (цитирам по памет): "Когато искаш нещо, то ще стане, но трябва много и истински да го желаеш! Раздавай само добро и целия свят ще бъде твой!"
   По този път искам да вървят децата ми  Hug
Иначе като отделни качества има какво да наследят и мен и от татко си: аз умея да се радвам на дребните и незначителни неща, упорита съм и не се отказвам лесно, оптимист...тати пък е много всеотдаен и много отговорен човек...

   Лошото е, че баткото ми е взел ината и голямата уста, а малката - проклетията  Joy

# 10
  • Мнения: 25 447
Май много малко от това, което искам, е взел от мене.  newsm78
Но пък е взел абсолютно всичко, което не си харесвам!!!  Crossing Arms

И с баща му нещата стоят по същия начин.  Joy

# 11
  • Мнения: 4 406
искам като мен да е упорит и да си отстоява мнението , докато е убеден, че именно то е правилното.

# 12
  • Мнения: 2 897
Упорит,амбициозен,трудолюбив,благороден-красотата вече виждам,че я е наследил...и от двамата Wink Grinning

# 13
  • Мнения: 1 455
  • Усмивката
  • Добротата и възпитанието ми
  Не искам да взимат моята нерешителност!

# 14
  • Мнения: 8 917
Понеже темата ми прилича по-скоро на изтъкване , то нека сама прецени кое у мен й харесва и да "поработи" върху него в себе си, защото така или иначе, то й е заложено Hug

Общи условия

Активация на акаунт