Сега да попитам и за кашите!

  • 1 570
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте момичета,
след въпроса ми за пюретата сега много логично следва и въпрос за кашите
На  консултацията лекаракта каза да започваме с кашите в 16.00, аз започнах с каша от елда на Хип, но Тити не е очарован защото е абсолютно блудкава, искам да ви питам дали за да въведа друга каша, да кажем зърнена каша с 5 плода на Фризо е необходимо пак да започвам с 1-2 лъжички и постепенно да увеличавм грамажа или мога да дадм цяла порция?

# 1
  • Мнения: 7 803
дай цяла порция. и при нас не се хареса много елдата  Rolling Eyes

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Давай постепенно.Няма защо толкова да се бърза.

# 3
  • Мнения: 2 897
Аз дадох цялата порция,кашата също беше Фризо,отделен е въпросът,че той изяде една трета от нея Wink,изобщо не му хареса...
Нищо не пречи и постепенно да я даваш.
И в двата случая следиш реакцията Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при нас елдата не се хареса,затова взех бананова на Хумана и ги смесвах.Има и само зърнена на Фризо без плодове ако те притесняват/аз такава взех/.

# 5
  • Мнения: 4 399
Ако досега не си давала всичките съставки, захранвай постепенно.

# 6
  • Мнения: 57
Ние почнахме направо с бананова на Слънчо - цяло хранене. Марина си облиза пръстите Laughing
Детенце ще ти покаже как да даваш - ако си отваря устата за още ще дадеш цяла порция, ако не - лъжика по лъжичка.
Успех

# 7
Аз дадох цялата порция,кашата също беше Фризо,отделен е въпросът,че той изяде една трета от нея Wink,изобщо не му хареса...
Нищо не пречи и постепенно да я даваш.
И в двата случая следиш реакцията Peace
Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 634
Аз мисля че е малко прибързано да даваш изведнъж каша с 5 плода,захранен ли е с всички плодове които съдържа тази каша-виждам че сте на 5 мес.само.По-добре е според мен да пробваш с някоя каша с един плод.Решението си е твое,успех. Peace

# 9
  • между град и село
  • Мнения: 212
    Аз започнах с безмлечна ябълкова на Хумана и добавях АМ.Започнах горе-долу с 1/3 от количеството, което приемаше.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
На твое място не бих дала като първа каша тази на Фризо с 5 плода. Елдата на Хип е добре, друг вариант е безмлечна оризова каша (обикновено с нея се почва). Ако си въвела вече някой плод (например ябълка), може да добавяш малко плодово пюре в кашата - така сигурно ще му хареса повече. С която и каша да започнеш, не давай цялото количество, а постепенно захранвай както с всяка нова храна

# 11
  • Мнения: 1 259
Аз захранвах постепенно с кашите.

# 12
  • Мнения: 6 461
Аз първо захраних с безмлечна каша  .Цяла порция дадох на третия ден.

# 13
Аз дадох оризова каша на Милупа(ориз и царевица).Дадох цялата порция.Хареса му,много.Успех

# 14
  • Мнения: 80
Ние сме почити на вашата възраст.
Аз давам на Дея оризова каша на Милупа. Като започнах с една лъжичка каша, която прибавих към Млякото. Сега и давам половината каша и дохранвам с мляко колкото пожелае. Педито ми каза, че може да и давам до 150ml каша. Мисля, че избързваш с даването на каша с 5 плода. Пробвай друга без глутен каша. За количеството може да дадеш и цялото стига детето да го иска. Кашите доста засищат за това в началото детето не може да изяжда цялото количество. При нас поне е така.Трябва само да намерите кашите който ви харесват.  Дея не харесваме по-сладките каши на пример.   

Общи условия

Активация на акаунт