мили мами,как започна раждането при вас?изведнъж или..?

  • 6 452
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
малко ми остана и започна да ме е страх Sad.какво ли ми предстои?толкова материали изчетох,но не се чувствам спокойна.появиха се леки болки,подобни на предменструалните.усещам напрежение ниско долу и си мисля,че бебето май се намества.от време на време леко ме "прерязва"отдолу(даже не знам как да се изразя правилно)  Embarassed.как започна при вас раждането? newsm78дали ще имам време да се изкъпя и "фризирам"?много ми е любопитно. baby_neutral

# 1
  • Мнения: 8 163
Доколкото ми е известно няма раждане, което да започне изведнъж. Това е процес, който предполага омекване и скъсяване на маточната шийка и продължава с часове. Процес е дори ако е планирано секцио, защото екипът трябва да подготви родилката.

Не се тревожи, ще имаш време. Особено щом ти е първо. Ако не знаеш каква е разликата между подготвителните контракции (т.нар. Бракстън-Хикс) и първата фаза на раждането, кажи. Ще ти обясня.

# 2
  • Мнения: 161
няма да е лошо да ми обясниш Praynig.

# 3
  • Мнения: 6 164
Предизвикаха ми го. Peace

Винаги имаш време за всичко, няма да се изпльоска бебето на пода отведнъж Mr. Green . Аз започнах да пия хапчетата в 6 сутринта, де факто раждането започна в 7 а ми казаха да отида в болницата в 11.  Crazy Има време! Леко раждане! Hug

# 4
  • Мнения: 419
При мен водите ми изтекоха в 6ч.сутринта,изкъпах се,стегнах си багажа и отидох в болницата newsm49.

# 5
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
              Аз се събудих една сутрин,отидох до тоалетната и,когато си свалих бикините една"чаша вода" ми се разплиска в краката. Притесних се,помислих,че започвам да се изпускам Embarassed....Веднага започнах да забърсвам  clean и забелязах,че течността леко розовее  Shocked. Какво ли не ми мина през главата Thinking.  Естествено се досетих,че ми изтичат водите,но... ЗАЩО РОЗОВИ?  Обадих се на сестра ми (която има 2 деца),но тя каза,че и двата пъти са и ги пукали в болницата. През това време дойде баба ми и се паникьоса-"Викай линейка". Но аз се обадих на съпруга ми,събрах си багажа (детето се роди 2 дни преди планово секцио в 38-а седмица),изкъпах се и чак след това тръгнахме. Значи говоря за около 1 час или малко повече+ ~1 час път с леки контракции. Пристигнах най-накрая и на прегледа се оказа,че съм с 2см.разкритие (само). И така...Съжалявам за дългия постинг,но ми беше приятно да си го спомня детайлно preggo stork-girl  ylinfant  Не се притеснявай,при всеки е различно,но никога не става изведнъж-ще имаш време за всичко. Леко и спокойно раждане ти желая  от сърце. Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Rose  Flowers RoseFlowers Four Leaf Clover

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Две седмици преди това имах менструални болки,но в деня в който родих нямах време за баня,защото докато бяхме на разходка ми се пукна пъпната връв и веднага в болницата.Хубаво е да ти е приготвен багажа.Леко раждане ти желая.

# 7
  • Мнения: 3 216
Ами при мен протече така- в 8.00 сутринта беше пьрвата контракция-след час ми падна тапата, в 10,35 бяхме в болницата,в 11.50 извадиха бебето. Трябваше да е планово секцио на 9.03. но стана по спешност и Марти се роди на 3.03. Моя лекар ме предупреди,че може бебето да трьгне по рано. Не знам като пристигнахме колко ми е било разкритието,но контракциите ми бяха на около 2-3 минути.Исках и аз да се фризирам,но като влязох в банята от топлата вода още повече започна да боли и изобщо не ми беше до брьснене. Имах чувството,че ще родя в банята.С две думи нямах време за нищо защото се ошашафих,забравих половината багаж,но пьк бях гримирана и с червен лак.

# 8
  • Мнения: 8 163
Потготвителните контракции са:
1. Непостоянни и кратки
2. Не се скъсява интервалът помежду им
3. Не се усилват
4. Не стават по-силни, когато ходиш
5. Може да изчезнат, щом легнеш
6. Обикновено се усещат в предната част и отдолу
7. Не предизвикват изтъняване и разтваряне на шийката

Истинските контракции
1. Може да са непостоянни само в началото
2. Усилват се
3. Стават по-силни, когато ходиш
4. Не изчезват, когато легнеш
5. Обикновено започват откъм гърба и се преместват в предната част
6. Предизвикват изтъняване и разтваряне на шийката

Засичането на истинските контракции се прави по следния начин:
Запиши точния час на началото и края на една контракция, и на следващата. Времето от контракция до контракция представлява сбора между продължителността на контракцията и интервала за "почивка". Например, ако контракцията те държи 60 секунди, след което имаш 4 минути пауза, контракциите са на 5 минути една от друга.

Интересно е да се знае, че много жени, вследствие на хормоналните промени около ден преди започване на раждането, губят по половин кило до кило и половина от теглото си.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Нямах и грам подготвителни контракции. Събудих се в три часа през нощта с контракции през 10 мин. В пет часа имах 4см разкритие и малко по-късно бях в операционната. Щото беше обърната наопаки...

# 10
  • Мнения: 136
докато бяхме на разходка ми се пукна пъпната връв и веднага в болницата
това не го разбрах.


На мен ми изтекоха водите в 00:00 часа. Не бързах,защото ми казаха,че при първо раждане има време...В 1:00 часа отидох в болницата с току що започнали леки контракции.В 2:10часа родих...без никаква упойка,защото било късно.Синът ми беше 4.250кг
И всичко за 2 часа...
Така,че бебето със сигурност няма да падне от теб.Но, ако имаш съмнения за контракции не се притеснявай излишно, но и не си губи времето.
Леко раждане.Чакаме бебешки новини  Hug

# 11
  • Мнения: 3 478
Ами аз имах подготвително контракции предполагам цял ден от 5 сутринта. Обаче понеже бях седмица преди термина и не ми иде на ум че ще се ражда. Всички казваха щом е първо дори и ще закъснее, спукани води - нямах, паднала тапа - също. Ами отде да знам аз че него ден ще раждам? Отидох си на работа него ден и си карах цял ден с контракции, само на няколко пъти ме присви по-така, ама не достатъчно, че да ме спре. След работа с майка ми излязохме по магазините, прибрахме се към 8, вечеряхме и 10 си легнах. Ей чак тогава вече си казах май ще се ражда. Почнахме да засичаме, даже и в болницата звънях, а те ми викат, аааа не може да бъде, фалшива тревога е щом ти е първо. Изчакай 2 часа ела тогава ако все още иам онтракции ще те проверим. Чакам, имам ги все още, отивам и сестрата "ауууу ма ти си със 6см. разкритие". Направо бях бясна, че бяха толкова невежи и те и им се вързах. За това изтървах и епидуралката. Родих след само 2 часа. Ама за другия път си научих урока, пък и те ми казаха като наближи термина да отивам на палатка на паркинга на болницата 2 седмици предварително.
Ха ха, и аз се отплеснах, ама моето направо си беше за смях, но определено време ще имаш. На мен не ми се наложи, че се случи да съм готова със всичко и поне за това не трябваше да мисля.  Според мен е по-добре да не се оставя тази работа за последно, нооо изненади винаги има. Успех и няма страшно Peace.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 104
2 дни имах слаби контракции, на третия ден ми се плиснаха водите в 15ч следобяд (това беше 10 дни преди термина), родих в 20.25ч вечерта, ма аз си имах багаж и всичко подготвено, а пък "интимните части" попринцип си ги обезкосмявам, така че, акушерката беше много доволна, че съм й спестила фризирането Laughing най-гадна от всички предродилни манипулации беше клизмата Sick

# 13
  • Мнения: 6 390
Не се тревожи, ще имаш време. Особено щом ти е първо....
И още как ... де да беше изведнъж  Wink Grinning ама не е  Rolling Eyes
Пренасях 10.дни, и ражда х 2.дена  Crazy

Леко раждане ти желая   bouquet

# 14
  • Мнения: 6 461
Двете ми раждания бяха предизвикани ,така че имах време за всичко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт