Запушено носле

  • 2 750
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 480
здравейте, момичета !
имам момченце на 20 дни и от вчера му е запушено нослето. имам аспиратор на chicco, но бебчо изпитва ужас от него и плаче, когато искам да му почистя сополчетата и не дава, къса се от рев.
моля ви, дайте ми съвет как да му го отпуша !
благодаря предварително !

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
капвай му физиологичен разтвор в нослето и почиствай с клечка за уши, като изтъниш крайчето.....
абе мъка си е...но ще мине.....

# 2
  • Мнения: 3 480
Цитат на: Reza
капвай му физиологичен разтвор в нослето и почиствай с клечка за уши, като изтъниш крайчето.....
абе мъка си е...но ще мине.....


от аптеката ли? така ли се казва - физиологичен разтвор?

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да
те са едни капсулки, много удобни за капване...

# 4
  • София
  • Мнения: 301
Да, продава се в аптеката. Даже има специални малки разфасовки за бебета - защото иначе продават цели банки. Обясни на фармацевта в аптеката за какво ти е необходими и той знае какво да ти даде.

# 5
  • Мнения: 3 480
благодаря много !
още сега ще пратя таткото да купи и пак ще се мъчим.

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Може и Стеримар да ползваш.То е спрей със морски соли и отпушва нослето .

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
стеримара за толкова мъничко бебе незнам дали ще е много добре...

# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Ами аз съм давала .Физиологичния разтвор е пак солена вода.Назнам питай в аптеката , но аз това съм давала.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да, но стеримара нали е спрей...неможеш мъничко да сложиш...
незнам, де
на мен ми е по-лесно с разтвора, спрея си го ползвам за мен:)

сигурно е кой както свикне, но общо взето става дума за едно и също - солена вода:)

# 10
  • Мнения: 1 753
И моето бебче на 20 дена имаше хрема... и още си я има  Imp
Ужасно е направо. Аз действам със физиологичен разтвор и помпата. И Ани много я мрази тая помпа, обаче изсмуква всичко и след това може да диша спокойно. Много е садистично спрямо малките човечета, но няма начин. Отначало като я ползвах бебка така горчиво ревеше, че и аз си ревях с нея. Сега като че ли свикнах Embarassed
Успех на теб!

# 11
  • Мнения: 130
Цитат на: angi
Може и Стеримар да ползваш.То е спрей със морски соли и отпушва нослето .

Нашата лекарка каза, че Стеримарът е за по-големи бебчета.

# 12
  • Мнения: 1 034
Попитай личната си лекерка дали може да ползвате крем "Низита" /също е като физиологичен разтвор/. Вече не си спомням кога започнахме да го използваме. Може би от втория месец, но вече ползваме втора опаковка, заради тази хрема.

# 13
  • Мнения: 210
Аз ползвам Ринофри но то е същото като Стирмар и като физиологичния разтвор само цената му е различна. Ти си решаваш как ще ти е по удобно.
Искам само да ти кажа нещо което на мен нямаше кой да ми го каже в началото. Старай се в стаята въздуха да не е влажен. Аз отначало слагах чинийка с лайка на радиатора но после като я заведох на специалист той ме предупреди да не я изкарвам навън когато има сняг и ли дъжд и дори да не слагам мокри дрехи да съхнат в стаята където е.
Колкото и да му е гадно на бебо почистай с помпичката или с туфички няма как.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
много пъти съм искала да го напиша, но сега погледнато от днешна дата ми е смешно.

И аз като родих, си мислех, че моето 20 дневно бебе има хрема. Ама нова мама аз, нищо неразбираща и незнаеща след като има запушен нос си мислех, хрема.
И си виках как може чисто ново бебе с хрема. Ама тогава не ми беше смешно. Ама сега ми е.
Ами не, не е хрема просто.

Ако не отшумява това нещо и физиолог.разтвор не помага, и ако бебето видимо се мъчи от запушен нос па макар и не придружено от "хъркане" в носа, не е лошо да се пусне един секрет да се разбере какво е.

Не казвам, че е това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7908

но не е лошо да се има предвид за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт