По колко време давате на децата/бебетата да гледат ТВ?

  • 1 293
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Малката е като залепена на Тв-то гледа го със захлас и все иска да е пуснат.не знам колко е правилно да се оставя детето пред телевизора, вие какво правите ?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 510
Скоро даваха по ТВ един професор/съжалявам,че му забравих името/,та той каза,че не по-вече от три часа за деца/за бебета не е говорил/.Ако,ходи детето на компютри времето от тях се приспада от времето за ТВ.Прекомерното гледане на телевизия и ползване на компютрите влияело зле на психиката и водело до превъзбуждане на нервната система.Това съм го слушала и гледала!
Не знам аз като родител да ли ще мога да огранича достъпа на дъщеря ми,но поне ще се опитам!

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами какво, ако се случи да се загледа и е кисела я оставям. На тях сега им е много интересно. Но не я оставям ей така просто да гледа, защото няма какво друго да прави. Аз бях много против, но първата ми гледачка я научи да гледа телевизия и от тогава си гледа детка, но по малко. Плюс, незнам дали  е вярно, но някой беше казал, че новите телевизори не са вредни като едновремешните.

# 3
  • Мнения: 6 461
Нямам точно определено време.
Ако се загледат ги оставям.Но те определено не седят по цял ден пред телевизора Wink

# 4
  • Мнения: 8 505
Не съм я ограничавала.Като малка гледаше повече.Сега не обръща никакво внимание на ТВ-то.

# 5
  • Мнения: 2 897
Като се замисля,средно по два часа се събират Thinking
През останалото време или спи,или играем,или сме навън(сега в студа ще играем повечко Wink)

# 6
  • Мнения: 2 952
Сутрин гледа детски предавания , песнички, танци....ТВ по цял ден си работи , но не се заглежда през  цялото време , незнам дали му се събират няколко часа  съвсем гледане....той си шавурка през  цялото време , обича обаче "фона"  на ТВ ...играе  си  и слуша ....кеф му е така.....

# 7
  • Мнения: 7 605
Не гледа въобЩе. Не вклю4вам ТВто докато тя не си ляга ве4ерта. Към 2 годинки смятам да й давам да гледа някакво детско предаване, например сън4о, т.е. съвсем малко. ТВто не е бейбиситър  Naughty

# 8
  • Мнения: 3 835
Само по един час на ден. В краен случай час и половина. Пускам и филмче след вечеря, преди лягане. А на компютъра не й разрешавам да стой. В това отношение съм една много строга майка.  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 87
То и аз бях против ТВ-та, даже една позната ми каза, че така децата неможели да се развиват Twisted Evil, но сега се чудя как да ги накарам поне 5 мин да гледат, малко мира да има, ама за съжаление не става Mr. Green

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Наше бебе още от сега се заглежда.Усещам,че ще си имаме ядове след време.

# 11
  • Мнения: 8 917
Колкото иска, но тя не  се заглежда много, много Peace

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Малката не се заглежда много , много, на 2 г. и 4 м. сме, така че не я ограничавам. Смешна е иначе на рекламите: види ли някоя любима, замръзва (например онази шантавата с памперсите - страшно е)  tv

# 13
  • Мнения: 439
и мен ме вълнува този въпрос, защото съм забелязала вече, че нашият Начко, който е почти на три месеца, много се заглежда и то с интерес, като пусна телевизора...




# 14
  • Мнения: 4 629
До годинка синът ми глердаще по 30 до 60 минути на ден. След това загуби интерес. Отскоро пак гледа телевизия по 20-30 минути. Според мен до 1  час на ден телевизия за малки деца  не вреди  Peace

Общи условия

Активация на акаунт