Салати?

  • 457
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Мами, искам да ви попитам от кога могат да се дават салатки на бебо. Аз онзи ден се замислих дали да не му направя салата от моркови - т.е. настъргани моркови, но май ни е рано, а?
А как да подправям освен със зехтин  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Незнам дали ви е рано. Дариа още 8 няма и не съм й давала салата, но настъргани моркови ми звучи добре.

Само да ти дам съвет задължително да сложиш зехтин, за да може по-добре да се усвоят витамините от морковите, които са масноразтворими. Това го знам заради себе си, защото много обичам такава салата.  Blush

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Isa
Незнам дали ви е рано. Дариа още 8 няма и не съм й давала салата, но настъргани моркови ми звучи добре.

Само да ти дам съвет задължително да сложиш зехтин, за да може по-добре да се усвоят витамините от морковите, които са масноразтворими. Това го знам заради себе си, защото много обичам такава салата.  Blush

Това за зехтина го знам, но дали мога да подправя с нещо друго?

# 3
  • Мнения: 3 042
Може  с малко лимонов сок, мъничко де, както и с подходящите подправки - магданоз, копър и т.н. Естествено зехтин или олио. Салатите ги въведох 10-я месец мисля че беше..... Така четох в книгата на Трифонова. На най-ситната част на рендето, даже ако намериш пластмасово ренде - супер! Да не отиват зян витамините.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Павлина
Може  с малко лимонов сок, мъничко де, както и с подходящите подправки - магданоз, копър и т.н. Естествено зехтин или олио. Салатите ги въведох 10-я месец мисля че беше..... Така четох в книгата на Трифонова. На най-ситната част на рендето, даже ако намериш пластмасово ренде - супер! Да не отиват зян витамините.

А какви видове салати си давала, защото аз освен салата от моркови за никаква друга не се сещам в момента  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 042
Започнах с червеното цвекло, есента беше това, защото имахме нисък хемоглобин. После давах чушка, моркови - почнах от финото настъргване, почти като кашица. Сега давам и сварени картофи с настърган лук (не варен). Ако се сетя друго - ще пиша.

# 6
  • Мнения: 2 596
Леле-мале, и салати ли трябва да даваме после, не знаех. Ами може би ще опитам тогава и със зеле, след като стигнем вашата възраст, де.

Общи условия

Активация на акаунт