По колко пюре?

  • 497
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Захранихме се от седмица със зеленчуково пюре (картофено), и изяждаме вече по едно малко бурканче 125 мл, като вътре има и АМ. Каква е дозата пюре за заместване на обедното хранене при бебенце на почти 6 м?
И докога да слагам АМ в пюрето?
Благодаря за помощта в аванс  Hug

# 1
  • Мнения: 119
здравей!и аз незная,колко точно е грамажа,но мога да ти споделя,как процедирах аз!захраних моята бебека с зеленчуково пюре,постепенно започна да яде,все повече и повече,но винаги я дохранвах с мляко,колкото искаше,докато не започна да изяжда по 1 голямо пюре за обяд-190г.сега сме на изцяло безмлечно хранене в 12h.

# 2
  • Мнения: 2 897
Аз бих се ръководила от детенцето-колкото му се хапва Peace
Добре е да приема мляко поне до годинката,така че продължавай да добавяш АМ в зеленчуковите пюренца,по-късно в месните,обаче-не Peace

# 3
  • Мнения: 7 803
 Zorie има други млечни хранения, обедно не е сред тях  Naughty нали постепенно трябва да се привикне към обща храна или до годинка само мляко  Crazy
когато хапва по цяло бурканче спираш да добавяш АМ

# 4
  • Мнения: 2 897
Zorie има други млечни хранения, обедно не е сред тях  Naughty нали постепенно трябва да се привикне към обща храна или до годинка само мляко  Crazy
когато хапва по цяло бурканче спираш да добавяш АМ

Да поясня-моето дете не пие мляко от шише-не мога да го накарам по никакъв начин,за това му добвям АМ към някои от храните(примерно,ако на обед хапва само зеленчуково пюре),за да достигне необходимото количество,съответстващо на възрастта му.
Никъде не съм писала,че до годинката трябва единствено мляко да приема,нали Simple SmileЗа мен за самостоятелно хранене са подходящи тези храни,които съдържат пълноценен белтък,т.е мляко,месо и тъй като не е въвела още месото й препоръчах млякото.А когато започне да дава всеки ден на обед месна храна(10.11-ти месец,зависи кога е преценила),тогава много ясно,че млякото е излишно.  bouquet

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 15:14 от Zorie

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз бих се ръководила от детенцето-колкото му се хапва Peace
Добре е да приема мляко поне до годинката,така че продължавай да добавяш АМ в зеленчуковите пюренца
Моето дете например на 6 месеца изяждаше по 2/3 бурканче от 190мл зеленчуково пюре с АМ.

# 6
  • Мнения: 772
аз знам че колкото мляко пие детето толкова пюре или каша може да яде Grinning димана пие 150-200 мляко и яде толкова пюре.

# 7
  • Мнения: 140
Да,колкото мляко,толкова и пюре.Аз след първите няколко пюрета спрях да давам АМ(в пюрето,де).Яде си чисто зеленчуково и чисто месно. Wink

# 8
 когато давам домашно приготвени пюрета прибавям АМ по 1-2 л.
в готовите също има сухо мляко
аз давам по 190гр. на хранене

Общи условия

Активация на акаунт