антибиотик и бебеправене

  • 993
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте момичета,
Знае ли някой от Вас дали употребата на антибиотик /Аугментин/ или друг при грип и простудни заболявания влияе негативно при опити за забременяване? Накратко: този месец със съпруга ми ни лепна грип-кашлица, температура, гърлобол, секрети от носа и т.н.Нищо не помагаше в лечението единствено антибиотик.Дали употребата на този медикамент би повлияло при опитите за бебеправене този месец?

# 1
  • Мнения: 287
Мила Адри ,този въпрос се задава толкова често тук ,че е по-добре да изчетеш отговорите в другите зададени теми ,относно бебеправенето и антибиотиците,докато чакаш да ти отговорят.Ето една  от тях- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138126.0 .Потърси теми по въпроса и с търсачката.Аз мнение не се наемам да давам ,защото е едно от 100-те и не знам дали е правилно! Wink Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 7 716
Ако антибиотикът е в първата половина от цикъла - може да правите опити.
Ако е във втората /или по средата/ по всяка вероятност дори и да опитвате, бременност няма да настъпи, защото вирусът ще убие евентуалния зародиш.

# 3
  • Мнения: 287
ADRI ,уж нямаше да давам мнение ,но вече наколко пъти прочетох ,че до третия месец антибиотиците на са опасни.Но и аз като  Lali ще кажа ,че не антибиотика ,а вируса трябва да се вземе под внимание!
Потърси с търсачка " бременност лекарства".Имаше един сайт за това кои лекарства са опасни по време на бременност ,но за съжаление ,не го знам.Ако някой го сподели и аз ще съм му много благодарна! Grinning   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 716
ТОВА   е един сайт, в който можете да проверите кои лекарста са безопасни по време на бременност и кои са абсолютно забранени. Медикаментите са разделени в 5 групи според съотношението полза (за майката) - риск (за плода).
  А  - Напълно безопасни, при тях няма наблюдения за увреждане на плода при животни и хора .
  В - За лекарствата от тази група проучвания при животни не са доказали съществуването на риск за плода, но няма адекватни и добре контролирани проучвания при бременни жени. Тези лекарства се използват по време на бременност и носят теоретичен риск. Ползата за майката многократно надвишава риска за плода.
  С -  Лекарства, при които има доказателства за риск и увреждане на плода при опитни животни, но няма адекватно проучване при хора. Очакваната полза може да оправдае прилагането на лекарството при бременни жени, въпреки потенциалните рискове.
  D - Лекарства, за които има доказателства , че увреждат плода при животни и хора, но потенциалната  полза може да оправдае използването на лекарството от бременни жени, въпреки потенциалните рискове.
  Х - Тук рисковете при  използването на лекарството от бременни жени явно превишават потенциалната полза. Проучванията върху животни и хора  са доказали риск.

# 5
  • Мнения: 287
Blagodarq ti, Lali !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 825
Лали, мерси за линка  Hug Много е полезен   bouquet

# 7
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
преди дни и аз питах нещо подобно,но ми отговориха,че поради възпалението което съм имала нямало нищо да стане,но ето,че вече съм със 7дневно закъснение и 3 положетелни теста така,че при всеки организъм е различно,пожелавам ти този месец да се похвалиш с хубава новина  bouquet като мен,ето ти линк към моята темаhttps://http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135477.0

Общи условия

Активация на акаунт