Не усещам да слиза кърмата?

  • 563
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте мами , от няколко дена се захранваме /изяжда най- много няколко лъжички/ , но изведнъж с кърмата нещо се обърка. Първо вече въобщи не усещам да слиза кърмата както преди , като пусне бебо стискам тече значи има нещо, второ намаля ми изведнъж кърмата . Ката му дам на обяд малко зел. пюре после неогладнява сума време , слагам той се дърпа , мрънка. Защо така се обърка кърменето изведнъж от както почнах тези пюрета. На всичкото тогоре от вчера ме болят гърдите след кърмене. Моля ако някой е имал същите проблеми след захранването да сподели.

# 1
  • Мнения: 346
Аз все още нямам опит със захранването. синът ми е на 4 месеца, но до колкото знам в нчалото първо му даваш да суче и после предлагаш лъжичката/ лъжичките пюренце. Това така до 1 г., след това първо даваш храната  ипосле гърдата. Тоест първоначално не заместваш кърменето с друга храна, а само даваш на бебчето да се запознае постепенно с храните.
И давай в началото по 1-2 лъжички само от едно нещо!

# 2
  • София
  • Мнения: 630
Едва ли малкото количество твърда храна, която бебчето изяжда, влияе върху лактацията в момента. Ако това не е само субективно усещане, причината може да е друга. Например, кърмите ли се нощно време? Също може да става въпрос и за кърмаческа стачка (лично аз нямам опит с такова поведение на кърмачето, но тук често срещам това като причина бебе да отказва да суче).
Предлагай пюре или каша в малки количества до половин час след кърмене.Можеш дори да спреш твърдата храна за извесетен период и после пак да опиташ.

# 3
  • Мнения: 8 917
Пийвай повече течности, не се тревожи за абсолютно нищо, като стане време за кърмене отиди на тихо местенце у дома, където да се разположиш удобно, отпуски не и ще видиш, че ще има резултат Hug

Общи условия

Активация на акаунт