Поощрявате ли децата да помагат в къщи?

  • 2 525
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Голям мерак го гони моя син да сервира, да подрежда масата, че и с цветя я украсява. Цели саксии слага на масата.  Mr. Green Понякога едва изтрайвам, но в повечето случаи успявам да се въздържа да го спирам. Опитвам се да го поощрявам с оглед едни бъдещи резултати...
Снощи десет минути ряза кисели краставици бавно и усърдно, едната наляво, другата надясно. Много доволен беше и с кеф ги сервира.
Та, въпросът ми е: Поощрявате ли децата да помагат в домакинството?

# 1
  • Мнения: 380
Синът ми все още изявава желание но каката горката тя все не е разбрала кога нещо се прави.  Все забравя и съдовете да измие и прах да забърше ,  изобщо не знам и той докога ще ми помага. newsm75

# 2
  • Мнения: 7 821
Да, поощрявам ги.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят вече проявява такива мераци и го поощрявам.
Гледам да не се нервирам, ако между другото стане някоя поразия Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
Да! PeaceА и детето има огромно желание,забавляваме се!

# 5
  • Мнения: 888
Вимаги я поощрявам-хубаво,или нехубаво  Peace

# 6
  • Мнения: 3 447
Да, разбира се  Simple Smile В готвенето ми помага най-много, подава ми туй-онуй. С метенето не се справя толкова добре, но важното е, че мерак има. И още повече ще го поощрявам - мъж е, трябва да се научи на тия работи, а не да ми стане някоя мърда, дето само чака жена му да му сложи наготово Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 6 390
Тъкмо в съседна тема обяснявах колко обича да подрежда  Wink Grinning, чисти, прахосмуче, простира, и тн, всякаква домакинска работа за сега й доставя огромно удоволствие  Wink Mr. Green

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На нас все още ни е рано, но смятам да започна да го поощрявам!  Peace  Laughing

# 9
  • Мнения: 397
Поощрявам го и гледам, че и на него му е мерак да ми помага!
Само да ме види нещо да захвана и веднага е в краката ми....гледам винаги да го похваля за помощта дори и да има някоя поразия!!! Laughing

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Малката не дава друг да пипне пералнята. Като спре - тя изважда дрехите в легена (ако има големи търси помощ). Когато събирам прането, носи дрехите вътре. За щипките да не говорим. Големия обожава да бърше прах и да готви (колкото може де - реже варени картофи и гъби с един пластмасов нож). Но и двамата ги е страх от прахосмукачката и се крият вдън земя, когато я пускам.
Изобщо ми отнема много повече време, отколкото ако аз свърша съответната работа сама, но какво да се прави.
А най-не обичат да си събират играчките.

# 11
  • Мнения: 8 505
Да.Вади дрехите от пералнята,събира сухите от сушилката и ми ги подава да ги сгъвам.Събира разпилени неща и подрежда (друг е въпроса колко качествено Wink ).Поощрявам я,но в същото време обръщам внимание ако не прави нещо както трябва-обяснявам и как и след като го направи,отново има голямо Браво.

# 12
  • Мнения: 329
Не знам за колко годишни деца става дума, но синът ми , докато беше малък помагаше за удоволствие, безвъзмездно, но сега е на единадесет и стой и гледай.  Shocked За да свърши нещо останалите от семейството без мен, аз не го одобрявам като метод на поощрение му дават дребни пари. Хубаво е децата да се научат на труд и да ценят парите, но трябва да правят разлика между домашни задължения, като да си оправиш собствената стая и личните вещи... и да работиш за някой друг, като съседа например. Все още не съм постигнала желаното и има върху , какво да работя, ако имате съвети , споделете.

# 13
  • София
  • Мнения: 529
Ох, умира си да слага дрехи в пералнята  Laughing Ако ме види да бърша, взима първото което му попадне и бърше и той. Поощрявам го, да. Мисля си, че е добре децата да се учат да помагат, още от малки. Пък като пораснат ще видим какво са научили... newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, поощрявам я, но и тя сама изявява желание за някой дейности - за приготвяне на трапезата, отсервиране на масата, за простиране, за оправяне на леглата, слага прането в пералнята и, разбира се, прибиране на нейните играчки. Просто има желание да се включва в дейностите и аз я поощрявам. Дано и като по голяма има такова желание да помага. Peace

Общи условия

Активация на акаунт