таксите в Шейново

  • 474
  • 4
  •   1
Отговори
решила съм да раждам в Шейново, но ме интересува какви държавни такси се плащат, като здравно осигурена какво ми се поема като разход от държавата и какво плащам аз /избрала съм си лекар при който да родя и ако има възмозност ще си взема VIP стая/

# 1
  • Мнения: 201
Раждах секцио в Шейново преди 2 седмици. За избор на лекар плащаш 100 лв. на болницата, VIP стаята е по 40 лв. на ден. Отделно си плащаш на доктора, колкото му е хонорара - на моя беше 500 лв. + 100 лв. за анестезиолога. Накаря ми поиска и 80 лв. за по-хубави конци, но това е само по твое желание. Късмет!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 092
и 150 лева за епидурална упойка ако искаш такава.
Леко и успешно раждане! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Отделно си плащаш на доктора, колкото му е хонорара - на моя беше 500 лв. + 100 лв. за анестезиолога. Накаря ми поиска и 80 лв. за по-хубави конци, но това е само по твое желание. Късмет!   bouquet


С уточнението, че тези 500лв не са държавна такса, нито полагащ му се законен хонорар, след като си здравно осигурена, но това е положението в БГ.

# 4
  • Мнения: 2 401
Отделно си плащаш на доктора, колкото му е хонорара - на моя беше 500 лв. + 100 лв. за анестезиолога. Накаря ми поиска и 80 лв. за по-хубави конци, но това е само по твое желание. Късмет!   bouquet


С уточнението, че тези 500лв не са държавна такса, нито полагащ му се законен хонорар, след като си здравно осигурена, но това е положението в БГ.

Това е положението в Шейново, не в БГ изобщо, уверих се в това след като смених болницата.
В Шейново си плащаш всичко. На всичкото отгове освен здравия рекет на всяка стая в болницата има бележка от сорта "Уважаеми пациентки, ако сте доволни от грижите полагани за вас, можете да оставите дарение в саята на акушерките" от което вече щях да повърна при положение, че преди това бяха свалили 10 кожи от гърба ми.
Впечатленията ми са от преди 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт