Вече 6 месеца пия фолиева киселина, а бебе няма!

  • 4 487
  • 31
  •   1
Отговори
Мили момичета, имам въпрос относно фолиевата киселина. Пия я вече 6 месеца, през които с милия правим опити за бебе!. Но все още резултат няма!!! И се чудя дали да не спра за известно време, защото се опясаявам да не преситя организма си с ФК.
Пишете ми! Споделете впечатления и опит!!! Личният ми гинеколог е на мнение, че това е повече рекламен трик и ме посъветва да спра приема, но аз нещо май не му вярвам много-много! Помогнете!!! smile3547 smile3547 smile3547

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Моето мнение е да си я пиеш!!!Няма такова нещо като натупване-излишното количество просто се отделя с урината(доколкото знам).И изказването на лекарката за рекламния трик нямам думи-ако бях аз бих я сменила на часа.

# 2
  • Мнения: 15 619
Гинеколожката ми каза, че мога да пия ФК и една година. Вярвам й.

# 3
  • Мнения: 766
Не мисля че фолиевата киселина има нещо общо с това, че нямате положителен резултат.
Моето мнение е да си я пиеш!!!Няма такова нещо като натупване-излишното количество просто се отделя с урината(доколкото знам).И изказването на лекарката за рекламния трик нямам думи-ако бях аз бих я сменила на часа.
  202uu - изцяло подкрепям  Peace

# 4
  • Мнения: 2 309
Няма да ти навреди,въпреки,че като я пиех се чувствах раздута,дали си въобразих незнам newsm78

# 5
  • Мнения: 4 298
Нещо си останала с грешно впечатление, май.
Фолиевата киселина е витамин, който се пие с профилактична цел при бебеправене. Спомага за превенция на много тежко увреждане на ембриона - спина бифида. Не е хапче за забременяване. Пък и как тоз гинеколог не ти го обясни това  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 043
Не я спирай. Фолиевата киселина не се натрупва в организма, излишното количество се изхвърля, така че няма как да си преситиш организма.

И сменяй гинеколога докато е време. Тоя тотално не е в час.  #Crazy  Naughty

# 7
  • Мнения: 7 718
Фолиевата киселина се задържа в организма, не случайно се прави изследване, има от ... до.
Аз лично също съм притеснена от постоянен и продължителен прием, също мисля, че е модно, но не смея да я спря изцяло. Да  Вземе да стане нещо, пък после да съжалявам.
Затова намерих компромисен вариант - пия я вторатата половина от цикъла.
Мнението е лично мое, не ангажирам никой, както и не смятам, че съм права.
Но определено съм притеснена.
Съпругът ми не е много много склонен да я пия.

# 8
Нещо си останала с грешно впечатление, май.
Фолиевата киселина е витамин, който се пие с профилактична цел при бебеправене. Спомага за превенция на много тежко увреждане на ембриона - спина бифида. Не е хапче за забременяване. Пък и как тоз гинеколог не ти го обясни това  Rolling Eyes
Явно съм останала неразбрана! Идеално зная целта на приема на ФК по време на бебеправенето (изчела съм доста). Въпросът  ми беше дали е вредно по-продължителното приемане на витамина!!!

# 9
Фолиевата киселина се задържа в организма, не случайно се прави изследване, има от ... до.
Аз лично също съм притеснена от постоянен и продължителен прием, също мисля, че е модно, но не смея да я спря изцяло. Да  Вземе да стане нещо, пък после да съжалявам.
Затова намерих компромисен вариант - пия я вторатата половина от цикъла.
Мнението е лично мое, не ангажирам никой, както и не смятам, че съм права.
Но определено съм притеснена.
Съпругът ми не е много много склонен да я пия.
Лали, мерси за отговора. Определено хвърли светлина върху съмненията ми - особено с идеята за приемането на ФК през втората половина!!! Ще приложа тактиката съвсем скоро!!!

# 10
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО МИ ОТГОВОРИХА!!! Grinning Grinning Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 043
Фолиевата киселина се задържа в организма, не случайно се прави изследване,

Би ли ми казала къде си го чела това. Стана ми интересно, защото аз където и да съм чела за ФК винаги е пишело, че не се натрупва, гинекологът ми също ми го е казвал, и затова бях твърдо убедена че е така, ама ако има и друго инфо ще е полезно да се види Thinking

# 12
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Zdravei,
Az sam vav France i na opakovkata na moata folieva kiselina pishe da se pie tri mesetsa i posle pochivka ot edin mesets i posle pak.
Dano sam ti bila ot polza  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 718
Би ли ми казала къде си го чела това. Стана ми интересно, защото аз където и да съм чела за ФК винаги е пишело, че не се натрупва, гинекологът ми също ми го е казвал, и затова бях твърдо убедена че е така, ама ако има и друго инфо ще е полезно да се види Thinking

Е, аз чета много и не помня къде какво съм чела, още повече нещо такова незначително.
Но е факт, че на изследването на фолиева киселина в организма има от...до..., което показва, че понякога организмът може да натрупва над определено количество, а това не е добре. Сега да не правим от мухата слон, натрупването над горната референтна граница е израз на някакъв проблем, обикновено здравите хора нямат причини да се притесняват, защото изхвърлят излишното количество. Но когато има някакви нарушения може да появи задържане.
Моето мнение е, че не трябва да се прекалява и злоупотребява с фолиевата киселина, нищо че е витамин. Мнението ми е лично, не твърдя, че съм права и не искам да се оспорва това мнение.
Съпругът ми е на същото мнение.
Слушайте лекарите си, както и не мислете, че всичко написано в интернет е истина.
Всеки решава сам за себе си.

# 14
  • Мнения: 171
Според мен всичко което се пие, маже, взима допълнително трябва да се редува с почивка.
Съгласна съм с Lali, че се натрупва по някакъв начин-дори да не е вредно.Нали се говори за недостиг и може да бъде в различни количества-значи то не може да е  постоянна величина.
Специално за фолиевата киселина-пих я един месец и напълнях 7 кг, непрекъснато ми се яде, имам газове, киселини и ми се гади през целия ден дори когато я пия вечер.Старая се да наблюдавам организма си и след като не се чувствам добре, няма да я пия.Ако забременея и лекаря ми каже ще започна.Това си е мое мнение, не ангажирам никого с него, а и в крайна сметка всеки организъм е различен.

Общи условия

Активация на акаунт