колко често мърда бебока

  • 1 426
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте момичета
Въпросът ми е , колко често сте усещали бебока , че мърда и ритка по реме на бременоста Ви
Сега аз съм в 6 ти месец и има дни и нощи когато го усещам едва ли не постоянно , но понякога както днес например го усещам много рядко и то лекичко и понеже съм свикнала вече да е яко и ми е притеснено когато е рядко ,споделете вашия опит по ъпроса  Hug

# 1
  • Мнения: 1 217
Здрасти.И аз като теб мисля колко често трябва да мърда./аз съм в края на 6 месец/Някой път постоянно ритка,някой път не.Но ми прави впечатление,че е особено активно сутрин и вечер а някой път и през ноща.Даже сега докато пиша писмото мърда а е обед.Може би няма някакво определено време за ритането.Но определено ако не ме ритне няколко часа и се притеснявам и почвам да му говоря и да го галя през корема и тогава ми се обажда.

# 2
  • Мнения: 1 986
  Няма определена честота,на която трябва да мърдат бебенцата GrinningНякои са по-подвижни,други-не толкова,не могат нон стоп да мърдат,нали?!? Wink-важното е всеки ден да го усещате Peace

# 3
  • Мнения: 503
Вече съм в края,но дори и сега не ме оставя,чудя се къде има място да лудува още Grinning  особено е активно след като хапна

# 4
  • Мнения: 492
явно всяко бебе си е различно. Моето си има режим - всеки ден между 2 и 4 следобед прави "гимнастика". През останалото време също мърда, но по-малко и по-леко  Simple Smile Желая на всички леко бременеене и здрави бебета   bouquet

# 5
Здравейте! Аз съм в края на 6- ти месец. И аз имам същите притеснения. По някой път усещам бебка да ритка и мърда нон стоп, вкл. и нощем, особено ако съм по- напрегната (напр. когато лежах 1 нощ в болница за болничен). Тогава направо се притесних за нея, то това мърдане не беше нормално, тя не се спря. А виж вчера и онзи ден например сутринта усетих нещо лекичко и това е. После цял ден и цяла нощ нищичко. Чак се запритеснявах и си викам да търча на ехограф да не е станала някоя беля недай си боже. Но вече ме хваща срам от гинеколожката, може би всяка седмица ходя да ме гледа и все си имам по някое притеснение. А днес например бебка е по- активна, даже с мъжа ми наблюдавахме как се мърда коремчето ми, става на леки вълнички. Явно всичко си е строго индивидуално и няма режим кога да се движи бебето и кога не. Явно и всички бъдещи мами имаме това притеснение достатъчно ли се движи и ако не се обади известно време си викаме край. Поне при мен е така. Желая на всички успех и лека бременност!

# 6
  • Мнения: 1 183
Здравей и от мен!Моето бебче също е от доста активните,но на последък няма много място и като че ли само се протяга и се появява от време на време по някоя подутинка на корема,но наистина в шестия и седмия месец е най-активно и не е задължително постоянно да го усещаш Peace

# 7
  • Мнения: 3 092
Различно е при всяко бебе.Усещаш ли го не се безпокой па макар и да е слабо.
 В деветия месец час няма да мине без да те нарита едно хубаво  Wink

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте на всички бременилийки!
От опит да ви успокоя, че бебето няма определена честота и сила на риткане и мърдане.То няма режим - кога да спи и кога да мърда.Това което ми бяха казали доктори, че трябва да го усещаш веднъж на ден, това означава че всичко е наред.На мен ми се случи веднъж почти два дни да не го усетя, но всичко си беше ок.Просто си е мързелувало.Така че споко!!!
Лека бременност на всички!

# 9
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Щом го усещаш всеки ден значи всичко е ок  Peace. Няма място за притеснение.

# 10
  • Мнения: 5 026
 Все пак бебе спинка и си почива. Нали го усещаш-споко!  Wink

# 11
  • Мнения: 3 478
И мен това все ме терзаеше. Някъде бях чела, че бебе трябва да мърда 8-10 пъти на ден, като не всеки от тях можем да го усетим. Някои движения са толкова леки, че не ги забелязваме. Един ден така се бях ушашкала, че ходих да ме закачат на машина за 1 час,като трябваше да отбелязвам всяко мръдване за това време. Ами да ти кажа накрая бяха 7 и се почувствах Embarassed. Така че всеки път като се притесниш, легни и изчакай поне 30 мин. , хубаво е да пийнеш и нещо студено, това със сигурност ще размърда бебока.

# 12
  • Мнения: 41
Не се притеснявай, всичко зависи от това как се е обърнал беб4о и накъде рита. Laughing
При мен също имаше дни, в които постоянно удря по коремчето и други в които почти не го усещах. Беше ми притеснено , но после рабрах,  че то като се обърне навътре ритничетата се усещат много слабо.  Grinning 

# 13
  • Мнения: 6 164
Някои дни е по-активно, други по-малко. Peace

# 14
Важното е да го усещаш всеки ден,Моето не беше от най активните,но накрая се успоких с факта че се роди доста голямо и е нямало много място за шаване Laughing

Общи условия

Активация на акаунт