Двойка или четворка котлони?

  • 4 150
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Тъй като в момента съм на вълна кухня и уреди ( след 2-3 седмици ще я монтират) се чудя какви котлони да си сложа - двойка или четворка ( говоря за керамичен плот). Първоначално замисълът беше да сложим 4ка, но се замислих, защото в кухнята ми няма много място, а ако сложа 2ка ще спестя от плота (и някой друг лев ще спестя). От друга страна пък се чудя дали 2 котлона не са малко. Вие какви плотове имате- с 2 или 4 котлона? 2 стигат ли ви? 4 много ли са ви?

Какво ще ме посъветвате? Кухнята ми има остъклена тераса и идеята ми е на терасата да има двойка котлони ( тях вече ги имам купени) Остава да реша вътре какво да сложа. Ако реша все пак да са 2ка (защото на терасата ще имам още 2), няма ли да е грозно като аспиратора ми е 60 см?
Аз съм човек който обича да готви и дори релаксирам като готвя. Искам да си наредя така кухнята, че нищо да не ми липсва, само да не окаже обаче, че доста неща са в излишък.

# 1
  • Мнения: 295
Досега съм имала все 4-ка, но ми предстои обзавеждане на нов апартамент и твърдо съм решила да са 2-ка. Практиката показва, че ползвам само 2. Останалите май са само в случай , че нещо се случи с другите, а това май не е много основателна причина да ги има.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 129
Моите са двойка и ми вършат перфектна работа. Даже като се замисля втория се пуска веднъж на доста време. Ако бяха четири, сигурно разликата щеше да е в мястото, което заемат...в ползата -  Naughty

# 3
  • Мнения: 422
Моята печка е с два котлона, като единия е газов, другия на ток.В повечето пъти нямам газ, следователно ползвам само единия котлон и той ми е напълно достатъчен, а и все пак имам и фурна и микрото, което доста често ползвам дори и за готвене/предимно варене/ и затова мисля, че два са ти напълно достатъчни, даже и да нямаш на терасата други два, а и ще си спестиш място.Доколкото до това, че аспиратора ти е 60см можеш да го разположиш отпред, а зад тях да използваш мястото за нещо друго, тостер, фритюрник, кухненски прибори, за по рационално и практично.

# 4
  • Мнения: 3 880
Зависи как и колко готвиШ и какви съдове zа готвене имаШ, ти си zнаеШ най_добре. Аz съм с 4 и поради раzличната им големина и форма ги полzвам всички беz иzключение, по някога даже полzвам 3 или 4 едновременно. Мисля че само два не биха ми стигнали, но ако ти мислиШ, че zа вас са достатъчни действай Simple Smile

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Имам 4 и всичките ги ползвам доста активно. Днес например, готвех манджата на единия, на другия варях ориз за гарнитура, а на третия бърках бърза вечеря за малката, защото нашата беше по-пикантна. Във фурната запекох набързо едни питки  Crazy Това редовно ми се случва и с 2 не бих се справила  Crossing Arms Но ти пък имаш още 2 на терасата  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 390
Имам 2 . Стигат ми.

# 7
  • Мнения: 619
аз имам 4 ,но не ги използвам всичките,
мисля че 2 са достатъчно .Peace

# 8
  • Мнения: 686
Два са достатъчни и според мен.

# 9
  • Мнения: 6 039
2 са достатъчни, но не са много удобни
имах първоначално 2 котлона, но готвя с Цептер и като преместих веднъж тенджерта в/у кухн.плот той изгоря.  af
добре, че беше непосредствено до котлоните, че след това пробиха по-голяма дупка и монтираха 4-ка.

мястото е  единствения фактор, който би повлиял  при токъв избор

цената не е по малка, напротив. Двойката котплони са по-скъпи, имам предвид, че цената им не е 1/2 от 4-ката.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Два са ми напълно достатъчни.

# 11
  • Мнения: 7 474
Имам 4, но готвя на 2, другите са ми удобни за преместване на горещите тенджери (както е казала Малена има го и този момент).  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
Сложихме двойка - така имам повече място на плота Peace

# 13
  • Мнения: 1 426
4-ка, при мен са с различна големина и мощност, така че според случая ги използвам

# 14
  • Мнения: 1 564
Аз сега съм с  4-ка,но ползвам само единия(в много редки случаи двата).За новата кухня си купих 2-ка.(единия има две зани на нагряване).Напълно достатъчни са ми. Peace

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 13:22 от ninka

Общи условия

Активация на акаунт