Телевизор и хранене на семейството

  • 3 306
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Мъжът ми е отгледан на телевизор.
Телевизорът е нещо като постоянен фон на живота им.
У свекърва ми има телевизор във всяка стая и всичките работят. Целодневно,
ежеминутно. Когато се храним у тях ( в неделя) телевизорът работи.

Опитвам се да налагам изключен телевизор по време на хранене в къщи, но
мъжът ми е като зомбиран, все едно храносмилането му зависи от това
да минават разни тъпи риалитита и игри, докато се храни!
Приема изгасването на телевизора , като проява на лошо настроение, което ще мине.
Трудно ми е да водя нормален разговор, докато някой печели 10 000 евро в момента.
А той пък не е свикнал да говори докато се храни.

Излишно е да казвам, че аз не съм отгледана в такава среда и
макар много да обичам телевизията, смятам,
че е много лоша услуга телевизора да работи
докато се храним. Сутрин, докато не сме заедно просто си 'пускам тишина' , нищо не работи.
Но в цялото останало време , това чудовище работи.
Имам чуството че откачам, а и тук в Италия телевизията
е ултра-тъпа.

А сега се е заканил и да купува някакъв телевизор , който е нещо като космически кораб.
Ми..това ще ни закопае!

Притеснявам се, че един ден ще отгледаме едно малко ТВ-зомби, което няма да знае какво е да седне с мама и татко да вечеря и да си говори!

Споделете какво правите, изобщо, пречи ли ви телевизора.
Как налагате правила...

# 1
  • Мнения: 1 860
 Лени, радвай се, че поне сяда на масата. Тук цялото домочадие (или това поне което съм виждала) сяда на канапето с чиния в краката и звучно примлясква пред телевизора. Това за мен е още по-лошо от твоя случай.

 Иначе и при нас има във всяка стая и винаги включени, но май само аз си ги гледам.  Tired

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 21:01 от nana_cool

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При нас телевизора също работи по време на вечеря, но можем и без него.......

# 3
  • Мнения: 823
И аз пускам всички телевизори като съм сама CrazyСамо в детската няма,а докато ги храня обезателно е пуснат,защото малкия иначе не иска да се храни BlushЗнам,че не е правилно............... Embarassed

# 4
  • Мнения: 3 331
Съпругът ми просто не може да вирее в тиха атмосфера. Трябва да работи или телевизорът, или да е пусната музика.
Аз предпочитам тишината. Не харесвам нито музика, нито нечии телевизионни гласове като фон на другите ми занимания.
Но съм свикнала, че вечер нещо ще бръмчи... Просто няма начин. Откакто сме заедно, е така...
Така че, когато вечеряме, телевизорът работи - не че някой му обръща внимание...
Но пък и не разговаряме особено. Хапваме набързо и всеки се залавя с неговите си задачи.
А в момента вечерята пък е съвсем скорострелна. Вики не може да се примири току-така с факта, че всички други седят на масата и хапват, а той трябва просто да си играе с нещо си, различно от храна Joy

# 5
  • Мнения: 25 449
Хм, да си призная, вкъщи напоследък май разговаряме пред телевизора.  Embarassed Нещо, което се случва ТАМ, става повод да реагираме, да споделим кой какво е научил по въпроса през деня (мъжът ми на работа, аз в Интернет), да обсъждаме, да спорим...
Понякога споровете стават толкова разгорещени, че ако живеехме в страна, в която шпионирането на съседите е висш патриотичен дълг, полицаите често щяха да киснат у нас!  Joy Не, че се бием, ами спорим понякога на висок тон и отстрани може да изглежда като кавга.  hahaha
След 17 години брак някак си романтичните разговори и обясненията в любов не вървят...  Wink Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 474
При нас работят два по цял ден. Не мога да стоя на тихо  Laughing Не ни пречи на разговорите изобщо.

# 7
  • Мнения: 2 047
   Единственото време, когато мога да гледам тв е когато се храним вечер с мъжа ми.
Когато има гости обаче, предпочитам да  не работи, някак си разговорът замира, защото всеки се заглежда неусетно.

# 8
  • Popovo
  • Мнения: 571
Работят два почти непрекъснато. Има ли някой в къщи, телевизора му прави компания. Без значение дали се храним или не. Изключение е само когато сина ми се подготвя за училище.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Върви си за фон. И по време на хранене, но ако имаме разговор, не ни пречи.
Когато съм сама с детето, без капка свян се храня направо пред монитора  Laughing Като сме трима, малко ме е срам и сядам с всички на масата.

# 10
  • Мнения: 6 607
Аз пък не мога да си представя да вечеряме и ТВ да не работи.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Един от основните препъни-камъни във връзката ми с бившия.

Аз съм отрасла в семейство, в което всички винаги вечеряхме заедно по едно и също време, без ТВ и си говорехме. Той изобщо не проумяваше и все още не го прави защо трябва да се изключва ТВ когато и да е.

Сега живеем само с дъщеря ми и ТВ понякога работи, понякога не, но никой не го гледа докато вечеряме. Лошото е, че тя все още не се е очовечила и трябва да стана поне 10 пъти по време на вечеря, а мразя...

# 12
  • Мнения: 936
И в нас се гледа ТВ п време на вечеря, това много ме дразни. Разговора тогава не върви, всички (без мен) са обърнати към ТВ-то като слънчогледи към слънце. На моменти има проблясъци и решаваме, че ще си пуснем музика по време на вечеря и ще си говорим. Ей тия вечери ми харесват.

# 13
  • Мнения: 6 167
Аз съм изправена пред изпитанието
да приема това състояние, като нормално, а не искам.
Искам той да разбере, че това не е нормално, защото телевизора не е
'постоянното присъствие', или поне не би трябвало да е така.
Това затъпява хората, те спират да си говорят, не си напрягат гънките
да измислят теми и тн. Какъв фон? За какво ми е да ме облъчва...
Никога у нас не е имало телевизор по време на хранене, телевизора е в хола, където
когато има нещо интересно се пуска, гледа и след това спира.
Тук обаче това е най-нахалното нещо, което ми се
набърква с тъпотата на предаванията си в живота
и просто няма отърване! Даже напротив - сега идва плазма или лсд както там се казва,
която ще излъчва най-перфектния звук и картина, и
ако досега тв ме е дразнел, сега директно и буквално ще ми бърка в мозъка.
Просто съм безсилна и се моля за режим на тока, или да бръкна с една отвертка
в него   angel008

# 14
  • Мнения: 7 723
Върви си за фон. И по време на хранене, но ако имаме разговор, не ни пречи.
Когато съм сама с детето, без капка свян се храня направо пред монитора  Laughing 
Peace Peace Peace

никога не съм се замисляла кога и как точно телевизора стана  член от нашето семейство, но е факт.  Thinking Thinking Thinking
 

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 22:50 от mylenka

Общи условия

Активация на акаунт