болки в кръста по време на бременност

  • 733
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Влизам в 5 месец, качила съм само 1 кг. а кръста вече доста ме боли. Защо е така? Чудя се как ли ще е по-натам.

# 1
  • Мнения: 323
предполагам,4е нарастващата матка,може да притиска някое нервно окон4ание в малкия таз и това да създава такова усещане.или пък просто тазът започва да се разширява...незнам ,това са само лаишки предположения. newsm78.питай доктора дали е нормално толкова рано да те боли.  bouquet

# 2
  • Мнения: 425
Кръста мен ме боли също от 5 месец и аз до тогава бях качила 1кг само.По-добре на консултацията питай лекаря си,защото може бебето да притиска някой нерв.При мен на скоро се оказа че главичката притиска таза и пих неуробекс,но е различна болката от притискането и  от разщиряването на таза.Когато беше от бебето получавах кризи и повръщах,а иначе другата болка е търпима

# 3
  • Мнения: 2 019
и мен така ме болеше кръста,а накрая беше ад

# 4
  • Мнения: 2 309
Немога да те успокоя,понеже болките (поне при мен),продължават и след раждането...
Това се получава от неправилна стойка,по-време на бременността.След като родиш и от допълнителното натоварване при гледането на бебенцето.Така ми го обясни ортопеда при когото отидох за консултация.Той ме "успокои",че 95% от родилите имат такъв проблем,който практически е нелечим.

# 5
  • Мнения: 819
На мен и краката ми изтръпваха и ме боляха,от тежестта и натиска на матката мисля,че е...

# 6
  • Мнения: 6 461
Мен също много ме болеше кръста ,особено през втората бременност.

# 7
  • в баира
  • Мнения: 861
Немога да те успокоя,понеже болките (поне при мен),продължават и след раждането...
След като родиш и от допълнителното натоварване при гледането на бебенцето.Така ми го обясни ортопеда при когото отидох за консултация.Той ме "успокои",че 95% от родилите имат такъв проблем,който практически е нелечим.

Да, не е лечим. От собствените си мъки знам - още в петия месец на бремеността (на първото ми дете) ми започнаха болките, та до ден днешен. Дори понякога нощно време не мога да се обърна в леглото. Страшна работа!!!

Общи условия

Активация на акаунт