Захранване с бананова каша?

  • 688
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Питам, защото пробвах с оризова безмлечна на Хип, но много й се мръщи, направо прави една физиономия на отвращение..То и аз я опитах, има защо да се мръщи детето, тя е напълно безвкусна...Всичко изплю..

# 1
  • Мнения: 2 614
Това, което на теб ти се струва  безвкусно, обикновено на децата им е по-вкуса. А това, което кара детето да се мръщи е непривичната за него консистенция на храната. Може би то не е готово за захранване.... newsm78

# 2
  • Мнения: 535
И според мен причината не е във вкуса на храната. Направи я максимално рядка кашичката като я премесиш с кърма. Надявам се да я приеме. Отначало е винаги трудно. Ако не иска, не я насилвай. Опитай пак след 3-4 дни или седмица. Децата се променят с часове Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Това, че на теб ти се струва безвкусна, не е критерий. И аз не харесвам вкуса на кърмата, но бебка я обожава Wink
Още не съм захранила Ени, но от наблюдения на други бебета знам, че в началото се мръщят не заради вкуса, а заради непознатото нещо, което влиза в устата им. А после постепенно започва да им харесва.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз също смятам, че на бебо му трябва време да свикне с новото нещо. Поне при нас беше така. Аз направих това, което другите те съветват- отложих захранването с 2 седмици след първия неуспешен опит, а после почнах с по- течна консистенция. И друго забелязах- предпочита млечните каши. В началото дадох чисти, а после почнах да добавям и плодове. Но готова млечна бананова каша още не съм давала- това обаче си е изцяло мой избор. Мисля, че няма проблем да я даваш.
О, и не я насилвам- давам, котато иска и колкото иска; ако не иска- минаваме на вариант кърма.

# 5
  • Мнения: 81
Аз захраних беба на 5 месеца и половина и започнах с оризова каша  - за твое успокоение ще кажа че беба стана на 7 месеца и едва сега започна да яде с апетит кашите и пюретата. До сега се мръщеше и плюеше и оризовата и банановата, и ориз с круша, елдата а да не говорим за пюретата. Важното е да не сметнеш че детето не го харесва и да не и даваш, напротив, след три дни или седмица пак опитай, Явно самото детенце се настройва към един момент и започва да ги яде малко по малко. Беба чак сега почна да хапва по цяло пюре на ХИП до преди да навърши 7 месеца близваше по 2-3 лъжички със зор. Що каши и пюрета похабихме, но идеята е  да запознаеш детенцето с различни вкусове и определено не смятам че им се струват безвкусни просто опитват и им е странно Sick, друго си е кърмата newsm10.

Просто опитвай отново и отново.Успех

# 6
  • Мнения: 2 381
И според мен не е готово детето за твърдата храна.Изчакай и предложи отново след няколко дни.

# 7
  • Мнения: 6 461
Винаго когато съм започвала да захранвам децата си с нова храна не са били особено очаровани .Така ,че  опитвай да даваш пак.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пък го захраних след навършен 4 ти месец и до ден днешен, като му дам храната, на първите 1-2 лъжички прави такива физиономии, но после отваря устата и доста добре си хапва.

Общи условия

Активация на акаунт