Малко ли го храня???

  • 544
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, момичета!
Искам да Ви попитам, защото нещо не мога да си отговоря еднозначно на въпроса сама.
Детето ми казва "ам-ам" през 2 часа и ако му се предложи си хапва. Яде по 200-220 гр (не мога да кажа точно, защото не меря вече - на око). А нощем, след като си изпие млякото 220гр - не ми се буди грам - спи от 22.00 до 07.00.
Сега го гледа гледачка - от седмица са без мен. Тя се притеснява жената като завика Гого "ам-ам" и му дава на 2 часа и половина. Ама така аз като си ида в 17ч и до 21.30 нищо не му давам - освен вода/чай.
Сега! Да конкретизирам Simple Smile Притеснявам се да яде толкова често - дали според вас е нужно да му се увеличи количеството. Притеснявам се и да го държа толкова време без хапване Sad
Моля, помагайте. Как са в това отношение вашите сладури?

# 1
  • Мнения: 532
Нормалното хранене за 9-10 месечно бебе е 5 пъти дневно по 200-250гр.Това,че спи нощем е много хубаво.Ако правилно съм те разбрала до 15:00часа той вече е ял 5 пъти.Някои деца ядат и 6 пъти ако им е нужно.Обърни внимание:много ли е буен?Изразходва ли много енергия през деня?Това може да е причина да иска повече храна.А с килограмите как е за възрастта си?Ако е в норма не се притеснявай.Ако виждаш,че детето се чувства добре няма място за притеснение.

# 2
  • Мнения: 4 564
и аз мисля като лориан
за справка ние ядяхме 4 пъти по 220гр и вода между храненето

# 3
  • Мнения: 228
Зависи да ли е по-пухкав,ние ядяхме 180мл.,5пъти на ден и си беше голяма дунда.

# 4
  • Мнения: 8 917
Аз бих се доверила /и съм се доверявала / на детенцето си Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 362
С килограмите сме по схемите в средните стойности - дето е думата "По учебник" Simple Smile
на 8,5 месеца беше 9кг и 76см. Иначе яде по 5 пъти на ден - 4 пъти до 16.30 и едно мляко в 21.30 за през нощта. наистина е доста енергично дете - даже се поти понякога докато лази като буба Simple Smile - толкова е подвижен!
Някъде към 20.00, когато ние вечеряме той е на масата с нас - хапва няколко корички - това е допълнителното - рядко м/у храненията яде бисквита или хляб. Пие по половин литър вода  Shocked

# 6
  • Мнения: 7 803
според мен думите АМ-АМ не винаги означават нужда от храна, за мен поне не е критерий. виж ако има и други симптоми , че е огладнял не смятам, че трябва да се лишава.

# 7
  • Мнения: 6 164
според мен думите АМ-АМ не винаги означават нужда от храна, за мен поне не е критерий. виж ако има и други симптоми , че е огладнял не смятам, че трябва да се лишава.
Peace

# 8
  • Мнения: 178
Малката ми дъщеря - на 1год. и 4 месеца постоянно вика "ам.ам".Тя казва  ам.ам на храна,вода,биберона.В началото и аз се притеснявах че е вечно гладна,но явно си е до детето.Вечер след като се нахрани непрекъснато следи по масата какво има и постоянно сочи -ам-ам.Даваме й различни неща,опита и хвърля на земята. Стремя се да не давам нищо между храненията,но вечер като седнем да вечеряме е малък кошмар.Мисля че стомахчето й ще се претоварва ако по цяла вечер дъвчи нещо,старая се да й отвличаме вниманието.
Много е жизнена,не се спира по цял ден-тича,катери се навсякъде и въпреки това последните 3 месеца наддава по 500грама,което за възрастта й е доста.А режима й е следния:закуска-АМ с бисквите / не обича и плюе попара,кус-кус,макарони/,обяд-каквото й сготвя,обикновено супа или манджа с месо,сл.закуска-каша,вечер -нещо  постно със сирене и преди да си легне АМ около 100гр.Между храненията давам плодове, рядки някоя бисквитка.
Fanita,ако се притесняваш че е гладен може малко да увеличиш количеството,или пък като каже ам-ам му дай вода,ти ще прецениш.Ние вече свикнахме и както вече писах при ам-ам да хвърля на земята това което й дадем-значи не е гладна.

# 9
  • Мнения: 3 042
според мен думите АМ-АМ не винаги означават нужда от храна, за мен поне не е критерий. виж ако има и други симптоми , че е огладнял не смятам, че трябва да се лишава.
Peace

 Peace

Моят син като види храна и казва "ам-ам", но когато му дам да яде от нея в повечето случай само опитва и не яде.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз като jump смятам, че ам-ам не винаги означава "дай да ям". Моят син до скоро използваше ам-ам вместо "дай", "хайде", "гушни ме", "по-бързо" Laughing  Има ли и други признаци за огладняване?
Ако все пак си сигурна, че детето е гладно не мисля, че трябва да ограничаваш храненето му, особено щом сте в златната среда на мерките и теглилките Wink

Общи условия

Активация на акаунт