Не знам вече с това хранене ... Помагайте !

  • 626
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Докато беше бебе Марти доста добре си похапваше . Ядеше от готовите пюрета , каши , сокове , като винаги съм се старала да му вземам най - хубавото  Rolling Eyes
От известно време обаче ( около два месеца ) е станал много злояд . Какво ли не опитвам - не и не  Sick като чета другите деца какви неща си хапват , а и като говоря с приятелки , направо се ужасявам от негото меню  Sad Изобщо не пожела да яде храната от кухнята , супа или готвено не опитва  Naughty да не говорим за попара или нещо от този тип . Преди хапваше грис , кремчета , плодово мляко или мляко с бисквити ... сега - не !
Само като види лъжицата и я блъска или хапва една - две ...
Пюрета яде само от готовите , на Алете и на Хип , сготвено яде , ако не е пюрирано - примерно пиле с ориз обича ... но това не е нормално хранене за неговата възраст -
- Сутрин 150 мл. АМ ( преди пиеше 210 , сега не иска толкова )
- към 9-30 - 10.00 хапва 1 бисквита или плод и то невинаги
- на обяд - пюре , като често изяжда само половината
- към 16 ч. - готова каша
- вечеря разни сухоежбини или каквото ядем ние , но много малки количества - примерно две - три парченца филе или кашкавал и малко хляб ( или снощи примерно - две хапки месце и малко картоф  Rolling Eyes ) и пие малко АМ - кам 100 мл. и то не винаги го изпива...
Кажете ми - това нормално ли е ... той не се храни достатъчно , а не е дребен всъщност .
Вчера правих макарони на фурна - не ги опита , после му дадох мляко с бисквити - пак не , днес му направих мляко с ориз - пак не го опита ...

Не знам вече какво да правя  Sad Дайте ми някакви съвети и изобщо ПОМАГАЙТЕ моля ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 640
първо- спри да се тормозиш.
второ- много се опитваш да му угаждаш и вероятно това го прави още по- капризен newsm78.
Защо му даваш АМ сутрин, вероятно го засища и затова не иска да закусва. Пробвай директно със закуската, с мляко естествено.

А той готвено никога ли не е обичал и ял?

# 2
  • Мнения: 4 668
Ами той си го иска АМ сутрин , свикнал е и си го пие ...
А готвено , като се замисля ... май никога не е обичал .

Притеснявам се , че не се храни пълноценно , не толкова за количеството  Sick

# 3
  • Мнения: 7 640
то и количеството не ви е много пълноценно, като чета Confused, но сякаш видът на храните е по-странен, наистина.
Ако минеш нещо готвено в блендера, пак ли няма да го яде?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Pipinka, не се притеснявай. Детето знае най-добре от какво има нужда. При това неяденето е, според мен, само период, а АМ му дава много повече отколкото изглежда на пръв поглед.

При моята девойка го има същото особено на възраста на твоя син редуваше периоди на ядене с такива на неядене. Много изнервящо. Също не яде манджи. Пюретата ги отказа отведнъж, на кухня не съм я записвала. Още пие вечер АМ и смятам да го пие до когато иска. Вечер понякога нищо не яде, а понякога преяжда /според мен/.

Все давам пример с племеницата ми, която към 8 си рожден ден ядеше само препечени филийки с масло, шопска салата и спагети карбонара. Това всеки ден...месеци наред. Оживя, оцеля и излезе от този нервещ период.

# 5
  • София
  • Мнения: 938
Да ти кажа и аз съм в същото положение. Моята даже и мляко не пие. Виж, важното е да хапва нещо. Като иска пюрета - дай му пюрета. Не настоявай и не показвай, че за теб е важно да хапва от другите неща, предлагай му от време на време да опитва от вашата храна, но ей така, между другото. След известно време може и да му мине и да поиска сам. Знам, че е лесно да се каже, даже аз самата не го правя  Embarassed  Embarassed, но друго не се сещам. Аз ставам луда всяка сутрин на закуска - искам това, не искам онова, вадим 4-5 неща, и накрая - пак сандвич, при това 1/2 малка филийка я изяде, я не. На всичко отгоре и мляко не пие. Никакво. Само детско плодово кисело, с лъжица. Като види бяла манджа (примерно да набутам 5-6 лъжици АМ в супата - плюе като камила....В чудо съм се видяла.
Пюретата за след 1 година (12, 15 и 18 месеца) на Алете хич не са лоши, пробвай дали Семпер няма да приеме, те също имат хубави нещо, като домашно готвени са. Малко скъпичко излиза, но поне ще хапва пълноценно!

# 6
  • Varna
  • Мнения: 333
Едва ли ще те успокои, но и моят син отказа всякаква готвена храна на 1 г. и 9 м. а преди това беше лакомо дете. От тогава яде от нашата храна и то ако му хареса. С лъжица яде само кисело мляко. Всичко друго трябва да се яде с виличка. Ако не му хареса храната си отваря хладилника и сам показва какво иска да яде. Не го насилвам. / То и не мога де/. Гледам да хапва месо, мляко, сирене и плодове. За голямо разнообразие на храната и дума не може да става. Но е здраво дете и това ми е достатъчно.
Има доста теми за злояди деца назад във форума. Ако имаш време потърси и прочети. Може и да си харесаш някои идеи. Въоръжи се с повече търпение. Предлагай на детето само да избира какво ще яде. Поне моят така си хапва повече.  
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28603.20  -  Тук има тема за злояди деца

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 17:33 от _milena_

# 7
  • Мнения: 228
И ние така ,бяхме много лакоми и на 1г. каза не ,от тогава до скоро ядеше по-малко.Сега каквото и дадеш яде ,но аз никога не съм я насилвала.Каже ли не ,стой гладна до следващото хранене .Като чета примерното меню,ми се струва ,че си хапвате супер  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 390
Моята муха никога не е закусвала различно от АМ, като стане изпива едно шише 210мл,
към 10ч. банан или ябълка,
 спи към 12ч.
и обядва чак като стане  Rolling Eyes до 14-15ч е на АМ и плод, обаче така е вече почти година, не се притеснявам да ти кажа честно, защото изглежда това й стига Wink

Обяда й е най голямото хранене, вечерята -според зависи, АМ не пие после, чак сутринта  Wink

щом детето ти е игриво, здраво и тн, мисля че излишно се притесняваш  Peace
Нормално е да се хранят по по-малко, от преди - поне за мен е нормално Wink

# 9
  • Мнения: 91
Pipinka,ние сме горе долу в същото положение,Калина е на 8м и като види че доближавам с лъжицата,стиска устни и пуфти,не яде нищо ,чака все още да я кърмя,но аз вече нямам кърма,давам и KIDDI по препоръка на педиатър за увеличаване на апетита,но засега нямяме никакъв ефект

# 10
  • Мнения: 4 668
Благодаря на всички за отговорите ... явно толкова му се яде  Sick
milena ще прочета с интерес темата за злоядите деца , макар че само като си помисля как добре си хапваше преди  Rolling Eyes и през ум не ми е минавало , че ще ми се наложи ...
Определено и ние имаме проблем с лъжицата - иска да яде сам и да гризе нещо или да е с вилица ... това разбира се прави абсолютно невъзможно яденето на супи и готвено  Crossing Arms

Успокоявам се с това , че няма дете доброволно умряло от глад , така че ...

poli
- Мартин почти не е кърмен , така че няма какво друго да чака да му предложа  Confused просто е станал злояд ...

Чакам още мнения  Hug , от помощ ще са ми със сигурност .

Общи условия

Активация на акаунт