Потребителски предпочитания към детски пюрета

  • 1 504
  • 11
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 559
*На каква възраст е Вашето дете? 
1г 2м

*Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?
Предимно домашните  (приготвени с продукти от село или със замразени зеленчуци Бондуел), но когато купувам пюрета взимам Сънвал и Хип, рядко Гербер, скоро пробвахме Овко.

*Кое е определящо при избора на детски пюрета?
 Хранителната стойност, произходът (от био стопанства, без нитрати, пестициди и т.н. гадости), марката (да не е българско), да съдържа не повече от един нов (невъведен все още) продукт - подходящ за съответната възраст според схемите за неранно захранване, да е без сол и без захар (случвало се е да взимам и със захар, но не повече от 2-3 пъти), без модифицирано нишесте (неясно какво) и т.н. критерии
   
*След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета?
На 6,5 м започнах с оризова каша. След това карахме варицела и за 2 седмици беше прекратено захранването. На 7 м включих плодови пюрета - круша, а после - ябълка. После въведох тиква (не знам дали се води плод или зеленчук Rolling Eyes) , а после - картоф (тиква+картоф). На 8 м дадох за първи път месо.

*Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?    
Моят нищо не е отказвал засега - всичко набива с охота Mr. Green

*Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?    
Знам ли - има няма 20-30 Laughing Под "хранене" имам предвид кърмене, твърда храна не беше опитвал още.

*През какъв период от време?    
През какъвто пожелае - половин-един час - 2-3 часа - той е шефът Grinning

*От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?    
От един детски магазин наблизо - зареждат ми каквото пожелая и не ми досаждат (мога да си се взирам в етикетите на воля).

*От къде събирате информация как да храните бебето си?    
От интернет.

*Коя фирма според Вас предлага най-качественияТ продукт?
Фирмата "кухнята на мама" Laughing От купените пюрета - Сънвал Wink

# 2
  • Мнения: 2 381
На каква възраст е Вашето дете?
На почти 10 месеца

 Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?
По принцип аз приготвям пюретата(имаме село).Но от време на време взимам готови-плодови.До сега на Гербер и Хип.

 Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка
Хранителната стойност, без консерванти, сол,захар, млечни протеини или сухо мляко.

 След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета?
След 6-ия захраних с оризова безмлечна каша, после елда, след това въведох зеленчуците и плодовете.

 Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?
Понеже съм взимала 3 пъти досега готови, мога само да кажа, че не харесва на Гербер, в чийто състав има морков.


 Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?
Незнам точно-на поискване сме.

 През какъв период от време?
Също.

 От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?
Взимала съм 2 пъти от един детски магазин и веднъж от Кауфланд.

 От къде събирате информация как да храните бебето си?
От тук-форум "Кърмене и захранване на бебетата".

 Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт?
Засега не мога да преценя.Чух добри отзиви за пюретата на Хип, както и за Сънвал.Предстои ни да опитаме от последните.

# 3
  • Мнения: 171
На каква възраст е Вашето дете? На 6 месеца и 22 дни
Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета? Сънвал, Бебивита, Кечкемети
Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка Старая се да се ориентирам по хранителната стойност, но на принципа на отхвърлянето на определени марки, неспазващи изискванията ми за хранителна стойност, в крайна сметка определяща явно се оказва марката.  Simple Smile
След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета Плодови и зеленчукови пюрета започнах да давам на детето, когато беше на 5,5 мес., месни възнамерявам да дам, когато стане 7,5 мес.
Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент? Ами детето яде всичко, което му давам като определено по-малко харесва домашно приготвени пюрета.
Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец? Приемам, че въпросът касае твърдата храна - на 5,5 мес. въведох обяд, седмица по-късно и вечеря. Закуските ще въвеждам най-вероятно след 8 месец. Иначе кърмя на поискване.  Simple Smile
През какъв период от време? Твърда храна - с интервал между двете хранения 6 часа, кърмене -  средно през около 2,5 часа, вкл. и през нощта.
От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета? Посещавам много магазини, защото асортиментът обикновено е оскъден.
От къде събирате информация как да храните бебето си? Изцяло от Кърмаческия форум на Бг-мамма.
Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт? Мисля, че е Сънвал.

# 4
  • Мнения: 2 467
На каква възраст е Вашето дете?- 15 месеца
 Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?- Домашни, Хип, Нестле, Сънвал...
 Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност,
 След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови - 7 месец, зеленчукови- 6,5 месеца, месни пюрета 7 месеца
 Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?- круша на ХИп. Всичко друго с  Sick приема.
 Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?- с Твърда храна от 6м. до 1 г. 2 пъти. Сега 3 пъти твърда и кърма на корем денонощно  Laughing
 През какъв период от време? 2 пъти- преди и следобед; 3пъти - закуска, обед и вечеря.
 От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?- Метро, Билла, Кауфланд, Вис ВИталис.
 От къде събирате информация как да храните бебето си? - Бг-Мамма
 Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт? - моята, домашната.

# 5
  • Мнения: 535
На каква възраст е Вашето дете?- 1г2м
 Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?- Не купувам пюрета, правя ги сама, сега е на ДК.
 Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка- няма значение какво е пюрето, за мен е все едно, не купувам, защото не ми харесват.
 След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета
с плодови не съм хранила, зеленчуковите въведох след 6ти месец, а месни- след 7ми някъде.
 Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?- наблягахме на тиквата, цвеклото и морковите.
 Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?- по колкото иска, захраних след 6ти, но не му давах пюре всеки ден.
 През какъв период от време?- кърма през 2-2:30 часа
 От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?newsm78
 От къде събирате информация как да храните бебето си?- от форума единствено, всички останали източници са доста недостоверни(поне за мен)
 Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт?- предполагам, че са Хип и Гербер, но нямам наблюдения

# 6
  • Мнения: 7 605
На каква възраст е Вашето дете?
6.5 месеца

 Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?
Хипп.

 Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка
Съдържанието, марката

 След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета?
След 6ти месец въведох zелен4уци, предстои ми въвеждането на месо следваШия месец.

 Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?
Рано ми е да кажа, до сега е яла само морков, морков с картоф и тикви4ки с картоф, беz видими предпо4итания.

 Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?
Веднъж на ден яде пюре, ина4е кърма на корем  Mr. Green

 През какъв период от време?
 newsm78

 От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?
От супера.

 От къде събирате информация как да храните бебето си?
Раzни сайтове, броШурки, педиатър, акуШерка

 Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт?
 4ета тестове на една органиzация zа zаЩитата на правата на потребителите и така се ориентирам. На Хипп били много ка4ествени, като и една друга марка, която я няма в БГ. А Сънвал, между впро4ем, бе оплюта, най ве4е спана4еното пюре поради много високо съдържание на нитрати  Sick

# 7
  • Мнения: 988
*На каква възраст е Вашето дете? 
 7 м

*Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?
Домашни, иначе не севодя по марка а по съдържание но май Семпер, Гербер

*Кое е определящо при избора на детски пюрета?
 Биопродукти, хипоалргенни, без сол, захар, консерванти и каквито се сетите вредности, с минимум сгъстители (нишесте и т.н.), процентното съдържание на основния продукт, без глутен и мляко, да не са с много компоненти (при захранване специално)
   
*След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета?
след 6 месеца въведох плодове и зеленчуци, наблягайки повече на зеленчуците, месо не съм въвела още

*Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?   
Определено предпочита домашните, иначе и е все едно

*Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?   
Кърмех, и още кърмя, на поискване. твърда храна след 6-я месец един-два ъти на ден

*През какъв период от време?   
На поискване (кърменето), че понякога даже "на предлагане"  Mr. Green т.е. щом е кисела, уморена...

*От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?   
От два-три детски магазина

*От къде събирате информация как да храните бебето си?   
От интернет

*Коя фирма според Вас предлага най-качественияТ продукт?
Няма такова чудо - всяка фирма има различни по-силни  и по-слаби продукти. Но българските пюрета, пълни с мляко и глутен определено са ми в дъното на класацията, т.е. извън нея...

# 8
  • Мнения: 3 760
 На каква възраст е Вашето дете? 11 месеца
 Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета? за сега - домашните  Laughing Иначе (на теория) - вносни без захар и сол - ХИП, СЪНВАЛ, ГЕРБЕР...
 Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка Всичко изброено. Но най-вече доколко са здравословни (екологично чисти, хипоалргенни, без сол, захар, консерванти, по възможност без сгъстители (нишесте и т.н.), процентното съдържание на основния продукт, без глутен и мляко).
 След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета със зеленчукови - след 6,5 м. Плодови - по-късно. Месни не сме въвели още.
 Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент? за сега яде основно картоф; картоф и тиквичка; ябълка; ориз + ябълка; ориз + круша
 Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец? Кърмене - когато си поиска. Друго -  (след 6-ти) - все още по веднъж-два пъти дневно.
 През какъв период от време? около 4 часа
 От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета? Пас
 От къде събирате информация как да храните бебето си? предимно от интернет
 Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт? нямам мнение

# 9
  • Мнения: 789
На каква възраст е Вашето дете?
6.5 месеца
Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?
HIPP
Кое е определящо при избора на детски пюрета?
хранителна стойност, произход, марка. Да са здравословни (екологично чисти, хипоалргенни, без сол, захар, консерванти, процентното съдържание на основния продукт, без глутен и мляко).
След кой месец започвате да храните Вашето дете с:
Плодови и зеленчукови след 4-тия, месни след 5-тия(давам 1 път седмично и само на HIPP, а те са с много малко месо-8.5%)
Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?
Харесва всичките, важното е да са купени-домашните рядко ги яде.
Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец?
Около 7 на денонощие. На обяд зеленчуково пюре или месно (доста често иска да си досуче, май не от глад), след обяд каша+пюре и всичко друго е кърмене. Храним се и нощем....
През какъв период от време?
Около 3 часа. Може повече или по-малко. От нея зависи.
От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета?
От хипермаркета като ходим да пазаруваме.
От къде събирате информация как да храните бебето си?
От педиатърката, книги и интернет.
Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт?
Като марка се доверявам на HIPP (ако става въпрос за храни).

# 10
  • Мнения: 8 242
На каква възраст е Вашето дете? - 7 месеца
Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета? - Хип, Сънвал, Овко.. и домашни най вече  Mr. Green
Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка - екологично чисти, хипоалргенни, без сол, захар, консерванти, процентното съдържание на основния продукт, без глутен и мляко  Peace
След кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета - зеленчукови - 5,5, плодови - 6, месни - 7 (тепърва ги опитваме)
Кои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент? - Засега съм дала морков, картоф, тиквичка, тиква, ябълка, круша, броколи (само него не харесва особенно)
Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец? - кърмим се на поискване (5-105 пъти  Mr. Green) и след 6тия месец давам 2 пъти на ден по 60-100 гр. пюре.
През какъв период от време? - между кърменията от 15 минути до 4 часа; между пюретата - 8-10 часа
От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета? - Хипермаркети и детски магазини
От къде събирате информация как да храните бебето си? - от форума 99%, 1% педито, баби, книги, познати  Peace
Коя фирма според Вас предлага най-качествения продукт? - нямам особенно впечетление, но ХИП са добри като цяло  Wink

# 11
  • Мнения: 1 382
На каква възраст е Вашето дете? 13 месеца
Кои са предпочитаните от Вас марки детски пюрета?  Хипп и Нестле
Кое е определящо при избора на детски пюрета? хранителна стойност, цена, произход, марка    без сол и захар, в началото без глутен и мляко, еко чисти, хипоалергенниСлед кой месец започвате да храните Вашето дете с: плодови, зеленчукови, месни пюрета    6 месеца, зеленчуково, плодово и месноКои са предпочитаните от Вашето дете пюрета като асортимент?   абсолютно всички без месните
Колко пъти на ден храните бебето след 4-я месец? 4-5 някъде
През какъв период от време? в началото праз 2.5-3 часа, сега през 3.5-4От къде предпочитате? и От къде купувате детски пюрета? предимно от детски магазини, но и доста често домашно приготвени
От къде събирате информация как да храните бебето си?  почти от всякъдеКоя фирма според Вас предлага най-качествения продукт? - домашни, Хипп, Нестле

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 00:15 от цветеслава

Общи условия

Активация на акаунт