Обрив от млечни продукти, нататък?

  • 1 123
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Чудя се дали темата е тук, но все пак за хранене става дума, та ще питам.

Щерката се обрива от млечни продукти. Писала съм вече, първо се обриваше, когато аз пиех повечко мляко. Почти спрях млечните. После я пробвах на 2 пъти през няколко месеца с козе и овче сирене, днеска беше 2рия път (с козето). И двата пъти се обрина почти моментално от много малко количество. Не се тормозя особено, тъй като нямам намерение да я отбивам, но все пак ми се иска да ви попитам  как да процедирам оттук нататък. Вече е на повече от 1 година и се чудя трябва ли да направя някакви изследвания? В смисъл да се проверява дали е атопичен дерматит, алергия към лактоза или АБКМ. Има ли изобщо смисъл тази работа? Дали да се опитвам да вкарам някакво хипоалергенно мляко към храната, защото засега единственото мляко е кърмата, затова пък по всяко време. Съвета на педито беше да опитам пак със сирене, но виждате резултата. Явно 1 година не стигна за преодоляването...

# 1
  • Мнения: 1 559
За изследванията – не мога да ти дам съвет как и кога точно се правят. Една от мамите, с които често се виждам, има детенце с АБКМ, мога да я поразпитам. Според мен едва ли се касае за алергия към лактозата (лактазна недостатъчност/лактозна непоносимост), тъй като нямате проблем с кърменето (а кърмичката си съдържа лактоза). Аз бих си оставила човечето на кърма (без друго мляко) и бих поотложила всички млечни (след което бих ги въвела след консултация с алерголог внимателно).
Както знаеш ,млекцето на мама ще помогне на Елица хубавица да израсте алергията (или непоносимостта). Пожелавам ви да е скоро!

# 2
  • Мнения: 3 926
Моята дъщеря направи същото, когато беше на близо 8 месеца. Два месеца не получи нищо млечно, аз доколкото успях спрях приема на млечни. След това излезе редът за кухня и я записах на диетична.
След като навърши 11 месеца започнах да й давам по малко млечни - масълце, овча извара... трошички. Сега вече папа пюре с извара и дори кус-кус с обезсолено сирене.
Един съвет - ползвай само продукти на Маджаров Grinning

# 3
  • Мнения: 378
Облаче - аз да се включа за Маджаров- и аз неговите продукти ползвам - особено козето сирене - мног е добро, кравето не го харесах, и сега давам пак само козето на малкият.
дано бързо се махне тази алергия или каквото там е, че всичко да си дойде на мястото
целувки

# 4
  • Мнения: 2 282
Благодаря ви. Дотук сме на едно мнение - да не бързам с млечните и да не давам заместители. Просто се чудех, с толкова много диагнози, свързани с непоносимостта към млечни, къде ли се вписваме. Но явно докато не стане сериозен проблем, няма голямо значение.

Забелязах друго нещо - последния път (след козето сирене) се обрина само около устата, така, както се случва и от доматите. А едно време, след пюрето с адапте, цялата се беше петносала. Да не е останал само контактен дерматит... newsm78

А продукти на Маджаров май не съм виждала във Варна. Ха, излъгах - оказа се, че единственото сирене, което ям (козе), е негово  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт