Идейки за спиране на кърмата?

  • 2 965
  • 5
  •   1
Отговори
Бебчо вече е голям  Grinning на 10 месеца и не му се хапва вече кърма. Вече предпочита адаптирано мляко. Ходих при гинеколога си и ми изписа Парлодел за спиране на кърмата. Като чета обаче какви странични действия има не ми се пие. Освен това пак трябва да се пристягам както едно време са правили баите и майките ни. Дайте идея как да намаля кърмата. Ако изцеждам по малко всеки ден дали ще я накарам да спре сама без драстични мерки. Иначе ще търся бебе на заем да го храня - последното е шега разбира се  Laughing

# 1
  • Мнения: 6 461
Аз кърмих осем месеца.Кърмата ми спря без хапчета ,но постепенно,Първите няколко дена се изцеждах по веднъж на ден,след туй през ден ...и така разредих докато усетих че няма нужда от изцеждане .

# 2
  • Варна
  • Мнения: 237
Ricinus Communis- 3 CH- хомеопатично е, само ако можеш се консултирай с някой хомеопат как точно се взима. Аз пих Ricinus Communis- 5 CH (зелено шишенце), което е за увеличаване на кърмата- 3- 4 пъти по 3. Може и за спирането да е такъв приема. Изобщо тези хомеопатични са вълшебни.

# 3
  • Мнения: 1 559


Как се спира кърмата без хормонални препарати може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

Ricinus Communis- 3 CH- хомеопатично е, само ако можеш се консултирай с някой хомеопат как точно се взима. Аз пих Ricinus Communis- 5 CH (зелено шишенце), което е за увеличаване на кърмата- 3- 4 пъти по 3.
     Ricinus Communis в ниска потенция (разреждане) - каквито са 3 CH и 5 CH - се препоръчва за увеличаване на количеството кърма. Високите потенции - 15 CH и нагоре - водят до обратния ефект, който ти търсиш в случая.  Добре е да се посъветваш с хомеопат, ако се спреш на варианта хомеопатия, тъй като в хомеопатията се разглежда цялостната конституция на човека и се подхожда твърде индивидуално, т.е. рискуваш рицинуса просто да не е подходящото лекарство за теб и да няма желания ефект.
     Недей да се пристягаш - не само е ненужно, но и опасно - може да ти докара запушване на млечно каналче.  Да, ако постепенно, през определени интервали намаляваш честотата на сукане на бебето (или на изцеждане на гърдите) кърмата ти ще намалее по естествен начин (по-малка стимулация на гърдите = понижена лактация).
   Поздравления за продължителното кърмене! Grinning
   
 

# 4
  • Мнения: 1 288
моята кърма не спря дори след като приложих всички описани във форума начини. да не казвам, че и след 2 хапчета, пак не спря. събрах очите на мамолози и гинеколози.
ако все пак стигнеш до вариант хапчета, препоръчвам ти достинекс. аз се съветвах с 3 лекари за най-добрия вариант. при достинекса няма странични ефекти, като гадене, световъртежи и т.н. при мен въобще не усетих, че съм пила хапчета. по принцип се пият 2 хапчета през ден и готово. вечер изцеждаш докрай и пиеш 1 хапче. на другия ден цедиш само, ако усетиш напрежение. на по-следващия още 1 хапче вечерта. и трябва да спре.
пожелавам ти леко и безпроблемнно да спре!!!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз си спрях кърмата като изцеждах съвсем по малко, колкото да облекча гърдите си и същевременно да не стимулирам повече. Продължи обаче доста време - някъде месец. Вече направо се бях отчаяла, имах чувството, че никога няма да спре тая кърма... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт