Просветление ли е това?или напротив

  • 5 921
  • 32
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Като продължение на предишната тема, която стана много дълга, пускам тази.

Днес излезе резултатът от поредния взет секрет от носа.

И познайте?Добре, че започнах Клацид-а още в събота. И какво ли щеше да стане, ако бях чакала до днес.....
Помните, че писах, че не можем да спим от кашлицата на Ади и секретите, които станаха непоносими....и т.н. и т.н.

Не съм се отказала от консултация с проф. Кунев за третата сливица, но факт, че Ади вече не кашля, сополите ги няма, нос не бърша ( но това съм го писала и преди, и съм се радвала и преди, и всичко започва наново след около 10-12 след спиране на Антибиотик-а).

А и днес вече няма Т, нали ни налегна и вирус в допълнение, но не това искам да коментирам.

Та днес, резултатът от секрета - ТОЗИ път бактерията е Мораксела Катаралис
За щастие Клацид-а е подходящ.

Но каква е ретроспекцията. През последната година 3 пъти взимаме секрет от носа и веднъж от гърлото.

1 Първи път:  Стрептокок Пневмоние (или Пневмокок)
2 Втори път: Стрептокок Група А
3 Трети път: Мораксела Катаралис


И разбира се, и трите пъти взимаме АБ. Станах спец по бактериите.

Но би ми се искало някой да ми каже:

- на какво се дължи това развитие на бактерии? Това, което ми е ясно, че прекалено влажната среда в носа е много благоприятна за развитието на гадините

- всеки път са различни?

- задължително ли някой и ги пренася, всъщност, да, откъде се появяват?

и към момента - положението е повече от добре:
дишане през носа, никакво хъркане,спане със затворена уста, не кашля, секрети няма.

какво по-добре от това? добре се повлиява от АБ.

Но кажете ми, как да задържа това положение, не мога да се зарадвам, защото знам, че след 10-12 дни всичко ще е по старому, без кашлицата евентуално, защото тази Мораксела доколкото разбрах е бактерия на дихателните пътища.

но секретите 99% съм сигурна , че ще се върнат.

е как да се зарадвам, кажете ми.

ако някой може да ми каже, как задържа това положение, ще съм много благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 095
Ела да ти подаря пет коластри и му накапи на детето в носа.

Ако не помогне, няма да навреди. Поне ще си опитала.

А бактерии колкото щеш. Навсякъде около нас са. Не можеш да унищожиш всички. Следващия път, ще ти кажат името на друга бактерия. Какво ще правиш?

Според мен, трябва да подобриш средата в нослето, така че да се справя сама с бактериите, а не да даваш антибиотик след антибиотик. Така ще му съсипеш и чревната флора, че после да има проблеми и там.  #Crazy То вече май е съсипана, след толкова видове.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:03 от Vache

# 2
  • Мнения: 5 525
Liorena  аз вече ти писах в предишната тема, но ще кажа пак как беше при нас. Мария е на години колкото Ади. миналият декември се разболя, пуснахме крав, урина секрети и т.н -бактериална инфекция, и започнахме АБ. Тя направи алергия към АБ и се наложи да го спреме.Но така продължихме до септември, постоянно беше със стрептококова инфекция- стрептококи от гр А. Изпи 6 АБ, и накрая извадихме третата сливица, с надежда че ще успееме да запазиме другите 2. Да ама от операцията досега вече е с трета поредна хрема newsm78Още не съм я завелка за нов секрет, надявам се че ще спреме до тук с боледуването.При нас третата сливица не е извадена защото е голяма, а защото е болна и беше източник на постоянна инфекция.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Бактериите ги има навсякъде, но растат в подходяща среда.
Пи спадане на имунната защита, секретите в носа и тн са много подходящи.
Кога спада имунната защита - при стрес и неправилно хранене.
Факт е, че когато се возиш в препълнен трамвай и някой киха, кашля и ръси зарази наоколо, не всички се разболяват.
Като студенти сме вземали проби от разни места - барчета и кафенета, кабинета на професора, градинката и тн. Разултат - в едно от барчетата имаше бурен растеж на плесени, в другото имаше хемолитичен стрептокок. И все пак всеки ден много хора ядат там и не се разболяват...
Склонна съм да си обяснявам боледуването на децата по ясли и градини най-вече с психическия стрес. Нали всички ги изследват, приема ги медицинска сестра, уж не приемат хремави и болнави... (вярно, че на някои места приемат, но има и такива, в които са много строги) и въпреки това децата боледуват.
Донякъде можеш да предпазиш детето от стрес - светни учителки в градината са май достатъчни... По-трудно е с полезното хранене, но ако практиката в семейството е такава, не е чак такъв проблем.
Старая се да работя и по двата фронта и имаме напредъци, поне нямаме такива безкрайни хреми, кашлици и тн. Не че съвсем не боледуват, но изкарват разни вируси за един-два дни.
Има полза от тези работи, като дете съм била силно болнава и са ме тъпкали със "силна храна" - месо и манджи. Била съм злояда, вечно на антибиотици и майка ми си е изчерпвала лимита за болнични още през първата половина на годината.
Откакто наблягам на плодове-зеленчуци и съм отказала пържено, колбаси, бял хляб, сокчета и тн, не съм пила нито веднъж антибиотик и боледувам много рядко.
Синът ми на два пъти го записвах в държавна градина, където не искаха да го вземат заради изоставането му, и ми го връщаха разреван и подут от рев, и в двата случая на 5 ден се разболяваше. Сега ходи на частна, където му се обръща внимание и го приемат с разбиране, и ходи с удоволствие, изяжда си сам храната и не се разболява така.
(да не се приема като реклама на частните градини, според мен опира до учителките и подхода им към децата, дали ги занимават наистина, или ги оставят да правят каквото си искат)
Не зная как се гледате, споделям това, което помогна при мен и децата.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ела да ти подаря пет коластри и му накапи на детето в носа.

Ако не помогне, няма да навреди. Поне ще си опитала.

А бактерии колкото щеш. Навсякъде около нас са. Не можеш да унищожиш всички. Следващия път, ще ти кажат името на друга бактерия. Какво ще правиш?

Според мен, трябва да подобриш средата в нослето, така че да се справя сама с бактериите, а не да даваш антибиотик след антибиотик. Така ще му съсипеш и чревната флора, че после да има проблеми и там.  #Crazy То вече май е съсипана, след толкова видове.

хубаво е човек да има чувство за хумор, аз винаги съм се радвала на хора, които подхождат с това чувство, много ме развесели твоят постинг, искрено се посмях. Grinning
Благодаря ти наистина, че ми повдигна настроението, отдавна не се бях смяла така Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:05 от Vache

# 5
  • Мнения: 4 176
Лио, ние от известно време без темп. и без гърлобол влачим някакви бактерии май. Гнойни гурли и какво ли не, кашлица, сополи. Давах какво ли не.
Скоро, четох, че за да не попадат батерии в носа е хубаво с клечка за уши в носа да се намазва с боров вазелин, за да блокира минаването на бактерии през лигавицата. Правя го от седмица и май има ефект. Поне е безвредно. ще докладвам скоро.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Правя го от седмица и май има ефект. Поне е безвредно. ще докладвам скоро.

Извинявам се, че се намесвам в темата на Лио, но както казах и в предишната, нашият случай е идентичен. Последно, от немай къде давах до оня ден Бронховаксом. Мдааааа, супер. На втория ден нямаше и следа от жълти гъсти сополи, стичащи се и навътре, и навън, и навсякъде. Нямаше хъркане, будене нощем, абе, радост огромна. Преди 2 дни изпи 10-те хапчета от първата доза. Снощи - абсолютно същите сополи, без разлика. Върнаха се все едно от нищото. Хора, отчаяна съм вече. Не искам детето да пие нон-стоп антибиотик. Последно преди месец пи Клацид. Тогава беше в носа стафилококи и стрептококи Б, в гърлото - стафилококи.

Та, този боров вазелин какво представлява?

# 7
  • Мнения: 4 150
А лекарката не ви ли каzа,4е 50% от хората на таzи zемя са носители на пневмококи и ниЩо пове4е.Нормална фауна в гьрлото.
ЗаЩо реШавате да ги иzбивате с АБ неzнам...няма да доведе до ниЩо по добро.
Постинга на файербьрд подкрепям Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 062
А лекарката не ви ли каzа,4е 50% от хората на таzи zемя са носители на пневмококи и ниЩо пове4е.Нормална фауна в гьрлото.
ЗаЩо реШавате да ги иzбивате с АБ неzнам...няма да доведе до ниЩо по добро.
Постинга на файербьрд подкрепям Peace

Сега май е ред аз да се посмея. Кристиян, моля Ви прочетете внимателно постингите. Нямам против нормалното носителство, когато не пречи на детето да се развива, да диша, да спи, да се храни. Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми.

# 9
  • Мнения: 334
Лиорена,пробвахте ли с хомеопатия?
От толкова много антибиотици,спада имунитета и всичко се повтаря отначало.
Искам да споделя,че минах през същия ад с дъщеря ми и знам как се чувстваш.
Даже тема бях пускала за проблема и със сополите.Започвахме с най-безобидна хрема и завършвахме с пневмония.Изпи всички възможни антибиотици,взимахме секрети .Когато я водех при педито тя вдигаше ръце и казваше какво го правите това дете.
А тя милата се давеше не можеше въздух да си поеме,последно бяхме на урбазон плюс Терцеф и още един антибиотик.След 20 дневно лечение,дробовете бяха чисти,но хремата остана,Което значеше,пак има опасност да слезе надолу.Е на моя отговорност спрях антибиотика,който педито ни беше предписала отново и я заведох при природолечител.Тя ни каза,че детето прави алергия.
даде ни билки.След второто приемане на чайчето детето беше коренно различно.Близо месец пихме билките и оттогава да чукам на дърво проблеми не сме имали.

# 10

....последно бяхме на урбазон ...
... и я заведох при природолечител.Тя ни каза,че детето прави алергия.
даде ни билки.След второто приемане на чайчето детето беше коренно различно.Близо месец пихме билките и оттогава да чукам на дърво проблеми не сме имали.

Един може би "глупав"Ъ въпрос - урбазона не го ли изписват при алергии?

Педиатърката, при която сме записани пък често при хрема изписва антихистаминови препарати, за да "подсушат" хремата, когато е много обилна. Не знам дали е правилно, но понякога наистина сополките текат като река.

# 11
  • Мнения: 4 150
Урбаzона е кортиzон и се иzписва zа хиляди неЩа.

Еликсир
Цитат
Сега май е ред аз да се посмея. Кристиян, моля Ви прочетете внимателно постингите. Нямам против нормалното носителство, когато не пречи на детето да се развива, да диша, да спи, да се храни. Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми
.
Ами посмейте се...А когато про4етете неЩо по вьпроса може и да не ви е ве4е смеШно.Тук всеки всичко zнае. Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 1 062

Тук и в двата случая става въпрос за порочно носителство, което с години създава сериозни проблеми


Не само Вие четете. И постинга ми не е за доказателство на това кой колко и за какво чете и кой какво образование има.

# 13
  • Мнения: 4 150
Цитат
порочно носителство
Такьв иzраz в медицината не сьЩествува.И кое точно сьzдава проблеми не може да се докаже по никакьв начин.Наличието на раzмножили се бактерии не оzна4ава автоматично тяхната патологичност.
А кой какво zнае и какво чете не е zа вас специално,това ми е обЩото впе4атление в форума. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 062
Такьв иzраz в медицината не сьЩествува.

Тук не се говори само с медицински термини. Нито Вие, нито аз използваме само и единствено категорични диагнози и термини. Моля, не искам темата на Лиорена да се превръща в спор.
Това, че не може да се даде доказателство по никакъв начин за мен не е успокоение, нито някаква помощ. За Лиорена също, предполагам. Тук се опитваме да помагаме с нещо и всякак на децата си, които очевидно имат проблем с патологичното Winkносителство на бактерии.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт