защита на имунната система

  • 3 294
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
ако има някой който да ми каже или предложи изпитан имуностимулатор. Давала съм какво ли не на моите деца. И саменто, и най-различни сиропчета и т.н. Баткото е на 7 и вече ми боледува по рядко, но жики е на 1г и 8м, от 10м боледуваме редовно особено от сополи, придружени с кашлица. Дайте идеи и съвети.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Каляване, разходки по всяко време, всеки ден, плодове.......

# 2
  • Мнения: 122
Да това го правим редовно. Поне плодове ядем на корем и може да се каже, че всеки ден поне по два пъти излизаме. Явно, че това не е достатъчно. А и ние сме от Стара Загора. Мисля, че сте чували за нашия проблем с обгазяванията.

# 3
  • Мнения: 3 447
Не знам саментото дали е подходящо за толкова малко дете newsm78 Май повечето имуностимулатори - ехинацея, жен-шен и прочее билки не стават. По-скоро наблягай на витамин С - в шипковия чай има, аз му давам без захар, вместо вода Peace

# 4
  • Русе
  • Мнения: 13
Каляване, разходки по всяко време, всеки ден, плодове.......
Съгласна съм.Това го правим, но въпрки това на голямата давам респивакс,а на малката имунобор кидс.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да това го правим редовно. Поне плодове ядем на корем и може да се каже, че всеки ден поне по два пъти излизаме. Явно, че това не е достатъчно. А и ние сме от Стара Загора. Мисля, че сте чували за нашия проблем с обгазяванията.

Явно трябва да ги преболедува тези настинки и после ще спре.....вашият лекар какво казва

# 6
  • Мнения: 58
Много го хвалят този Имунобор Кидс. Всички, които съм ги питала са много доволни. Ако някой има впечатления нека  пише, но въпреки всичко то е индивидуално за всяко дете.

# 7
  • Мнения: 6 461
Мисля че детенцето е малко за имуностимулатори .
Каляване, разходки по всяко време, всеки ден, плодове.......
Peace

# 8
  • Мнения: 3 042
Давам на щерката / 8г 8м/ имуностимулатори /Бронхо-ваксом, Есберитокс/, но въпреки това тя си боледува. Ефект кой знае какъв не съм видяла. Давам ги по-скоро по навик и за мое успокоение.

На малкият /2г1м/ имуностимулатори не давам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 097
Мисля че детенцето е малко за имуностимулатори .
Каляване, разходки по всяко време, всеки ден, плодове.......
Peace

Какво значи имуностимулатор. Хапчета, сиропчета от аптеките. Казват не са добри. Аз давах едно време на детето, но ефекта не беше впечатляващ. Боледуваше редовно и тичаше към астмата.

С риск да ме оплюете  -   давай му Коластра и Зелена енергия. По принцип това са храни, не са имуностимулатори, но имат укрепващо имунната система въздействие. Базира се на принципите на рационалното хранене.
Когато децата са малки, не можеш да им прилагаш в пълния смисъл рационално хранене. Виждат това, виждат онова и искат. Като не им купиш - тръшкат се и допълнително сриват имунната си система, вече на основа стрес или на основа инат.  newsm78 И в крайна сметка не можеш непрекъснато да повтаряш : "Това не е полезно. Това е вредно. Това не може. ще ти купя ...., нищо че не ти се яде. " И т.н.
За мен е много по-лесно да компенсирам с водораслите липсите на минерали и витамини и да давам коластра като средство за правилен структурен клетъчен растеж и средство, осигуряващо пасивен имунитет.

Но трябва да сте постоянни. И да сте наясно, че както всички останали имуностимулатори, имащи срок на въздействие и тези храни са с определен срок на въздействие. Не може да изпиете 10-20-30 капсули и да очаквате, че доживотно ще спрете да боледувате. От опит мога да кажа, че въздействуват по-дълго от синтетиката.

# 10
  • Мнения: 512

Цитат на: secretgarden
Съгласна съм.Това го правим, но въпрки това на голямата давам респивакс,а на малката имунобор кидс.
[/quote

Secretgarden, виждам, че малката ти е на 1 год и няколко месеца, въпросът ми е как й даваш Имунобор Кидс - той е на капсули, а аптекарката ми каза, че няма сиропна или друга лекарствена форма? Моят син изобщо не би пил нещо такова, а аз много искам да му давам, защото отскоро сме на градина и болестите не закъсняха. Досега давах Есберитокс, вече 3 поредни зими, ама май не е боледувал, защото не е бил на градина, а не заради есберитокса...

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Цитат на: secretgarden
Съгласна съм.Това го правим, но въпрки това на голямата давам респивакс,а на малката имунобор кидс.
[/quote

Secretgarden, виждам, че малката ти е на 1 год и няколко месеца, въпросът ми е как й даваш Имунобор Кидс - той е на капсули, а аптекарката ми каза, че няма сиропна или друга лекарствена форма? Моят син изобщо не би пил нещо такова, а аз много искам да му давам, защото отскоро сме на градина и болестите не закъсняха. Досега давах Есберитокс, вече 3 поредни зими, ама май не е боледувал, защото не е бил на градина, а не заради есберитокса...

Аз не давам такива неща......има грешка

# 12
  • Мнения: 365
Ansam, капсулите на Имунобор Кидс могат да се отварят и прахчето да се разтвори в малко сок или др. течност

# 13
  • Мнения: 3 334
Давам рибомунил и съм изключително доволна Peace

# 14
  • Мнения: 380
Ford Kids- специална формула за имунната система на детето. Много е хубаво и приятно на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт