Котка и забременяване

  • 10 880
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
Кой какво знае относно отглеждането на домашен любимец котка и опитите за забременяване. Чувала съм, че котките отделят някакви бактерии, които по някакъв начин неблагоприятсват зачеването и то от медицинско лице Thinking.
Аз лично не вярвам, но се замислих и всичките ми познати, които имат малки бебета или чакат бебе, нямат котка, а за съжаление се сетих за приятелка, която прави неуспешни опити и има котка #Crazy. И аз съм в тази графа - и котка и куче си гледаме...
Споделете, моля  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 077
Всичко е въпрос на хигиена.
Въпросното опасно нещо е токсоплазмоза, но тя не се предава само от котките.
Ако имаш котка, в момента в който забременееш, трябва да почистваш тоалетната й с ръкавици, за да нямаш никакъв достъп с фекалиите (евентуален източник на заразата). Най-често обаче, котката не е носител, така че паниките са излишни. Сурово месо никога не трябва да й се дава (хората които го обичат-алангле става въпрос, не да е съвсем сурово - често заради него пипват токсоплазмозата).
Това е Simple Smile
А,, още нещо, ако държиш да знаеш дали е болна животинката, носиш проба от фекалиите за изследване.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 150
здравей мила Simple Smile
аз съм от тези които се опитват да забременеят и си имат един лош котарак у дома Simple Smile да не говорим, че има и една бременност която за съжалени беше неуспешна, но нека това не те трвожи причините бяха съвсем различни. Аз знам, също от медицинско лице Simple Smile , че и с котка и с куче няма значение, се забременява стига да са ваксинирани. А ти за свое успоккоение си пусни едни изследвания за токсоплазмоза защото това е болеста която наистина пречи за забременяване и ако пък забременееш с нея води до увреждания на плода.
Пожелавам ти всичко да е наред с теб и много скоро да се похвалиш Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 077
Няма имунизация срещу токсоплазмоза при котките и кучетата. Именно затова трябва да се пазят и те, и стопаните.
 
Профилактика:

* Високият брой на бездомните котки спомага за разпространяването на токсоплазмозата.
* Домашните котки редовно трябва да се преглеждат.
* Да не се допускат котки до складове с хранителни продукти.
* Зеленчуците и плодовете да се измиват добре преди консумация.
* Топлинната обработка на храните, нуждаещи се от такава да бъде педантично провеждана.
* Миенето на ръцете и приборите за хранене със сапун е задължително.
* Бременните жени трябва да спазват висока хигиена и при съмнение за заболяването да се изследват незабавно.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 150
stef нямах предвид че ваксината е срещу токсоплазмоза, извинявам се ако съм се изразила неправилно, имах предвид че се ваксинират да не пипнеш нещо дрго от тях което вреди на плода.

# 5
  • Мнения: 136
Уауу, много благодаря! Полезна информация научих:)))
Ще заведа да я прегледат котката.
А за кучето важи ли опасност от токсоплазмоза?
Мерси  bouquet

# 6
  • Мнения: 9 077
Има една ваксина срещу котешките болести, опасни за здравето на котката (например котешки грип, к. спин и т.н.), тя се прави веднъж годишно.
Другото, което е под формата на хапчета или пста, е за вътрепни паразити - глисти, тении. От тях трябва да се пазим и ние, и котките, без значение дали сме бременни или не Simple Smile
за да тече спокойна бременност, просто е нужна хигиена и редовни посещения при ветеринаря, това е Hug

# 7
  • Мнения: 9 077
На всичките ти въпроси за кучето и котката и правилната грижа за тях, трябва да се обърнеш към ветеринар. За кучето особено, защото грижите за него са много по-големи.
Аз куче съм нямала и сега като се замисля, не знам дали токсоплазмозата важи и за тях...

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 150
Има една ваксина срещу котешките болести, опасни за здравето на котката (например котешки грип, к. спин и т.н.), тя се прави веднъж годишно.

мда включва  и микроспория която също е опасна за хората. Или поне моя лекар така твърси.

# 9
  • Мнения: 2 309
Няма връзка забременяването с отглеждането на домашен любимец...
Брат ми имаше в къщата си коте и жена му забременя след 3м опити.Дори си го гледаха до 3-4м от бременността й.

# 10
  • Мнения: 7 716
Токсоплазмозата не се отнася за кучетата, а само за котките.
Направи си изследване за токсоплазмоза, заведи котката на ветеринар и няма причини да забременяваш.

# 11
  • Мнения: 136
Стигнах до извода, че токсоплазмозата не пречи за забременяване, а след това, което НИКАК НЕ Е МАЛОВАЖНО!
Благодаря на всички!  bouquet

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Само да вметна,че аз от 12 години съжителствам с котка Peace и не виждам проблем за забременяване.Забременях и сега се радвам на една хубава Божа.Успех ти желая!

# 13
Носители са на  токсоплазмоза! имаме (имах , до преди да се сгодя и да се отделя напълно) ангорска котка. Все още много и се радвам като отида при родителите,но бих предпочела да няма животни при мен, докъто бебеправим или бременея(дай Боже -скоро да е  Praynig ), въпреки че ,майка ми е голяма чистофайница  Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 246
Здравейте мили дами, искам да попитам тази токсоплазмоза, за която стана дума дали има някакви симптоми. Интересувам се защото аз също гледам котка и ми е любопитно. А също така доколко е опасна и какви са изследванията за нея. Благодаря на всички предварително!

Общи условия

Активация на акаунт