вреден ли е упсарин с витамин С за кърменето?

  • 5 500
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Днес се по4уствах малко замаяно,като пред настинка и реших да изпия един разтворим упсарин с витамин С.Изпих го преди малко,след като преспах бебето,но изобщо не се замислих дали е вреден,заради кърменето Rolling Eyes Бебо,ще се събуди кам 4етери сутринта да се кърмим,дали сбърках,4е изпих упсарина,някои имали идея,дали е вреден за кърма4ки?

# 1
  • Мнения: 554
Упсарина е разтворимата форма на аспирин с вит.С
В книгата на Л.трифонова за аспирина пише следното:
"Аспирина преминава в умерено количество и в малки дози не е опасен,но в големи дози-над 2грама дневно,той е противопоказен при кърмене на дете до 1-месечна възраст."
Така че,спокойно Wink ![/i]

# 2
  • Мнения: 4 414
доколкото знам, упсаринът е аспирин... аспиринът не се препоръчва при кърмене... както и не се дава на деца под 12 год....освен при изключителни случаи по предписание на лекар
все пак мисля, че от 1 аспирин нищо няма да се случи, така че спокойно...просто да знаеш за друг път.

# 3
  • Мнения: 516
Много ви благодаря за бързите отговори!!!!
Ще ми е за урок друг път,първо да мисля,после да пия,каквото и да било..
Дано ,тази растворима таблетка,която съм изпила,наистина да не навреди на бебо Praynig

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
От една таблетка нищо страшно няма да стане. Дано поне ти е минало, но искам да допълня информацията от другите момичета. Аспиринът уврежда слуха на децата и за това не се препоръчва.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Вместо Упсарин по-добре Ефералган (винаги имам под ръка за главобол и болежки) - той е парацетамол и не е опасен.

Общи условия

Активация на акаунт