Сладката професия...или защо да си домакиня не е срамно

  • 3 351
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=958509


какво мислите? кой се разпознава в тази роля?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бих се разпознала... ама нъц.
Ако имах възможност - бих поработвала за кеф, а основно бих работила над себе си. Домакинстването (чистене, оправяне и пр.) бих поверила на икономка или каквато там се явява.

# 2
  • Мнения: 109
Трудно  ми е да повярвам, че наистина тези жени не са "демотивирани"!
С удоволствие ще започна работа, грижите около детето и еднообразното ежедневие са ме изнервили на мах Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 2 835
Ами аз не се разпознавам. Поне не в България. Ужасява ме мисълта да изпадна в пълна финансова зависимост от мъж. И не е въпрос на доверие, а на реализъм. В България законодателството не предвижда огромни издръжки след развод. А наблюденията ми върху околните са ме довели до извода, че 100% доверие на мъж не трябва да се има. Peace

# 4
  • MUC
  • Мнения: 297
Бих се разпознала... ама нъц.


Аз мисля, че и домакинството бих си гледала, бих и работила. Обаче не за издигане, а за удоволствие. За съжаление не предвиждам да мога да си го позволя през следващите... n години  Tired

Но като цяло не съм човек, който държи да прави кариера. Обичам да постигам високи цели и да преодолявам препятствия, но не по-малко държа на дом и семейство, на времето за себе си... Как се носят всичките тия дини под една мишница, още слава Богу не ми се е налагало да разбера с пълна сила... Ще си каже с времето. Но не съм оптимист, че ще мога да разпределям времето си между интересите си така, както на мен ми харесва.  Tired

# 5
  • Мнения: 293
аз пък бих го направила, сега, когато вече знам какви са капаните на 'оставането вкъщи' - имам предвид, че сега не бих изоставила изцяло работата си, ще поработвам малко вкъщи, ще си допълвам образУванието.. това отделно от домакинстването, което обожавам.

или само си въобразявам, че няма да се "демотивирам" Mr. Green

# 6
  • Мнения: 14 472
аз се разпознах напълно. само дето още не съм станала такава домакиня, защото съм от тия с острите  нужди от финансови постъпления.
в бг обаче още не е избито насаденото от социализма, че жената трябва да работи, щото иначе е непълноценна.

# 7
  • Мнения: 6 991
аз се разпознах напълно. само дето още не съм станала такава домакиня, защото съм от тия с острите  нужди от финансови постъпления.

и аз така...и сигурно няма да стана в следващите поне 20 години. Но нищо, тогава ще съм на 40 и поне до 60 ще мога да си развивам талантите...За актьорския ще съм стара, но с отгледани деца ще имам време да пиша  Laughing
П.С. Някой да ме ощипе да сляза на земята Mr. Green

# 8
  • Мнения: 14 472
що бе Еовин - 40 е добра възраст за спечелване на оскар /аз така се успокоявам/. и кво ти пречи и на 80 да пишеш? аз се опитвам да не се оставям на такива всеобщи мнения или предразсъдъци като това, че на 45 или 50 си стар, на 60 ставаш само за това да правиш консерви за децата си и на 70 трябва да си умрял.

# 9
  • Мнения: 15 619
И аз искам, ама няяямааа. Не смея и да си го помисля даже.
И много точно знам, какво бих правила.
Вярно, така животът ще е по- спокоен не само за мен, а и за мъж и дете. Не съм от тия, дето искат да правят кариера, по скоро бих поработвала за кеф, за да съм сред хората.
И с тези си желания и разбирания не се смятам за назадничава.

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никога не съм мислила, че е срамно да си домакиня. Баба ми беше домакиня (ама каква домакиня!), майка ми остави професията си, за да отгледа мъж и три деца.
Обаче на мен не ми стига да съм само домакиня. Пак си върша сама всичко, пак си гледам аз детето, ама ще пукна, ако трябваше да се занимавам единствено с това. Така че си нося двете дини. Това е моят избор.
Пък догодина пак ще кажа какво и как.  Mr. Green

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бих искала да съм в тази група
"... с удоволствие се грижи за интериора в дома си, отдава се с наслада на грижи за външния си вид, посещава местата, за които "работещите момичета" почти никога не намират време",  на за съжаление спадам към онази група дето е отдадена на чистенето, прането, гледането на деца и пр. демотивиращи денгубеници. Като фен на "Отчаяни съпруги" бих казала че искам да съм Габриел, но за съжаление съм Линет и то преди да почне работа.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ако "домакиня" е описаното в статията, аз съм си чиста прислужница  Mr. Green

Искам да мога да си позволя да не работя, но пак бих се занимавала с нещо за кеф и за да не затъпявам от скитане по козметици и фризьори.  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 400
Хубава темичка, дааа.
Значи много ми се иска да е точно така както го е описала г-жа Петрова, но уви - много малко жени могат да си го позволят.
Не знам, но аз нямам абсолютно нищо против да съм домакиня , майка и т.н. Това в никакъв случай не ме прави демотивирана, дори напротив! Може да ме демотивира липсата на достатъчно време за мен самата (и за семейството ми) което със сигурност би било така ако градях кариера.Сега имам достатъчно време да се развивам в каквато си посока си искам. Опитвах и варианта да градя кариера - освен семейни проблеми и огромната липса на време за децата ми , друго не изградих. Не искам да си спомням тези моменти, честно.
Та се примирих . Сега упражнявам активно професията майка и домакиня, като в никакъв случай под думичката домакиня не се разбира слугинаж. Naughty  Спокойна съм, усмихвам се, имам сили да се справя с ежедневните малки битки.
Мисля, че има разлика между това , което е описала Петрова и чистата проба слугинаж , който за съжаление е по-честото явление.

# 14
  • Мнения: 2 161
Аз се разпознах Simple Smile.Имам образование,владея два езика,но никога,дори и за секунда не съм съжалявала,че не правя кариера.Харесвам жените,които са отдадени на професията си и са амбицирани да се налагат в определа област,но аз явно не съм от тях.Напълно съм удовлетворена от живота,който водя.Имам много време за всичко.

Общи условия

Активация на акаунт