Синя уста

  • 4 036
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Както може би знаете, Борис е с пневмония.
Пуснаха ни домашен стационар от болницата вечра. Изглежда добре, весел е, започна да се храни малко по-добре.
Пие Клацид и Вентолин сироп.
Обаче има проблем. След като стане от следобедния сън вчера и днес устата му беше леко посиняла. Малко по-късно се оправя от самосебе си.
Педито каза, че е признак на дихателна недостатъчност. Утре ще го водим до болницата.
Може ли да ми кажете сблъсквали ли сте се с подобно нещо и до колко е опасно.
Вече започвам да си мисля, че няма да се разминем с диагнозата астма.
За тези, които не знаят, той е с доста алергии.

# 1
  • Мнения: 4 358
Чета, може ли да му е било студено?
Виж му нокътчетата... на мен често ми посиняват и устата, и ноктите от студ. Може в стаята да не е много студено, но мен някак ме втриса и посинявам, оправям се след няколко минути.
Опитай да не мислиш за тази проклета астма! Не е задължително алергията да мине в астма!
Много силно ви стискам палци за добри новини!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 13 204
Чета, у нас е студено и на Александра й посинява устата, когато й мия дупето в банята...
Но на Бобо щом сега това му се случва след пневмонията е напълно възможно да е от дишането Sad , още повече когато е след сън, хората като спят дишат по-повърностно.
Много неприятно е това, което се случва с вас. Александра също беше с пневмония, но да чукам на дърво след клацида се оправи...
Пожелавам ви скорошно оздравяване и недей да мислиш за страшни диагнози! Стискам палци нещата да се оправят!

# 3
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vache
Чета, у нас е студено и на Александра й посинява устата, когато й мия дупето в банята...
Но на Бобо щом сега това му се случва след пневмонията е напълно възможно да е от дишането Sad , още повече когато е след сън, хората като спят дишат по-повърностно.
Много неприятно е това, което се случва с вас. Александра също беше с пневмония, но да чукам на дърво след клацида се оправи...
Пожелавам ви скорошно оздравяване и недей да мислиш за страшни диагнози! Стискам палци нещата да се оправят!

Днес в болницата казаха, че е добре и да си продължаваме с лечението. Останах с впечатлението, че лекарката не можа да се сети от какво може да е това посиняване. Преслуша го и каза, че на три вдишвания чува по един хрип, но да не се притеснявам.
Днес след следобедния сън нямаше посиняване, но ръцете пак му бяха ледени.
Вече пие 6-ти ден Клацид.
Александра колко време го пи?

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами на нас ни изписаха по-малка доза от вашата. В дира четох, че го пие 2х4 мл, а Александра го пи 2х2,5 мл. Тя имаше хрипове само вдясно и беше с много добро общо състояние. Температура вдигна само на 24 дек. 39,2, после най-високата е била 38,3 и то сама спадаше. Така беше 5 дни, след което докторката чу хриповете. Значи Клацида го пи докато свърши 1 шишенце, около 8-9 дни. Мишева каза, най-малко 7 дни да го пие. На седмия отидохме на контрола, вече нямаше хрипове и тя каза да допием шишето. При вас май ще трябва да пие 2 дози или бъркам... Embarassed .
За яденето - не се притеснявай, Александра също не иска да яде почти нищо. Да не кажа, че й се събира по 1 чдене на ден. Отслабнала е видимо  Confused . От ден-два хапва повече. Аз сега започнах да й давам и Мултисаностол. Пие и Рибомунил и докторката каза, че той е спомогнал да изкара леко. Ааа, даде й и Калергин, за да може да се изчисти дробчето. Тя не е имала суха кашлица и си отхрачваше добре и преди да се чуят хрипове.

В Медицина някой ти беше казал, че детето още не е толкова подвижно и може да е от това. Звучи логично!

# 5
  • Мнения: 18 542
Днес ще купя още едно шише, защото това свършва и определено няма да ни стигне. До вторник когато сме на контролен в болницата със сигурност ще го пие та и до четвъртък сигурно, когато му се пада 14-ти ден.
Вчера me* беше написала в Медицина, за ниска Т. На Борис вечерта към 7 часа беше 35,9 градуса. Имаш ли идея какви са границите на нормалната телесна температура? Днес ще му я меря по-често.

# 6
  • Мнения: 3 211
На нас ни бяха изписали 2х4мл 10дни Клацид, важно е с него да не се пие антихистамично средство (Фенистил, Зиртек и т.н.) задължително витамини и вит.Ц, а също и разтривки с Хустажил крем на стъпалата, гърдичките (без областта на сърцето) и гърба (без гръбначния стълб) И при нас след висока темп., като се оправи, темп.е падала до 35, 34,9 под мишницата

# 7
  • Мнения: 18 542
Цитат на: very_nice
На нас ни бяха изписали 2х4мл 10дни Клацид, важно е с него да не се пие антихистамично средство (Фенистил, Зиртек и т.н.) задължително витамини и вит.Ц, а също и разтривки с Хустажил крем на стъпалата, гърдичките (без областта на сърцето) и гърба (без гръбначния стълб) И при нас след висока темп., като се оправи, темп.е падала до 35, 34,9 под мишницата

Защо не трябва да се пият антихистаминови?
Бо пи няколко дни Егиризин/Зиртек/ защото му се появи едно червено петно на бузката, което 100% съм сигурна беше някаква алергична реакция.
Това за температурата ме успокои, блягодаря!  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: cheta
Днес ще купя още едно шише, защото това свършва и определено няма да ни стигне. До вторник когато сме на контролен в болницата със сигурност ще го пие та и до четвъртък сигурно, когато му се пада 14-ти ден.
Вчера me* беше написала в Медицина, за ниска Т. На Борис вечерта към 7 часа беше 35,9 градуса. Имаш ли идея какви са границите на нормалната телесна температура? Днес ще му я меря по-често.


Аууу, нищо не знам за ниската Т... 35,9 е нисичка  Shocked . Предполагам, че си я измерила добре. Как я мериш, под мишничката ли?

Знаеш ли какво се сетих сега. Има едно мазило "Пулмекс". Аз мазах Александра с него. Вътре има етерични масла. Аптекарката ни, която е много печена, каза, че това е единственото мазило на бг пазара, което директно помага при пневмонии. Не знам обаче при вашите алергии дали можеш да го мажеш. Вътре има евкалипт. Аз съм много доволна...Пулмекса се изписва и на бебета!

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vache

Аууу, нищо не знам за ниската Т... 35,9 е нисичка  Shocked . Предполагам, че си я измерила добре. Как я мериш, под мишничката ли?

Знаеш ли какво се сетих сега. Има едно мазило "Пулмекс". Аз мазах Александра с него. Вътре има етерични масла. Аптекарката ни, която е много печена, каза, че това е единственото мазило на бг пазара, което директно помага при пневмонии. Не знам обаче при вашите алергии дали можеш да го мажеш. Вътре има евкалипт. Аз съм много доволна...Пулмекса се изписва и на бебета!

Бе добре я мерих. Слагам термометъра под мишницата, гушкам Бо и го държа за рамото докато мине необходимото време. Той търпи милия, не шава много.
Пулмекс имам, но за възрастни. Ще мина да взема бебешки.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: cheta
Цитат на: Vache

Аууу, нищо не знам за ниската Т... 35,9 е нисичка  Shocked . Предполагам, че си я измерила добре. Как я мериш, под мишничката ли?

Знаеш ли какво се сетих сега. Има едно мазило "Пулмекс". Аз мазах Александра с него. Вътре има етерични масла. Аптекарката ни, която е много печена, каза, че това е единственото мазило на бг пазара, което директно помага при пневмонии. Не знам обаче при вашите алергии дали можеш да го мажеш. Вътре има евкалипт. Аз съм много доволна...Пулмекса се изписва и на бебета!

Бе добре я мерих. Слагам термометъра под мишницата, гушкам Бо и го държа за рамото докато мине необходимото време. Той търпи милия, не шава много.
Пулмекс имам, но за възрастни. Ще мина да взема бебешки.


Вземи "Пулмекс" наистина помага. Аз давах сиропа на д-р Таис, обаче тя вече откашляше. Като че ли най-доволна съм от него досега

# 11
  • Мнения: 18 542
Днес ходихме до болницата за контролен. Изписаха ни официално  Laughing
Още 2 дни ще сме на антибиотик и 3 на Вентолин.
Ще го мацотя и с Пулмекс-а 1-2 дни вечер преди лягане.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: cheta
Днес ходихме до болницата за контролен. Изписаха ни официално  Laughing
Още 2 дни ще сме на антибиотик и 3 на Вентолин.
Ще го мацотя и с Пулмекс-а 1-2 дни вечер преди лягане.



Ееее, Браво! Ще се оправи Бо! Не се притеснявай....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: cheta
Днес ходихме до болницата за контролен. Изписаха ни официално  Laughing
Още 2 дни ще сме на антибиотик и 3 на Вентолин.
Ще го мацотя и с Пулмекс-а 1-2 дни вечер преди лягане.


Аз що все в опозиция се оказвам не знам. Thinking
Обаче единственото нещо от което Сиси се е изривала е Пулмекс бейби! Заради него даже ни пратиха в инфекциозното със съмнения за скарлатина каквато нямаше.Sad
тц,тц,тц...да не се учудиш ако стане на червени точици. Imp

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Flash*
Цитат на: cheta
Днес ходихме до болницата за контролен. Изписаха ни официално  Laughing
Още 2 дни ще сме на антибиотик и 3 на Вентолин.
Ще го мацотя и с Пулмекс-а 1-2 дни вечер преди лягане.


Аз що все в опозиция се оказвам не знам. Thinking
Обаче единственото нещо от което Сиси се е изривала е Пулмекс бейби! Заради него даже ни пратиха в инфекциозното със съмнения за скарлатина каквато нямаше.Sad
тц,тц,тц...да не се учудиш ако стане на червени точици. Imp

А, аз само краката му мажа.
Малко ме е страх целия да не ми направи някоя алергична реакция.

Общи условия

Активация на акаунт