Покана на родител

  • 2 640
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте всички от този прекрасен форум!Ние сме в Америка и май месец очакваме второто си дете.Искам да поканя майка ми да дойде за големия момент. Flutter Та въпросът ми е канил ли е някой родителите си,какво пишете в поканите...вобще всичко свързано с поканата на родител.Благодаря на всички предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 676
Здравей

Аз съм в Канада и предполагам 4е процедурата ще е една и съща. Самата покана не е нещо особенно, отиваш в БГ посолството или консулството и попълваш стандартна бланка с
ТРИТЕ ИМЕНА написани на латински както са в паспорта на този когото каниш и АДРЕСА в БГ или където живее. Плащаш си таксата която не е много /тук е 12$/ те ти я подпе4етват и това е. След това трябва да се подготвят документи за да се пусне поканата в БГ.
- Оригинално писмо от работодателя, 4е работиш за неговата комрания и колко взимаш.
- Трябва да докажеш доход /копие от 4ек или др./
- Копие от документа които ти дава право да пребиваваш страната /паспорт или ситизен шип, зелена карта и т.н/

Това е от твоя страна, но най-сигурно е да се обадиш в БГ посолството и да ги питаш, 4е те постоянно искат все по нещо ново.

# 2
В ФОРУМИТЕ НА
www.all.bg
По точно в емиграция в САЩ има обсъждани доста такива теми.
И 99%съм сигурна ,че мярнах там някъде как трявва да изглежда самата покана.
Има я написана.

# 3
# 4
Здравеи Jeanne,ще ти напиша как аз каних свекьрва ми тук(чикаго).                                                                                          ПопьлвашAffidafiofsupport http ://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/index.htm                       и го заверяваш при нотариус или в Currency Exchange.Сьщо може да напишеш  на рька покана(защо я каниш).Изпращаш тези документи и тя/тои отива в Юнион Банка в БГ да плати сумата за интервю и от там ще и/му назначат дата за интервю.Ако имаш вапроси питаи.   Всичко е безплатно,само заверката беше $1(преди 1 година)

# 5
  • Мнения: 676
Цитат на: mimim
Всичко е безплатно,само заверката беше $1(преди 1 година)


 Shocked  $1  Shocked Този нотариус за слава ли работи. Ами то ще ми излезе по евтино да доида до там и да си заверя поканата Grinning

# 6
  • Мнения: 1 975
i pri nas e bezplatno. Populva se edna pokana v policiqta v emigracionnata ..... i vsichko e OK.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 394
Аз поканих майка си, когато Стелчето се роди-написах ме й поканата, която включваше Име, каква е роднинската ни връзка, за какъв период ще е в Обединеното Кралство, нашият адрес и телефони. Това е-няма подпечатване ,такси и други, но това е за тук за САЩ не знам. После с тази покана, паспорта й, резервация за полет, наши билове /за доказателство за адрес/ и 6 месечни наши банкови извлечения, заедно с попълнен формуляр за виза, отиде в Консулството на Англия в Бг и след кратко интервю й дадоха визата. Никакви проблеми нямаше. Но пак повтарям това е за тук.

# 8
  • Мнения: 734
Здравей.

Майка ми е с двойно гражданство. Второто го взе преди няколко месеца. Пратихме и покана в страната в която живее. Интервюто и беше 2 мин, никой не и е погледнал документите и и отказаха виза директно. Посъветваха я да кандидатства от България понеже в страната където живее нямала достатъчно стабилни икономически връзка и не можела да гарантира връщане.

Аз тогава не бях бременна. Поканата ми беше с цел гостуване ( не се бяхме виждали 1,5 години)

Бях подготвила нотариално заверена покана, копие от платени данъци от мен и мъжа ми, това че съм легално пребиваваща в САЩ, извлечения от банкови сметки, документи за собствен бизнес и документи за собственост на недвижими имоти - за това че тя има 2 места където може да отседне като дойде.
Като и отказаха виза побеснях!!!!!!!!!!!

В бг познавам хора които срещу 1500 евро ти осигуряват виза за близък роднина или познат. Работят комбина с някой от гишетата който приема документите. Майка ми е на 47 и се води потенциален имигрант. В Бг не живее, няма нищо което да я свързва с БГ освен 2 имота, и малко земи които са необитаеми от 7 години.

Намерих този който се занимава с имиграционните служби във Вашингтон, написах много ядосано писмо за това как служителите от посолството са "интервюирали" майка ми, за корупцията в БГ и решението ми да не кандидатства оттам, за масовите откази на хора с перфектни документи за виза и т.н и тн. и най вече за психическия стрес който ми е нанесен от това че 1,5 години не мога да видя майка си, а не желая да пътувам извън САЩ...и още редица фактори като не забравих да спомена надменното отношение на служителите, незаинтересованост и никакво внимание или любезност.
Накрая написах че след подобно отношение на американски служител, майка ми няма желание да кандидатства на същото място защото не желае да комуникира с интервюиращи без такт, с липса на етичност и респект.

Отговориха ми след 2 седмици, майка ми беше официално поканена да се яви в Българското посолство пред пред посленник Padrew. Интервюто и е било 5 минути този път и още на второто изречение и казаха че визата и ще бъде издадена от Вашингтон, просто ще отнеме 1 работен ден докато посолството получи факса. Нито са я питали гарантира ли да се връща, нито дали има стабилни социални връзки. Питали са я дали има внуци тук, тя казала НЕ.
Дали са и виза за 5 години с мулти влизания и излизания в страната.
Взе я на 5ти Октомври 2004.
На същия този ден аз разбрах че съм бременна;)

Така че бъдещата баба улучи точното време да ни дойде на гости;)

# 9
  • Мнения: 734
в случая след като на майка тио не и е отказвана виза , можеш да помолиш само за съдействие конгресмена от САЩ. Бъди сигурна че няма да ти бъде отказано такова!

Адреса и конгресмена за контакт съм ти ги пуснала на бележка.

# 10
  • Мнения: 217
Много ви благодаря на всичките Simple Smile Наистина се убеждавам колко са отзивчиви всички в този форум,много сте мили наистина...Ще пиша как върви подготовката за интервюто,а живот и здраве и самото интервю ...Simple Smile

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
на майка ми и дадоха виза за ражданията на децата ни без да намесваме конгресмени и прочие, не е невъзможно  Simple Smile . поканата беше свободен текст - имена, къде сме, за колко време каним майка ми. добавихме писмо заверено от компанията, в която работи мъжа ми (аз не работя), че работи там и каква заплата получава, т.е. че можем да и покриваме разходите докато е тук, и копия от зелените ни карти, които доказват легалния ни статут тук. извлечения от сметки не сме изпращали.
в момента се смята, че е по-добре да не се споменава в поканата, а и на евентуално интервю в консулството в софия, че посещението е свързано с раждане и отглеждане на бебе. на такива баби отказвали визи за да не отнемали работни места на вече живеещи тук. не че в общия случай те не са легални, но това е друг въпрос. по-добре пишете, че каните майка ти просто на гости.

Общи условия

Активация на акаунт