Течен шоколад

  • 1 319
  • 12
  •   1
Отговори
Момичета, как се прави течен шоколад?  Thinking Нещо не откривам рецепта. Спомням си, че имаше нещо какао, сухо мляко масло и захар, но дали това е всичко и от кое - колко ??? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78

# 2
  • Мнения: 1 455
В готварската книга има рецепти.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.0

# 3
Белинда,благодаря ти. Звучи доста вкусно. Ще го пробвам още днес.

# 4
  • Мнения: 491
И аз го правя като belinda , ама не ползвам адаптирани млека, а обикновено сухо мляко от супермаркетите.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 455
При мен се отваря.В подфорума има книга с готварски рецепти.Там има и за течен шоколад,вчера си правих. Wink

# 7
Simple Smile благодаря. ще пробвам там

# 8
  • Мнения: 208
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78

Правя  по същата рецепта и става страхотен!

Ох, пак ми се дояде Mr. Green!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Това е моята рецепта за течен щоколад,от едно време:1)250гр сухо мляко се разбърква  с 6 с.л. какао.Хубаво се разбъркват.2)1пакетче масло от 125гр+2ч.ч.захар+1ч.ч. вода също се разбъркват ,те се сгорещяват ,но да не заври сместа.Двата компонента се  се смесват,като се биенепрекъснато,може и с миксерДобавя се едно пакетче ванилия и орехи,бадеми,лешници

# 10
  • Мнения: 1 455
Извинявам се за тъпия въпрос,ама вчера съм купила вместо сухо мляко-сметана.Дали ще стане със сметана на прах?

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Извинявам се за тъпия въпрос,ама вчера съм купила вместо сухо мляко-сметана.Дали ще стане със сметана на прах?
Не, няма да стане. Купи си сухо млако, а сметаната ползвай за кремче или чийзкейк Wink

# 12
  • Мнения: 465
200 гр. вода, 200 гр. захар, 125 гр. масло - да заврат на котлона. Когато изстине се смесва с една кутия сухо мляко/май са по 400 гр./ и какао, колкото искаш - две лъжици за светъл и 4-5 за тъмен шоколад. Ама не става еднакво добре с различните млека. С едно розово ставаше супер, но не му помня името - май беше НАН newsm78

обожавам домашно правения шоколад

Общи условия

Активация на акаунт