Как е положението в Анкара?

  • 704
  • 5
  •   1
Отговори
Има вероятност съпругът ми да започне работа там. Иска ни се да проучим предварително обстановката, за да знаем да приемем ли или не. Имаме дете на около година и половина. Планираме още 1-2 деца. Разкажете нещо повече за живота там. Има ли занимания за деца? Питам за курсове напр. по балет, плуване, зап. езици и т.н. Как е положението с детските градини, училища и др.
Как е здравното обслужване - цени, качество?
Има ли православна общност (независимо дали е българска, гръцка, руска), храмове, богослужения?
Ще мога ли аз да си намеря работа там? Прието ли е жените да работят? Мисля, че няма да имаме финансови затруднения, но все пак трябва да правя нещо - макар и почасово, на половин ден или др.
Усетили ли сте някакъв намек за вражда и нетърпимост (етническа, верска и т.н.)?
Ако няма майки от Анкара, ще ми свършат работа и отговори от други майки от околността.   bouquet

# 1
Ако никой в този форум не знае, насочете ме към друг. Може също на английски, немски или руски език.

# 2
  • Мнения: 5 183
Действително не съм виждала тук да пише майка, живееща в Турция. Странно. Никаква идея нямам за форум, който да ти е полезен. Дано някой помогне с информация.

# 3
  • Мнения: 2 379
Има една мама, която живее в Турция и е женена за турчин. Десислава.
Тя обаче не пише тук. Знам я от "Красива мама".
Обаче мисля, че те не живеят в Анкара, а май в Истанбул.
Както и да е. Сигурно е по-запозната от нас Wink Ще се опитам да издиря как точно беше ника й, за да можеш да й пишеш лично съобщение.

# 4
  • Мнения: 2 379
Ето я.
desislava`
Обаче видях, че не е влизала във форума от 2 месеца Sad Жалко.

# 5
  • Мнения: 42
Nie jiveem v Istanbul. Bila sum v Ankara vednuj. Ankara e stolica i ima mnogo vuzmojnosti za detski gradini, zabavlenia. Vsichko zavisi kude shte se nastanite. Tova e vajno za Turcia. Zashtoto ima rayoni udeto jiveyat mnogo izostanalo, ima i takiva mesta koito v BG gi niama. No vsichko e s puti po skupo ot Bg. Za edna detska gradina na angliisli ezik shte plashtate okolo 600 euro. Zabavleniata sushto sa mnogo skupi. KOlkoto do rabota dokato ne nauchish turski zabravi da si namerish. Oshte poveche v Turcia se raboti po mnogo chasove na den i ne se tolelirat maiki s deca. Shte ti triabva i razreshitelno za rabota, koeto e nevuzmojno da vzemesh. Poznavam dosta drugi chujdenki tuk sus sushtite problemi.
Ako imash drugi vuprosi mojesh da mi pishesh

Общи условия

Активация на акаунт