Пълна упойка за цепнато езиче?

  • 2 152
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
От заглавието е ясно - цепнахме езичето, утре може да го шият. Има ли значение каква ще е пълната упойка и какви са възможностите за плащане за по-добра (ако Здравната каса не поема по-добра)
Ако при някоя от вас се е случвал подобен проблем при малко детенце, пишете за зарастването и разни други специфики, ако има.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 655
Синът ми няколко пъти си е прехапвал езика жестоко, изглеждаше точно като цепнато. Педиатърката каза, че език не се шиел и сам ще се самовъзстанови, така и стана. Няма дори и белег.
При вас колко е цепнатото? Как се е получило?

# 2
  • София
  • Мнения: 147
Падна и се удари на облегалката на дивана, при удара със зъбки го е цепнал (прехапал). Ходихме до стоматологията при Военна болница и там прецениха, че шанса да се шие е 50 процента. Решиха да изчакат до утре сутрин. За мен пълна упойка на дете на 1 година и 4 месеца звучи ужасно... Все се надявам да се мине без шиене... При вас как беше - имаше ли инфекция, как почиствахте болното място, възпали ли се езикът, какви илачи ползвахте... Всичко, което можеш да ми кажеш по въпроса ще ми помогне... Sad

# 3
  • Мнения: 1 655
Да и при нас случая беше сходен, прехапване след падане. Езичето изглеждаше като рязнато, беше зачервено и подуто около мястото, но синът ми не е давал признаци да го боли. Мисля, че за няколко дена започна да заздравява. Не сме използвали никакви илачи, не сме почиствали по някакъв специален начин. Добрата хигиена на устната кухина е достатъчна.
Защо не заведеш детето при друг специалист, да имаш повече мнения по въпроса. И ако все пак се наложи шиене, попитай за упояване с райски газ. Веднъж ходилихме в стоматологията при едно цепване на устна, тогава ни предложиха шиене (а не лепене, защото нямали лепило) с такава упойка. Тогава отказах и раничката си зарастна без шев, сега има съвсем леко белече, едва забележимо. Та провери и въпроса с лепенето, да не би да има такава възможност, а те да предлагат шиене, поради липса на лепило, както в нашия случай.

# 4
  • Мнения: 1 655
Лори, какво става с вас? Пиши моля те, когато се върнете от стоматологията!

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Моя син имаше един конец, малко варварска мярка с цел да не си глътне езика... Понеже беше бебе и не разбираше, си го теглеше и си беше разкъсал езичето. Не го шиха, зарасна му, но имаше едно като топченце. На годинка и 2 мес, когато му оперираха небцето (имаше вроден дефект), хирурга оправи и езика, имаше конци там и сега е ОК и въобще не си личи.
Не се притеснявай толкова от упойката, сега има много по-леки варианти за деца.
Децата така или иначе много мърдат и лекарят не би могъл да работи прецизно с местна.

Пиши какво е станало и как сте сега.

Общи условия

Активация на акаунт