Не расте на дължина :((

  • 1 620
  • 9
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
  Моето бебе стана на 6 месеца - само на кърма е и от няколко дни се захранване. Наддава доста скокообразно - 1200, 800, 700, 270, 1000 и сега - 200... Това гледам да не му обръщам внимание, макар че ме притесняват малкото грамчета, но по-странното е, че последните 2 консултации не е пораснала на дължина. Тоест на 4,5 и 6 месеца отчитат 65 см. дължина ... Някой имал ли е такъв проблем ако изобщо е проблем?
  От много четене из форумите много се информираме за какво ли не и сега се сещам че имаше болест, при която се изостава в ръста - ахондроплазия, та затова съм притеснена.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 17:05 от Sofi

# 1
  • Мнения: 384
Не бързай да се притесняваш-много е вероятно да не са го измерили точно. Моят син например първия месец го водих при двама различни педиатри-съответно ръста му беше 53 см при единия и 57см при другия #Crazy (роди се 50 см). Без коментар...! Споко! Просто за в бъдеще следи внимателно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 648
А сигурна ли си, че правилно го мерят? Може би не издърпват добре крачето или първия път са го измерили твърде дълго, а сега, когато наистина е достигнало до този размер, го мерят вярно? Док. какво казва?

# 3
  • Мнения: 1 030
Споко! Преди време и аз бях пуснала подобно питане, само че в здравния форум. Моята бебка 2 поредни месеца растеше само с по 1 см, което ми се стори странно. Но следващия месец порасна с 5 см, така че не се притеснявай, нормално е.

# 4
  • Торонто
  • Мнения: 837
Правилно я мерят, аз гледах. Даже като казах, че не е пораснала я взема и отново я измериха... Нищо не каза лекарката, но тя сестрата се занимаваше с нас и много много не ни обърнаха внимание (това си е друга тема за док, но факта си е факт, че не е пораснала)

# 5
  • Мнения: 819
Не се притеснявай,важното е да расте иначе-значи се храни добре.Нас винаги на консултацията ни изкарват по-ниски с по 1-2 см.Така че спокойно!

# 6
  • Мнения: 748
да, освен това мерят неточно.
при нас беше така: на 5м.- 66см.; на 6м.- 64 (измери я 2 пъти); на 7м.- 64; на 8м.- 65; на 9м.- 68.
не съм се притеснявала, а и педито също.

# 7
  • Торонто
  • Мнения: 837
да, освен това мерят неточно.
при нас беше така: на 5м.- 66см.; на 6м.- 64 (измери я 2 пъти); на 7м.- 64; на 8м.- 65; на 9м.- 68.
не съм се притеснявала, а и педито също.
Това беше най-успокоителния постинг, особено 5-ти и 6-ти месец Laughing
Ама аз все пак гледах де и видях, че е точно. Да се надявам че предните пъти не съм довидяла добре и е било неточно.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 254
Може би следващите два месеца ще наддаде твърде много на см...
Пък и както има ниски и високи хора, слаби и дебели... дребни и едри... Предполагам че зависи от детето, от родителите, от гените...

# 9
  • Мнения: 106
Аз също смятам,че не бива да се притесняваш.Ако се храните добре и наддавате мисля,че това е най-важното.Колкото до ръста и при мен се е случвало да ни измерят и цифрите да са грешни,така че...ти си направи изводите.Ако пък наистина си сигурна,че всичко е достоверно при вас мисля,че следващия месец бебо ще навакса Peace.

Общи условия

Активация на акаунт