Не иска да яде!!!

  • 353
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Помощ! Вдигам вече ръце от моята дъщеричка. Не иска да яде нищо. Само да и сложа лигавника и започва пъчене и викане. А камо ли да сложа лъжица в устата. Прехапва си устните и край. Гладна, реве, но нито една лъжичка - плачем за млякото на мама. Вие имали ли сте такъв проблем и как се справихте? Много ще ми помагнете със съветите си. Благодаря на всички мами предварително.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
А колко е голяма?Откога е така?Докъде сте със захранването?

# 2
  • Мнения: 742
Според мен детенцето още не е готово да бъде захранено. Не зная какъв съвет да ти дам. При нас се получи от първия път, но Криската се облизваше всеки път докато ни гледа като се храним Hug Аз изчаках да стане на 5 и половина и като започнах да давам пюренца тя се справи чудесно с лъжицата Hug а до тогава беше само на кърма.

Така, че ако имаш кърма изчакай още малко и опитвай да я храниш, но не насила- за да не се откаже съвсем. Слагай я в скута си докато ядеш - може да се заинтригува от храната. Смени столчето или не слагай лигавник. Опитай варианти - може нещо от целият ритуал да не й харесва и за това да се сърди newsm78



Успех, дано съм помогнала Hug

п.п порови се из библиотеката - там имаше интересни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18182

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И ние бяхме така в един определен момент. Имаше период , в който ядеше и плодови и зеленчукови пюрета. Изведнъж ги отказа Shocked Не искаше да яде нищо, само малко сукваше /но на моменти и това отказваше/. Ядеше само каша. Сега пак започна да хапва от пюретата  Whistling Защо не пробваш ти да и приготвиш нещо?

# 4
  • Мнения: 3 521
Опитай някой друг да я zахранва_при нас в началото действаше беzоткаzно системата_татко бута в устата, мама яде от друго бурканче и се облиzва...също пробвай раzлични консистенции_понякога приемат течната храна по_лесно, раzлични вкусове(моето бебе не хареса ябълките в началото).

# 5
  • Мнения: 2 381
При нас в началото на захранването всичко беше ОК.След известно време и ние бяхме така-стискаше уста и това е...Отдавам го на зъбоникненето, а и педиатърката така каза.
Изчакай няколко дни и пак предложи твърда храна.

# 6
  • Мнения: 819
Спокойно,ние до скоро се притеснявахме така с Ани,сега по чудо леко се е пооткрехнала да яде.До около годинката не искаше нищо,само по едно време искаше да яде единствено картофено пюре ,и то рядко,гъсто още не близва.
А пюрета изобщо не сме яли,сещаш се значи колко е яла..!
Имаш ли мляко,кърми я спокойно,всяко нещо с времето си.Както е казано по-горе,яж пред бебчо,за да разбере какво е друга храна и се иска...АДСКО търпение!
Успех и пиши,ако нещо те притеснява,ветеран съм в борбата със злоядството...може да обменим опит!
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт