Ужас- комина ми пуши!!!

  • 2 940
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, искам съвет за комина си.
Живея в комплекс , миналата година бях комина на входа , тази година пак запалиха под мен и вси4кия пушек запо4ва да влиза през пе4ката ми у нас без да съм я запалила. Дайте идеи- как да го оправя.
Комшиите и те не разбират от каде идва проблема ни.
Някой имал ли е подобен проблем...

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 12:07 от Reza

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пушенето го отстанихме със силикон по ръбчето на капака на комина,но миризмата остана и мен много ме е яд,защото това е детската стая #Cussing out Пуснала съм тема в дом и семейство,дано някой се отзове,че е ужасно

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.......най- вероятно някъде е напукан...трябва да се открие къде и да се измаже....за съжаление често се случва да е под дюшемето.....или на някакво такова тъпо място

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Запушен е! Бягай за коминочистач... на лични давам координати на нашия... Grinning

Комина и да е напукан ако има тяга не пуши. В кюнците и дупки да има ако има тяга не пуши. При нас така стана тази година, когато идиоти запушиха комина за пореден път. Палим камина на 1 етаж, на третия пуши през печката на комшията сякаш края на комина е у тях... Това е проблема, повярвай ми, не за първи път се сблъсквам и минах през всякакви разсъждения докато накрая стигнахме то истината...  Grinning

П.С. Моля, пиши на кирилица! Ако не е кирилизиран компютъра ти, ползвай КРЕДОР!

# 4
  • Мнения: 25 570
Общо коминно тяло ли имате?  newsm78
Ако са различни телата, проблемът може да се състои в това, че пушекът, който излиза от техния комин се засмуква от вашия. Случва се при определено атмосферно налягане. Проблемът се решава с удължаването на вашия комин.  Wink
При нас имаше такъв проблем и моят мъж го реши, като удължи комина с тръба около 1 м. Сложи и "шапка" (екстрактор) и сега нямаме проблеми.
А ако се наложи да чистите комина, в никакъв случай не позволявай да горят нафталин или други подобни - така един умник под нас запали комините миналата зима и ни обгази едно хубаво. Добре, че го усетихме навреме, та не стана някой по-голям пожар...  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 916
Със сигурност е запушен. Извикайте специалист.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 204
Аааа, и Как'Сийка е права (како винаги Mr. Green). Комина трябва да е по-високо поне с 30 см от най-високата част на покрива (вкл. разните постройки горе, на асансьор и пр.) И наистина викнете професионален коминочистач, не палете нафталин вътре. Добрите коминочистачи взимат по 4-5 лв. на метър... за почистване.

Общи условия

Активация на акаунт