какъв цвят да си боядисам стените?

  • 21 843
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
Момичета помогнете ми с малко идеи в какъв цвят да си боядисаме стените в хола и спалнята, хола е с кухненски бокс в които мисля да сложим оранжева кухня (ако знаете и каде мога да я намеря), пода е със светъл паркет.Спалнята пак е със светъл паркет,а мебелите мислим да са в черно(спалнята и гардероба).

# 1
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
За цвета - мисля, че нещо в червената гама ще е подходящо, но много зависи от оранжевото ти...керемидено или бордо....
А за кухнята и това къде да я намериш - ами навсякъде...сега май е ужасно модерен този цвят за кухни, защото по всички каталози, магазини и т.н. само такива кухни гледам - аз лично вече не понасям този цвят, когато става дума за мебел или стени Naughty.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Какъвто и цвят да избереш, може да ги направиш в нюанси. Ние си боядисахме хола в цвят праскова като тавана е най-светъл, трите стени са по-тъмен нюанс, а стената с камината е най-тъмна.
Ето така се получи

# 3
  • Мнения: 525
Аз лично харесвам светлите цветове, например светло бежово или светло зелено

# 4
  • София
  • Мнения: 6 772
Според мен в кухнята ще подхожда бежов цвят или мляко с кафе.Неутрални цветове на които ще контрастира оранжевият цвят.
За спалнята нещо в топлата гама ще е добър вариант  Peace

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ние пролетта правихме основен ремонт и навсякъде боядисахме в различен цвят. Кухнята е в прасковено, коридорът патешко жълто, холът зелена ябълка и спалнята бананово.
Най лесно ще си избереш нюанс като отидеш в магазин, в който смесват бои, там имат каталози и по тях може да се ориентираш за цвета.

# 6
  • Мнения: 114
 На оранжева кухня биха подхождали светло - зелени стени или нещо в сиво .Моя приятелка също си направи кухня в оранжево и боядиса стените  със сив латекс /правиха и го в магазин за бои/ ,много добре изглежда и си пасва с уредите и /от инокс/ .Съчетаниети оранжево - зелено също ми харесва - придава простор и топлина на помещенията .

# 7
  • Мнения: 8 917
Зависи от оранжевото, но мисля, че със зеленикаво би стояло чудесно....въпросът е да се уцелят нюансите Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
виж тук

# 9
  • Мнения: 983
Защо не пробваш две по две срещуположните стени да ги боядисаш в два различни цвята. Щом кухнята ти ще е оранжева, мисля, че леко загатнато жълто+небесно синьо ще пасне идеално.
В къщи спалнята и хола са боядисани в два цвята, спалнята е праскова и светла праскова, взаимно се преливат, а в хола е жълто+синьо, ламинирания паркет ми е син, холовата е комбинирана от синьо и жълто и секцията ми е сиво със синьо.

# 10
  • Мнения: 2 591
имам една приятелка, която си беше боядисала стените на кухнята в оранжево и твърдеше, че то действало стимулиращо на апетита!

цветовете все пак имат значение! внимавай с оранжевата кухня ако вярваш на тези неща....

# 11
  • Мнения: 701
Твърдо съм рещила спалнята ми да е в пастелно лилаво

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ето ние с какво съчетахме оранжевото:


Иначе в едната от стаите направихме две от стените мнооого бледо екрю, третата стена е бордо към кафяво, а на едната от  светлите си имаме нарисувани цветя като от къщата на ББ3.

# 13
  • Мнения: 1 564
Извинявам  се на Gushi,че се намесвам в темата и но и аз искам съвет.Ние си поръчахме кухня  с цвят  ванилия,а отстрани е бледосиньо.Искам да си боядисаме стените в различен цвят,но не можем да се разберем с мъжа ми.Какви цветове да избера за стените?

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Момичета помогнете ми с малко идеи в какъв цвят да си боядисаме стените в хола и спалнята, хола е с кухненски бокс в които мисля да сложим оранжева кухня (ако знаете и каде мога да я намеря), пода е със светъл паркет.Спалнята пак е със светъл паркет,а мебелите мислим да са в черно(спалнята и гардероба).

Вариантите са два: в една гама с кухнята или контрастни. В първия случай може да ползваш по-светъл нюанс на оранжевото, което вече имаш налице като мебели или пък патешко-жълто, ако оранжевото е в жълтата гама. Ако избереш този вариант рискушав да изгубиш на фона стените кухненските шкафове като цвят. При контрастите е важно шкафовете да изпъкнат. Това може да стане както на светла основа (най-лесния вариант, но и най-тривиален), така и на тъмна. Едно нощносиньо например, е доста силен цвят, но пък мебелите добре изпъкват. А е и нетрадиционно решение. Но пък е доста смело и претенциозно. Би могло и с някакъв много тъмен нюанс на кафявото, което е малко по-смекчена версия на тъмносиньото. Ако избереш тъмни стени обаче трябва задължително да контрастираш с много светли завеси и много светли детайли (уреди, чинии, чаши, лампа и т.н.).

Извинявам  се на Gushi,че се намесвам в темата и но и аз искам съвет.Ние си поръчахме кухня  с цвят  ванилия,а отстрани е бледосиньо.Искам да си боядисаме стените в различен цвят,но не можем да се разберем с мъжа ми.Какви цветове да избера за стените?

Нинка, аз лично бих направила задължително тъмни стени в твоя случай, за да изпъкне светлото. Може би тъмнокафяво, нощносиньо, бордо, нюанс винена утайка, а защо не и електрик - малко стряскащо е, но пък изглежда свежо. Само не и светло - ще заприлича на медицински кабинет. Освен в случаите, когато в абсолютно същия ванилов нюанс и с многобройни черни акценти.

Общи условия

Активация на акаунт